Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 13 gru 2018, o 18:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 22 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 11 sty 2011, o 19:38 

Imi臋: Rafal
Do艂膮czy艂(a): 28 lip 2010, o 21:28
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
a czy krancowka zamka w drzwiach kierowcy dziala jako centralka glowna i nieuaktywnia oswietlenia dla reszty drzwi po ich otwarciu??a co z lusterkami zewn i ich oswietleniem od spodu typu "going home"-czy to dziala na tym samym obwodzie??

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 12 pa藕 2011, o 14:09 

Imi臋: Rafal
Do艂膮czy艂(a): 28 lip 2010, o 21:28
Witam ponownie!!! wymienilem zamek na nowy i przerobilem szesc zlaczek przy module komfortu(faktycznie byly troche zasniedziale ale bylo sucho)ale oswietlenie nie wrocilo.czy moze znajda sie jakies inne sugestie na ten temat??nie moge nigdzie znalesc jasno podanego schematu elektrycznego oswietlenia wewnetrznego,zeby moze kabel(badz kilka z nich)mozna bylo sprawdzic bezposrednio od modulu po sama lampke podsufitowki.Bardzo prosze o pomoc bo juz nie wiem co z tym robic.Pozdrowionka!!!

G贸ra

PostNapisane: 13 mar 2018, o 19:20 

Imi臋: Pawka
Do艂膮czy艂(a): 5 mar 2011, o 17:26
Chcia艂bym od艣wie偶y膰 problem...po otwarciu drzwi i zapalonych 艣wiat艂ach nie mam brz臋czyka o zapalonych 艣wiat艂ach, i dodatkowo jak otwieram drzwi kierowcy poci膮gaj膮c za klamk臋, to nie zapala mi si臋 o艣wietlenie w 艣rodku, czyli tak jakby nie widzia艂o, 偶e drzwi od kierowcy si臋 otwieraj膮. S艂ysza艂em, 偶e ten grzybek gumowy w s艂upku przednim co si臋 naciska i wysuwa. Ale nigdzie za choler臋 nie mog臋 znale藕膰 takiego do kupienia, nawet w ETCE po 2 godzinach szukania nie mog臋 znale藕膰 nr katalowego :(

呕erk贸w VE2014 https://www.youtube.com/watch?v=QSPt3Hi8Zto
呕erk贸w VE2013 https://www.youtube.com/watch?v=sgKsdCE-Sas
呕erk贸w VE2012 http://vimeo.com/59992726
呕erk贸w VE2011 http://vimeo.com/36659622

Stay tuned ;)

G贸ra

PostNapisane: 16 mar 2018, o 18:15 

Do艂膮czy艂(a): 30 gru 2017, o 11:56
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
a lampka w drzwiach kierowcy zapala si臋 po otwarciu?
Obstawiam mikrostyk. Mia艂em podobnie w dw贸ch innych autach z grupy (jedno z 2001r). Najcz臋艣ciej wyciera si臋 nie tylko sam mikrostyk, ale te偶 plastikowa bie偶nia pokrywaj膮ca ten haczyk, po kt贸rym ten mikrostyk pracuje. Ja bym wymieni艂 ca艂y zamek. W starym seacie mam z przodu zamki Vika. Wiem, 偶e s膮 r贸偶ne opinie, ale u mnie ju偶 chyba 5-ty rok bez problemu.

A co do "grzybka" to sp贸jrz na auto, co艣 mi si臋 wydaje, 偶e nie masz takiego. To rozwi膮zanie do dzisiaj stosowane ale przewa偶nie w autach z Korei, itp. Przyk艂ad: kolega ma Kia Stinger, najbogatsz膮 wersj臋, pa藕dziernik 2017, i... w艂膮czniki "grzybkowe" w s艂upkach. Rozwi膮zanie bardzo tanie i szybkie w naprawie. Ca艂kiem rozumiem dlaczego ca艂y Wsch贸d nadal to stosuje.
Tylko zach贸d europy wyspecjalizowa艂 si臋 w "strzy偶eniu" klienta. Popsuty mukrostyk za 2z艂... u.. tak to nie zarobimy, wi臋c co nam szkodzi zespoli膰 go z zamkiem za 700z艂 :-)
Dzisiaj wymienia艂em silniczek otwarcia klapy w seaciku. Stary silniczek ale w pe艂ni rozbieralny, 2x w艂asnor臋cznie naprawia艂em i wytrzyma艂 dodatkowe 4-lata. Niestety rozsypa艂 si臋, zm臋czenie materia艂u po 19-latach od produkcji. Nowy silniczek produkcja 2010, ju偶 wszystko klejone i nic nie zrobisz.

G贸ra

PostNapisane: 28 mar 2018, o 02:16 

Imi臋: Igor
Do艂膮czy艂(a): 14 sty 2018, o 01:50
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Kto to wie
To i ja si臋 podepn臋 pod temat, mianowicie mam nast臋puj膮cy problem. Po otwarciu jakichkolwiek drzwi nie zapala mi si臋 o艣wietlenie u g贸ry tzn. zapal si臋 pod艣wietlenie n贸g, lampki w drzwiach tylko u g贸ry si臋 nie w艂膮cza. Dodam 偶e jak r臋cznie w艂膮cz臋 o艣wietlenie w 艣rodku to wszystkie lampki dzia艂aj膮 poprawnie. Kto艣 ma jaki艣 pomys艂?

G贸ra

PostNapisane: 28 mar 2018, o 09:26 

Imi臋: Marek
Do艂膮czy艂(a): 10 sie 2017, o 06:15
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
100% popalone styki w gornej lampce. Wyciagnij ja i zobacz na p艂ytce jak to slabo wygl膮da.

Wys艂ane z mojego SM-G935F przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 26 kwi 2018, o 18:40 

Imi臋: Igor
Do艂膮czy艂(a): 14 sty 2018, o 01:50
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Kto to wie
Mynia napisa艂(a):
100% popalone styki w gornej lampce. Wyciagnij ja i zobacz na p艂ytce jak to slabo wygl膮da.

Wys艂ane z mojego SM-G935F przy u偶yciu Tapatalka

Rzeczywi艣cie lampka rozebrana. Wszystko popalone... uda艂o si臋 polutowac wiec jest jako艣 uratowana ale nie zmienia to faktu ze trzeba szuka膰 nowej. Dzieji za podpowiedz

Wys艂ane z iPhone za pomoc膮 Tapatalk

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 22 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: