GSM II czy GSM III

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
_WarLock_
Posty: 7
Rejestracja: 18 paź 2011, o 21:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Lokalizacja: Wroclaw

GSM II czy GSM III

Post autor: _WarLock_ »

Witam,

Wiem, ze temat byl juz poruszany, ale przeczytalem wszystkie posty i nie znalazlem odpowiedzi na moje pytania.

Mam Nokie E7 i zastanawiam sie nad kupnem GSM II lub III.
Probowalem poki co podlaczyc ja do Superba ale z wylaczonym rSAP (zapomnialem) i nie widzial ksiazki adresowej.

1) Czy w GSM II powinien widziec rowniez ksiazke adresowa, czy jest to opcja tylko dla GSM III ?
(czy to ze mi sie komora po BT polaczyla to juz sukces)

2) czy zapisane numery powinien widziec jedynie z karty SIM czy rowniez z telefonu (ksiazki adresowej)

3) doczytalem na roznych forach, ze E7 laczy sie po rSAP ze Skoda ale minus jest taki, ze nie da sie wtedy wybrac rozmowy z telefonu bo obsluga jest TYLKO przez modul GSM w aucie - czy to prawda ?

4) podobno GSM III laczy w sobie II i III czy GSM II wymusza sie wtedy dla Noki przez wylaczenie rSAPa (ale wtedy pewnie ksiazki tez nie bedzie widac)

5) czy polaczeniu telefonu z zestawem i puszczeniu muzy lub nawi glos slychac przez samochod ?
(rozumiem, ze jesli to mozliwe to tylko przy GSM II bo III blokuje obsluge telefonu i nic sie nie da wybrac)

bede OGROMNIE wdzieczny za odpowiedzi na moje pytania ;)
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Re: GSM II czy GSM III

Post autor: przem00 »

1) Czy w GSM II powinien widziec rowniez ksiazke adresowa, czy jest to opcja tylko dla GSM III ?
(czy to ze mi sie komora po BT polaczyla to juz sukces)
Mam GSM II + telefon Samsung Galaxy S II i ksiazka jest widziana i sciagana do pamieci samochodu.
2) czy zapisane numery powinien widziec jedynie z karty SIM czy rowniez z telefonu (ksiazki adresowej)
Nie wiem, niestety uzywam tylko ksiazki z pamieci telefonu.
3) doczytalem na roznych forach, ze E7 laczy sie po rSAP ze Skoda ale minus jest taki, ze nie da sie wtedy wybrac rozmowy z telefonu bo obsluga jest TYLKO przez modul GSM w aucie - czy to prawda ?
W samsungu nic takiego nie wystepuje.
5) czy polaczeniu telefonu z zestawem i puszczeniu muzy lub nawi glos slychac przez samochod ?
(rozumiem, ze jesli to mozliwe to tylko przy GSM II bo III blokuje obsluge telefonu i nic sie nie da wybrac)
Wszystko zalezy od tego co umie BT w telefonie. Na androidzie w opcji polaczenia z BT Skody jest ustawienie ze audio przez glosniki telefonu, a telefon zestawem w aucie. z nokia zawsze mialem jaja zeby to dzialalo, z tego tez powodu sie jej permanetnie pozbylem.
Awatar użytkownika
Johny7205
Posty: 18
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: GSM II czy GSM III

Post autor: Johny7205 »

Ja mam GSM III u siebie. Generalnie działa to dobrze ale nie zawsze. Kupiłem Telefon HTC Sensation i absolutnie nie chciał połączyć się z tym systemem. Niezgodnośc protokołu: tzn skoda rSAP a HTC PBAP. Wymieniłem telefon na Samsunga Galaxy SII i wszystko działa bez zarzutu chociaż sam telefon jest moim zdaniem dużo gorszy od HTC (ale nie o telefony tu teraz chodzi).
Jak się dowiedziałem na forach zagranicznych VW, skorelowanie telefonu z GSM III bywa czasami trudne lub niemożliwe. Zależy od typu centralki w samochodzie (do sprawdzenia pod przednim prawym fotelem). W skodzie montują conajmniej 3 rodzaje centralek. Najgorsze jest to, że serwisy Skody nie mają na ten temat bladego pojęcia wieć nic nam nie pomogą.
Ja poprostu zalogowałem Samsunga kolegi i po udanej próbie sam zakupiłem taki telefon.

Dużym minusem systemu GSM III w przypadku smartfonów z dostępem do internetu, jest to że system ten przejmuje kartę SIM (czyli rozłacza telefon) i wtedy internet nie działa. Czyli jeśli rozmawiam przez system GSM III to nie pojadę na nawigacji bo internet nie działa.

