SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: Misiek Fisiek »

Konik pisze: :lol: Ja mogę. :lol:

Nie trzeba. Whity wie jak jest w Niemczech a przecież u nas wszystkie ustawy są takie same.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
whity

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: whity »

w koncu zaczailes :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: szms »

Skurwesyn! :roll:
boczek140
Posty: 38
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 09:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Chotomów, k. W-wy

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: boczek140 »

LMB pisze:
boczek140 pisze:
LMB pisze:
Czyli widze co boli - za produkcja jest w Chinach. No to tutaj zaboli - Pilkingotn ma fabryke szyb (nie samochodowych) I w Chinach I w Wietnamie. Czyli automatem Pilkingotn to szit. No I to tyle by bylo :lol:
A dlaczego miałoby mnie to boleć ?? :) mi bez różnicy co zamontuje montaż chińskiej szyby oryginalnej czy nordglassa pilkinktona czy innej kosztuje dokładnie tyle samo, a jaką szybę klient sobie zażyczy taką dostanie :)
No to jeszcze raz mi wyjasnij - czemu Pilks jest lepszy od Nordglasa?

Od razu uprzedzam - przez sentiment do Pilks'a sa u mnie uprzywilejowani :D
Po pierwsze nie ma problemu z reklamacjami, przynajmniej dla mnie co miało miejsce z innymi producentami, po drugie szkło w trakcie demontażu nie kruszy się tak jak diamentowe szyby, Często cena jest lepsza w przypadku pilkiego.. co do kształtu i jakości wykonania są one raczej podobne, przynajmniej "na oko", jak rówienież sprzedawane są jako szyby kompletne czyli z wszystkimi mocowaniami czy to lusterek sensorów czy też uszczelek. A najważniejsze moim zdaniem że to fabryczny producent większości koncernów.
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: Konik »

boczek140 pisze:po drugie szkło w trakcie demontażu nie kruszy się tak jak diamentowe szyby
Konik pisze:Nordglass kupuje (kupował?) szkło do produkcji szyb również od Pilkingtona.
:lol:
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
boczek140
Posty: 38
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 09:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Chotomów, k. W-wy

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: boczek140 »

Konik pisze:
boczek140 pisze:po drugie szkło w trakcie demontażu nie kruszy się tak jak diamentowe szyby
Konik pisze:Nordglass kupuje (kupował?) szkło do produkcji szyb również od Pilkingtona.
:lol:
Nie wykluczona że masz rację ale gdzieś przyczyna musi być, Nie twierdzę że wszystkie ale przeważająca większość, przynajmniej mi się takie przypadki trafiały. że 1 - 2 letnie szkło pod nożem poprostu się kruszyło. a w przypadku pilkiego saint gobain guardian czy innych takiego zjawiska nie zauważyłem,
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: Konik »

Długo nie trzeba było czekać. Pilkington wprowadził do oferty w Polsce chińskie i indyjskie szyby.
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Awatar użytkownika
Broker89
Posty: 35
Rejestracja: 24 lip 2013, o 21:01
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215KM 430NM

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: Broker89 »

Witam, Panowie pech spotyka i mnie. dostałem dzisiaj kamieniem i poszło oczko na środku szyby na szczęście nie rozwija się dalej. Mam AC w Warcie dodatkowe ubezpieczenia szyb NIE. Auto nowe jeszcze ponad 2 lata na gwarancji także domyślam się że wymiana to tylko w ASO. Nordglass robiłem w poprzednim aucie zastrzeżeń nie miałem, jednak w nowym wchodzą aspekty gwarancji i czujników deszczu itp.

Czy w tym przypadku jak ASO Skody nie jest partnerem Warty, za usługę będę musiał zapłacić z własnej kieszeni i dalej sam dochodzić przed ubezpieczycielem zwrotu kosztów? Szkody jeszcze nie zgłosiłem bo zastanawiam się właśnie nad ewentualnym dokupieniem na prędce ubezpieczenia szyby przedniej, jednak nie wiem czy to będzie miało sens. Jakieś świeże uwagi na co uważać i o co dopytywać? Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: marcin wroclaw »

Z ac zabiorą ci 10procent zniżek. Powinno sie dac załatwić sprawe bezgotówkowo. Ubezpieczenia nie dorobisz bo musza miec zdjecia szyb. Czyjnik deszczu to nie problem. Szyba musi byc pod czujnik (takie male wyciecie na szybie).
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: whity »

U nas firmie mamy podpisana umowę z siecią szyb...nawet nowe porschaki maja tam wymieniane szyby i nigdy żadnych zastrzeżeń co do gwarancji nie bylo.
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Broker89
Posty: 35
Rejestracja: 24 lip 2013, o 21:01
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215KM 430NM

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: Broker89 »

Teraz właśnie czytam warunki ubezpieczenia tego dodatkowego szyb (udało mi się takie w poprzednim aucie załatwić już po szkodzie ;) ale niestety zapis "Wymiana szyby dokonywana jest przy użyciu szyb fabrycznie nowych, które nie są szybami oryginalnymi danej marki pojazdu" wyklucza tą opcję. Także teraz chyba zgłoszenie do Warty z AC a potem telefon do Skody :/

Edit:

Pewnie zadzwonię do skody jak to się ma do gwarancji (już widzę jak się by zapierali przy awarii jakiegoś czujnika deszczu świateł czy wycieraczek :)
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: gachul »

a jak duży masz ten odprysk??? ja miałem taki jak paznokieć od kciuka i goście mi to zakleili bez sladu... zapłaciłem chyba 150 zeta
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: whity »

Ale czujnik deszczu i swiatel(jeden) sie nie rusza... Nie wiem so jakich fachowcuf chcesz jechać, ale w takim wypadku chyba lepiej dla ciebie będzie Skoda...
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Broker89
Posty: 35
Rejestracja: 24 lip 2013, o 21:01
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215KM 430NM

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: Broker89 »

Pęknięcie wielkości paznokcia, a nawet raczej stłuczenie bo nie czuć przecięcia folii z wierzchu, o obłych kształtach ja chce żeby mi to zrobili żeby było jak dawniej na markowych częściach wszystko działało i nikt nie przyczepił się ze Skody do gwarancji :) i żaden Mięczysław nie przychrzaniał się przy sprzedaży auta za kilka lat. A lipa trochę bo to na samym środeczku. Już trudno 10% ze zniżek AC mogę poświęcić.
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: SII, kamień i pęknięta szyba przednia

Post autor: elmi_k »

Dziwię się, że nie brałeś dodatkowego ubezpieczenia szyb. Przecież to koszt 50-80zł.
ODPOWIEDZ