Renowacja reflektorów

STACHU
Posty: 46
Rejestracja: 14 sty 2012, o 14:17
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 167 km 385 Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kraków

Re: Renowacja reflektorów

Post autor: STACHU »

A czy byłbyś tak miły i wklejał fotki w rozmiarach które da się oglądać bez oczopląsu?
User019
Posty: 114
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:13
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 171
Lokalizacja: Warszawa

Re: Renowacja reflektorów

Post autor: User019 »

jest osobną częścią ale nie dobierzesz się do niego bo nie rozbiera się lampa nawet w piekarniku.
Co do polerowania moim zdaniem nie ma żadnego lakieru na naszych reflektorach, albo jest taki ze sie nie sciera. Ja polerowalem sam ponad rok temu i trzyma mi do dziś nic się nie matowi.

Co do fotek wklejonych przez kolege to są spoko przynajmniej dobrze widać, mi to odpowiada:)
Majcheros1
Posty: 94
Rejestracja: 10 sie 2012, o 15:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Renowacja reflektorów

Post autor: Majcheros1 »

Aha myślałem że nie da się odkleić samego klosza od reszty, ale że od tyłu lampa jest jakość rozbieralna. Ale jeśli nie to już nie wiem co z tym zrobić. Może przepłukanie wodą destylowaną i polerka z zewnątrz pomoże ?:)
User019
Posty: 114
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:13
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 171
Lokalizacja: Warszawa

Re: Renowacja reflektorów

Post autor: User019 »

Raczej płukanie wodą niewiele pomoze. Poza tym tam jest silniczek do poziomowania wiec ciezko to zrobic. Trzeba wymienic odblask
Majcheros1
Posty: 94
Rejestracja: 10 sie 2012, o 15:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Renowacja reflektorów

Post autor: Majcheros1 »

Polecam wypolerowanie zewnętrznej części lampy, jeśli jest zmatowiona i zżółknięta. Wydawało mi się że polerka taka nie pomoże, ale jednak, efekt pozytywnie mnie zaskoczył. Lampa wygląda o wiele młodziej :)

Przed:
Obrazek
Po:
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysi3k
Posty: 31
Rejestracja: 1 lip 2013, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Krzysztof

Re: Renowacja reflektorów

Post autor: Krzysi3k »

Jaką procedurę zastosowałeś (w sensie czego używałeś), aby taki efekt osiągnąć?
Auto: Mitsubishi Lancer EVO III 4G63T rules :)

Wilcze Laski 2012 - ET+RT - 13.73s

http://www.odwozy.pl (Poznań), polecam zapoznanie się z ofertą.
Majcheros1
Posty: 94
Rejestracja: 10 sie 2012, o 15:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Renowacja reflektorów

Post autor: Majcheros1 »

Krzysi3k pisze:Jaką procedurę zastosowałeś (w sensie czego używałeś), aby taki efekt osiągnąć?

Nie robiłem tego osobiście. Znajomy się tym zajął. Z tego co wiem to papierek ścierny wodny, pozniej polerka :)
Awatar użytkownika
piterbb
Posty: 7
Rejestracja: 16 lip 2014, o 12:46
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Renowacja reflektorów

Post autor: piterbb »

LuckyLuke pisze:Panowie,

nie wiem jak to u was wygląda, ale ja (przy ksenonach) miałem problem gdzie indziej. Otóż po kupnie świeciły one zdecydowanie słabiej niż przeciwmgłowe(!!) a problem leżał nie w wyglądzie klosza lampy ile w układzie soczewka-żarnik-odbłyśnik. Ale nie ten odbłyśnik, który widzicie patrząc na lampy od frontu tylko drugi (mniejszy) zamontowany za soczewką. Są firmy regenerujące całe lampy (napylają nową "lustrzaną" warstwę), niestety do wyjęcia tego odbłyśnika i soczewki trzeba rozcinać obudowę lampy. Po napyleniu nowej warstwy odbłyśnika i zmontowaniu całości teraz dopiero wiem co to są ksenony :):):)

Problem tylko mam z jednym światłem bo drży w pewnym zakresie obrotów i czasem na nierównościach - pewnie będę musiał raz jeszcze wyjąć lampę i sprawdzić dokręcenie soczewki i odbłyśnika.

Reasumując - jeżeli macie problem z naprawdę słabymi światłami mijania to nie liczyłbym na to, że polerka klosza z zewnątrz coś tu zmieni. Wygląd - owszem poprawi ale światła więcej nie będzie. No chyba że lampy wyglądają jak obklejone kamieniem z 20letniego czajnika :):)

pozdr
LuckyLuke
witam
chciałbym podpiąć pod ten temat lecz mając na uwadze regenerację samego odbłyśnika.
otóż od kilkunastu dni jestem szczęśliwym posiadaczem superB 2010r. i co mnie rozczarowało to światła mijania (mam H7 a nie ksenony). i z tego co napisałeś kolego, znaczy się że by wyjąć odbłyśnik trzeba rozcinać obudowę tak? ? robiłeś to może już ? czy masz już w tym jakieś doświadczenie? czy zna ktoś kogoś w okolicach Bielska-Białej? ?
dodam, że w poprzednim VW BORA 2000r. miałem fabryczne ksenony i miały już 13 lat jak je dopiero regenerowałem w Cieszynie i obudowa musiała być owszem rozcinana i plastyk potem spawany/klejony. Ale dziś gumową osłonę żarówki mijania zdjąłem - jest ona bardzo duża. zrobiłem zdjęcie i nakręciłem filmik fonem i wg mnie 4 śrubki można wykręcić i wyjąć odbłyśnik przez ten wielki otwór. I pytanie moje czy ktoś to już robił / próbował? i pytanie czy fakt, że po 4 latach już trzeba regenerować odbłyśniki to normalne?
pozdrawiam i proszę o odpowiedzi i pomoc
pozdrawiam
piterbb
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Renowacja reflektorów

