Aktualizacja firmware Bolero

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
Michumm
Posty: 306
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 09:45
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał
Lokalizacja: Kiełczów

Re: Aktualizacja firmware Bolero

Post autor: Michumm »

autoscanem vcds
Awatar użytkownika
Michumm
Posty: 306
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 09:45
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał
Lokalizacja: Kiełczów

Re: Aktualizacja firmware Bolero

Post autor: Michumm »

Wrocław mnie interesuje.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Aktualizacja firmware Bolero

Post autor: Enriquez »

Wrocław pod tym względem to zadupie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Michumm
Posty: 306
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 09:45
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał
Lokalizacja: Kiełczów

Re: Aktualizacja firmware Bolero

Post autor: Michumm »

oooo Tyyyyy, ale prawda ;)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Aktualizacja firmware Bolero

Post autor: Enriquez »

no co, nawet prostych rzeczy nie można tam zrobić bez proszenia się Miśka^Wro
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Aktualizacja firmware Bolero

Post autor: elmi_k »

X
Ostatnio zmieniony 21 lip 2016, o 07:46 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Aktualizacja firmware Bolero

Post autor: pab567 »

Michumm pisze:Wiec gdzie wykonam wgranie polskiego do bolerka i maxi dota? mam "H"
Obawiam się, że do Bolero nie ma polskiego softu. Byłem niedawno u dealera i w Bolero które stało na salonie polskiego nie było :(
Awatar użytkownika
Michumm
Posty: 306
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 09:45
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał
Lokalizacja: Kiełczów

Re: Aktualizacja firmware Bolero

Post autor: Michumm »

To troche smuteczek. Polak potrafi, wiec wiary mi nie brakuje.
leshnikov
Posty: 39
Rejestracja: 9 sty 2015, o 09:52
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: Fabia II FL
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aktualizacja firmware Bolero

Post autor: leshnikov »

Michumm- jakbyś potrzebował VCDSa we Wro to zapraszamy na spoty FabiaClub- mamy trzy kable, a czwarty ma Zbychu z OCP, który również często u nas gości. Zawsze też możesz napisać do mnie na priv :)

Mam teraz w Fabii takie Bolero z Superba (foto), Utwory z SD ładują się fatalnie wolno i jest problem z książką telefoniczną Bluetooth (ostatnie połączenia, szybkie wybieranie itp ładują się normalnie, ale w widoku książki są same kropki zamiast imion i nazwisk). Chciałem zaktualizować w ASO, powiedzieli mi że się nie da, a ja po przeczytaniu tego wątku aż na nich wyjechałem... Macie jakieś nowsze wsady do tego radia i ew. pomożecie? :)

Analogiczne pytania mam co do modułu bluetooth.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Aktualizacja firmware Bolero

Post autor: pab567 »

Mam SW0054 :) Tylko nie pytaj mnie, co w nim nowego...
leshnikov
Posty: 39
Rejestracja: 9 sty 2015, o 09:52
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: Fabia II FL
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aktualizacja firmware Bolero

Post autor: leshnikov »

Wygląda na to, że masz rozwiązanie na moje problemy z długim wczytywaniem kart SD. Oto co znalazłem na briskoda.net:

"I cannot say what the current firmware is but can offer this.. My 2010 car had the slow card reading/navigation and the dealer at first said there was nothing that could be done since the 'is there any update for this car?' check didn't show anything. They did then talk to Skoda UK Technical Department and an update was made available, which took about 35 minutes.

I was told this update was to address another unspecified issue but the correction of the slow card reading was a side effect... whatever, it sorted out the problem with almost instant reading and navigation.

The firmware version can be seen with VCDS but there is another way which is to lever out the central air vents upwards to reveal the top of the Bolero. This is fairly easy but watch out for the wiring to the Hazard switch, although there is no need to disconnect it. There are all sorts of IDs and specifications on a sticker but one is labelled "SW" (presumably software). My factory version was 0053 and the updated version is 0054."

Tutaj na OCP:

"Jakis miesiac temu podczas wizyty w ASO zglosilem problem z Bolero polegajacy na wolnym odczycie zawartosci kart SD (problem wystepowal od nowosci - rocznik auta 2009). Wiedzialem, ze problem jest usuwany przez aktualizacje firmware'u, panowie z ASO tez nie protestowali - aktualizacja pojawila sie na VASie do wczytania (firmware wer. 054). Niestety podczas aktualizacji radio sie uszkodzilo - stary soft wycielo a nowy nie wgral sie caly. Radio zostalo wymienione na nowe - wyglada identycznie. Oczywiscie smiga juz bez problemow - szybciutko czyta karty, przelacza miedzy folderami itp. Dodatkowa rzecza, ktora zauwazylem a ktorej wczesniej na pewno nie bylo jest reakcja na natezenie swiatla - gdy startuje auto w ciemnym garazu ekran jest ciemny ale czytelny, gdy wyjezdzam z niego to po kilku sekundach ekran robi sie jasniejszy. Nie widze na obudowie radia czujnika swiatla zatem moze aktualizacja firmware'u wprowadzila czytanie natezenia oswietalenia z innego czujnika i dostosowuje jasnosc ekranu radia?"

Wobec ryzyka jakie jest, będę jednak próbował zmęczyć ASO...
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Aktualizacja firmware Bolero

Post autor: pab567 »

Aktualizowałem u Sebastiana i poszło bez problemów choć faktycznie długo trwało.
panki888
Posty: 560
Rejestracja: 31 sty 2015, o 09:47
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Dawid
Lokalizacja: Włocławek

Re: Aktualizacja firmware Bolero

Post autor: panki888 »

Czy mając bolero mogę mieć bluetooth ?
Żeby np. telefon połączyć
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Aktualizacja firmware Bolero

Post autor: pab567 »

Oczywiście
leshnikov
Posty: 39
Rejestracja: 9 sty 2015, o 09:52
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: Fabia II FL
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aktualizacja firmware Bolero

Post autor: leshnikov »

Byłem w innym ASO podpytać o tą aktualizację, uderzyłem osobiście i udało mi się pogadać z Panem Elektrykiem :)

Co się dowiedziałem- aktualizacja oczywiście jest możliwa, ale tylko do najnowszej wersji i tu pojawia się problem. Od jakiegoś czasu robią to na odpowiedzialność klienta, bo Skoda spier* aktualizację i ostatnio klientowi po niej przestała działać głośność na kierownicy multi. Więc zrobić zrobią, ale co się stanie z multi to już na moją odpowiedzialność. Nie udało mi się dowiedzieć jaka jest najnowsza wersja.

Pytanie do Seby- czy masz kierę multi i po aktualizacji na 054 u Paba wszystko Ci działa?

Teorię potwierdza to, że poprzednio miałem RCD510 z softem fabrycznym z 2014 roku i faktycznie nie działa głośność z kierownicy. Myślałem jednak, że problem wynika z jakiejś różnicy protokołów między kierownicą Skody, a radiem VW. Oprócz głośności z multi wszystko oczywiście działało normalnie (dało się nawet wyciszyć radio kliknięciem rolki).

Powrót do wcześniejszej wersji softu w ASO nie jest możliwy.
ODPOWIEDZ