S1 dziwne stukanie w kabinie

figaro
Posty: 8
Rejestracja: 24 lip 2011, o 11:07
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Warszawa

S1 dziwne stukanie w kabinie

Post autor: figaro »

Witam mam S1 roczek i do tej pory było wszystko ok lecz jakiś czas temu od czasu do czasu pojawiało się w desce rozdzielczej dziwne pukanie jak zjeżdżałem z krawężnika. Na dzień dzisiejszy to pukanie występuje często od strony pasażera nie ważne czy zjeżdżam z krawężnika czy skręcam czy też jadę po wybojach.
może ktoś wie co to może być?
serek31
Posty: 12
Rejestracja: 3 lut 2011, o 20:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: jacek

Re: S1 dziwne stukanie w kabinie

Post autor: serek31 »

Witam!! mnie również doskwiera taki stuk, zwłaszcza przy skręcie.. otóż powiem tak stuki pochodzą spod deski rozdzielczej. deska rozdzielcza jest umocowana na specjalnych uchwytach. Te uchwyty się wyrabiają i wtedy pojawiają się stuki. generalnie nic z tym nie da się zrobić od ręki jedynie trzeba byłoby wywalić całą deskę. Ja kupiłem takie podkładki filcowe i wcisnąłem między deskę a szybę. Wydaje mi się że stuki ustały. Pozdrawiam :)
figaro
Posty: 8
Rejestracja: 24 lip 2011, o 11:07
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Warszawa

Re: S1 dziwne stukanie w kabinie

Post autor: figaro »

serek31 możesz coś więcej powiedzieć gdzie dokładnie te podkładki filcowe wsadzić jakieś fotki może
serek31
Posty: 12
Rejestracja: 3 lut 2011, o 20:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: jacek

Re: S1 dziwne stukanie w kabinie

Post autor: serek31 »

Witam!! najpierw zacząłbym od ustalenia dokładnie skąd pochodzą stuki.. Najlepiej zrobić to tak, dociskałem tuż przy szybie deskę rozdzielczą tam gdzie będziesz słyszał odgłos tzw stuk to znaczy że tam uchwyt słabo trzyma. Kupiłem dosyć grubą podkładkę filcową i wcisnąłem tę podkładkę w lukę, która występuje pomiędzy przednią szybę a deskę rozdzielczą. To powinno pomóc bo nie ma sensu demontować całej deski. Stuk może pochodzić również od mocowania poduszki powietrznej pasażera. Ona poprostu luzuje się na śrubach w swojej ,, skrzynce''. Dostać się do niej mozesz jedynie przez demontaż schowka pasażera. Nie jest to trudna operacja. Dziś już nie dam rady ale postaram się zrobić fotki i wrzucić na forum. pozdrawiam Jacek
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S1 dziwne stukanie w kabinie

Post autor: ja456 »

serek31 pisze: Dostać się do niej mozesz jedynie przez demontaż schowka pasażera. Nie jest to trudna operacja. Dziś już nie dam rady ale postaram się zrobić fotki i wrzucić na forum. pozdrawiam Jacek
Nie musisz, bo już kiedyś miałem okazję to zrobić ze zdjęciami (ale nie w celu pozbycia się stuków).
http://forum.skodaclub.pl/superb-zrob-t ... t1478.html" onclick="window.open(this.href);return false;
serek31
Posty: 12
Rejestracja: 3 lut 2011, o 20:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: jacek

Re: S1 dziwne stukanie w kabinie

Post autor: serek31 »

dzięki :) ja 456
figaro
Posty: 8
Rejestracja: 24 lip 2011, o 11:07
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Warszawa

Re: S1 dziwne stukanie w kabinie

Post autor: figaro »

ok dzięki chłopaki za informacje kupię filc i sprawdzę czy pomoże
ODPOWIEDZ