Post autor: Enriquez »

spróbuj może najpierw oczyścić odbłyśnik jakąś szmatką uwiązaną na drucie - może po prostu jest brudny.
Nie wiem jak w H7, ale w lampach ksenonowych odbłyśnik jest metalowy a nie plastikowy i moim zdaniem jego trwałość jest dość duża.
Jak da radę wyciągnąć przez otwór to wyciągaj - nie masz nic do stracenia.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
piterbb
Posty: 7
Rejestracja: 16 lip 2014, o 12:46
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Renowacja reflektorów

Post autor: piterbb »

pisałem na prv z kolegą LEC i wg niego mimo, że dostęp jest, to są jakieś śruby od przodu i tak trzeba rozcinać plastyk. więc moje pytanie brzmi - jeśli są jakieś śruby od przodu to wynika na to że obudowa musi być od góry od przodu rozcinana by zrobić dostęp do tych śrub ? - po za tym czy to możliwe by tak szybko się zabrudził odbłyśnik?- światła jest naprawdę mało a sprawzałem napięcie i zmieniałem H7 na inne i świecą tak samo ( nawet w innym aucie). to musi być odbłyśnik . . .
pozdrawiam
piterbb
Awatar użytkownika
koniu1973
Posty: 1414
Rejestracja: 16 lis 2013, o 10:00
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: Dęblin

Re: Renowacja reflektorów

Post autor: koniu1973 »

STACHU pisze:A czy byłbyś tak miły i wklejał fotki w rozmiarach które da się oglądać bez oczopląsu?
zrobione.

W nawiązaniu do tematu, dawno temu w lagunie sam się bawiłem polerowaniem szkieł reflektorów papieremwodnym i pastą polerską. Efekt był widoczny ale niestety zanikał po około 30 dniach :cry: .
Co do żółknięcia reflektorów - raczej na to nie ma rady, chyba, że nowe reflektory :lol:
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Renowacja reflektorów

Post autor: RemekS »

W białym też mam H7 i już pisałem, że te światła to porażka. Nie wiem czy ewentualne wypolerowanie odblysnikow przyniesie zakładany efekt. Spróbuj założyć zamiast zwykłych H7, Philipsy Vision Neo+ (jak nie przekreciłem nazwy ;)) Zakładałem je w zeszłym roku do Octavki i efekt był bardzo dobry :lol:
Awatar użytkownika
piterbb
Posty: 7
Rejestracja: 16 lip 2014, o 12:46
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Odp: Renowacja reflektorów

Post autor: piterbb »

RemekS pisze:W białym też mam H7 i już pisałem, że te światła to porażka. Nie wiem czy ewentualne wypolerowanie odblysnikow przyniesie zakładany efekt. Spróbuj założyć zamiast zwykłych H7, Philipsy Vision Neo+ (jak nie przekreciłem nazwy ;)) Zakładałem je w zeszłym roku do Octavki i efekt był bardzo dobry :lol:

Wiesz nie chodzi o polerowanie odbłyśników bo je trzeba zregenerować. kwestia jest taka że one są raczej wypalone. ale dzieki za podpowiedź odnośnie przykładu żarówek (obecnie mam OSRAM ale nie wiem jaki model).
pozdrawiam
piterbb
Awatar użytkownika
piterbb
Posty: 7
Rejestracja: 16 lip 2014, o 12:46
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Renowacja reflektorów

Post autor: piterbb »

dziś próbowałem wyciągnąć odbłyśnik z soczewką z prawej lampy - i niestety musiałem się poddać. otwór z tyłu lampy jak by byłszerszy o może 0,5cm bym wyciagnął a tak to czeka mnie rozcinanie i spwanie/klejenie obudowy. najgorsze było przykręcenie odbłyśnika do powierzchnii uchylnej w lampie - dramat ! ! !
pozdrawiam
piterbb
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Renowacja reflektorów

Post autor: Konik »

Ja też polecam Huberta Cugiera. Robiłem u niego kilka odbłyśników do klasycznych aut.

Natomiast ze stwierdzeniami typu: "Polerowanie lamp z zewnątrz daje efekt na krótki czas, potem szybko się matują i wyglądają do du...y." nie zgadzam się.
Swego czasu popełniłem stronę matowereflektory.pl Strona powstała w wyniku mojego doświadczenia w temacie, wykonania kilkuset regeneracji i obserwacji kilkudziesięciu reflektorów w czasie ich eksploatacji po regeneracji. Szybki powrót do zmatowienia wynikał głównie z użycia niewłaściwych środków lub niewłaściwe przeprowadzonej regeneracji. Dziś strona czeka na przebudowę i aktualizację środków do regeneracji kloszy reflektorów. Ale co nieco można poczytać tu: http://matowereflektory.pl/regeneracja- ... -po-kroku/
Może jeszcze w wakacje będę miał odpowiednie środki do samodzielnej regeneracji kloszy.
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
ODPOWIEDZ