Przekłamanie licznika

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
patrykk
Posty: 63
Rejestracja: 15 maja 2011, o 10:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 165KM / 385Nm
Imię: Patryk
Lokalizacja: Kraków / Zamość

Przekłamanie licznika

Post autor: patrykk »

Koledzy,

Mam do Was takie pytanie ile w Waszych autach prędkościomierz przekłamuje prędkość (chodzi mi głównie o porównanie do gpsa).
Nie wiem czy to normalne ale mój licznik przekłamuje około 8% (licznikowe 100km/h ~ prawdziwe 92km/h). Nie mam z tym większego problemu tylko jest to dla mnie takie oszukiwane i wolałbym mieć w miarę zbliżoną prędkość. Patrząc np. na samochód kolegi W210 3.0td to licznik przekłamuje tylko 4km/h w całym zakresie prędkości.

Czy da się z tym coś zrobić aby to przekłamanie było mniejsze (lub stałe)?

Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
TFil
Posty: 148
Rejestracja: 21 maja 2011, o 19:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Przekłamanie licznika

Post autor: TFil »

Chyba każdy samochód trochę przekłamuje, w Octavii miałem takie procentowe przekłamanie, jak podajesz - jakieś 8,9%, czyli licznikowe 55km/h to było 50 na GPS, ale licznikowe 130 to już tylko jakieś 120 (około, bo dokładnie nie pamiętam). A teraz w Superbie jest po prostu plus kilka km/h, niezależnie od prędkości. Nigdy mi to jakoś nie przeszkadzało, chociaż łapię się na tym, że wolę przestrzegać ograniczeń prędkości zgodnie ze wskazaniami GPS :twisted:
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Przekłamanie licznika

Post autor: sjak »

Zgodnie z przepisami (nie jest to powodem do reklamacji) liczniki "mają prawo" przekłamywać do 7% maksymalnej swojej wartości (oczywiście w dół). A dlaczego firmy nader chętnie korzystają z tej furtki, to chyba oczywiste. Jak na razie jedynym moim samochodem, który nie kłamał (na nowych oponach) względem GPS - u było Subaru.
Lukaszos

Re: Przekłamanie licznika

Post autor: Lukaszos »

Moje S I miało przekłamanie 7km/h w górę, obecnie Octavia ma 5 km/h w górę porównująć do GPS
Awatar użytkownika
JOY
Posty: 160
Rejestracja: 29 lis 2010, o 22:41
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 150 KM
Imię: Bartek
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Przekłamanie licznika

Post autor: JOY »

Głowy nie dam ale to chyba unijny wymóg aby przekłamywał.
Wszak Oni WIĄ lepiej z jaką prędkością mamy jeździć ;)

MNIEJSZĄ :)

PS
Moje Subaru też łgało, ale mniej.
Moja ewolucja: FSO1500>Renault Clio>Renault Megane>Subaru Impreza WRX>Saab900>Honda Accord>O2-czarna zgniotka>Superb2 1.8TSI rosso> FORD FOCUS 3 :)
Obrazek 3 felgi stalowe ori za 100 zł wsio oddam
patrykk
Posty: 63
Rejestracja: 15 maja 2011, o 10:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 165KM / 385Nm
Imię: Patryk
Lokalizacja: Kraków / Zamość

Re: Przekłamanie licznika

Post autor: patrykk »

Dla mnie też jest to zrozumiałe, że musi przekłamywać choćby dla naszego bezpieczeństwa dlatego stałe przekłamanie jest jak najbardziej OK ale te 8,9% jest mega przesadzone co szczególnie widać przy dużych prędkościach.
Jeśli w innych S I było stałe przekłamanie to czy można to przeprogramować aby również w moim autku tak było?
ODPOWIEDZ