Ja osobiście po tych doświadczeniach z GSm III aktualnie wybrałbym system GSm II który łączy przez BT i ściaga książkę ale nie przejmuje karty SIM.
Atutem tego systemu jest to że łaczy się z każdym telefonem a GSm III jak mu się podoba.
pewnym i najtańszym rozwiąznaiem jest montaż uniwersalnego systemu GSM dobrej marki z joystickiem i wyświetlaczem. Takie systemy łaczą się zawsze, ściagają książkę i rozmawia się przez głosniki audio samochodu.
Platinium 2.0 TDI 170 KM DSG, brąz mocca, alcantara
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: GSM II czy GSM III

Post autor: chudy »

Najlepiej mieć hybrydę GSM II/III ;)
piotrek_gdy
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2014, o 10:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 205KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: GSM II czy GSM III

Post autor: piotrek_gdy »

Ja mam u siebie moduł GSM III z rSAP i ogromne problemy z Samsung em Galaxy S5. Nie daje się zaktualizować książka oraz telefon czasem zrywa połączenie bth.
Awatar użytkownika
max
Posty: 358
Rejestracja: 9 paź 2013, o 17:43
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Podaj lokalizację

Re: GSM II czy GSM III

Post autor: max »

Masz przecie w ausie WLAN i możesz sobie Neta zapuscic z GSM iii
=====================================================
jeżeli kogoś obraziłem lub mój post kogoś boli niech go moderator z wątku wypie...i
__________________________________________
SIIFL 2,0TDI DSG6 4x4
Awatar użytkownika
max
Posty: 358
Rejestracja: 9 paź 2013, o 17:43
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Podaj lokalizację

Re: Odp: GSM II czy GSM III

Post autor: max »

piotrek_gdy pisze:Ja mam u siebie moduł GSM III z rSAP i ogromne problemy z Samsung em Galaxy S5. Nie daje się zaktualizować książka oraz telefon czasem zrywa połączenie bth.
Zmienił kartę SIM na inna i sprawdź. Sporo pisalem juz o GSM 3 i szajsungu na forum poszukaj....
=====================================================
jeżeli kogoś obraziłem lub mój post kogoś boli niech go moderator z wątku wypie...i
__________________________________________
SIIFL 2,0TDI DSG6 4x4
Pietra
Posty: 134
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 15:10
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Radek
Lokalizacja: Warszawa

Re: GSM II czy GSM III

Post autor: Pietra »

Ja mam GSM III i Samsung S4

Można łączyć się w standardzie GSMII lub GSMIII (premium to się nazywa)
Gdzieś od grudnia 2013 jest nowa centralka która łączy się bardzo dobrze a dodatkowo ma WLAN

Jak podłączę telefon w standardzie GSMIII to:
- wszystkie numery telefonów są w systemie auta (ale uwaga - MAX 1000, więcej nie bierze) - nie wiem czy z SIM też bo nie używam
- telefon zamienia się w tablet, nie można z niego dzwonić
- dostęp do internetu jest realizowany w telefonie po zalogowaniu się do skodowego WiFi - bardzo dobrze to działa
- zarówno muzykę jak i komendy nawigacji słychać po wybraniu źródła dźwięku Bluetooth na radiu samochodowym
Niestety nie ma opcji żeby puszczać sobie muzyczkę z radia i w tle komunikaty z Yanosika albo google maps.

Ja jeszcze mam zamontowany interfejs MDI (mobile device interface) - niestety nadaje się on tylko do ładowania telefonu - Galaxy S4 jest not supported, S2 tak samo.
whity

GSM II czy GSM III

Post autor: whity »

To wszystko juz było kolego... A yanosika sie da włączyć przez głośniki, ale przerywa w tedy radio (wycisza sie )
whity

GSM II czy GSM III

Post autor: whity »

Pietra pisze: Gdzieś od grudnia 2013 jest nowa centralka która łączy się bardzo dobrze a dodatkowo ma WLAN
mam auto z września 2013 i tez mam wlan...;)
Pietra
Posty: 134
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 15:10
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Radek
Lokalizacja: Warszawa

Re: GSM II czy GSM III

Post autor: Pietra »

A bo niemce zawsze mają pierwsze ;)

Ja pamiętam dyskusję z końca roku, sam jeździłem do salonu sprawdzać czy mój S4 się łączy - ale wtedy bardziej mi chodziło czy w ogóle będzie działać a nie WLAN

A z tym Yanosikiem to jak to zrobić bo jakoś mi umkło?
whity

Re: GSM II czy GSM III

Post autor: whity »

W ustawieniach możesz wybrać dźwięk przez Bluetooth
Pietra
Posty: 134
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 15:10
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Radek
Lokalizacja: Warszawa

Re: GSM II czy GSM III

Post autor: Pietra »

Oki - spróbuję - niech wycisza, a co mi tam.
whity

Re: GSM II czy GSM III

Post autor: whity »

Nie uzywałem tego bo mnie wkurzało: wyciszy totalnie na ok 2 sek przed i 2 sek po... Wkurzająco
Awatar użytkownika
max
Posty: 358
Rejestracja: 9 paź 2013, o 17:43
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Podaj lokalizację

Re: GSM II czy GSM III

Post autor: max »

whity pisze:Nie uzywałem tego bo mnie wkurzało: wyciszy totalnie na ok 2 sek przed i 2 sek po... Wkurzająco

whity daj spokój - przecież powinieneś być do tego chłopie przyzwyczajony - każda kobieta się wycisza na ok 2 sek przed i 2 sek po (mnie to nie wkurza :lol: :lol: :lol: )
=====================================================
jeżeli kogoś obraziłem lub mój post kogoś boli niech go moderator z wątku wypie...i
__________________________________________
SIIFL 2,0TDI DSG6 4x4
ODPOWIEDZ