Uzyskane rabaty

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Casa
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 22:11
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów

Re: uzyskane rabaty

Post autor: Casa »

gdzie jeszcze dobre rabaty dają i szybko wyceny robia na poczte, żeby miec podkladke pod kolejne odwiedziny w salonie w swoim miescie?
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: uzyskane rabaty

Post autor: edeks »

a masz już jakąś ofertę, którą chcesz jeszcze przebić, czy to ma być pierwsza do startu negocjacji u siebie?
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
Casa
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 22:11
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów

Re: uzyskane rabaty

Post autor: Casa »

mam u siebie wstępną 5%, ale właśnie z krk dzwonili, że są dwie limuzyny dostępne z automatem 2.0 diesel zielen i czern, bo na razie rozgladam się za już wyprodukowanymi (3msc czekania mi się nie uśmiecha), za chwile będę wiedział więcej

pytanko jeszcze, na większy rabat można liczyc przy aucie do produkcji, czy na aucie gotowym, z którego ktoś zrezygnował?

PS. Jednak to dealer z Łodzi dzwonił (nie muszę mówic który, bo na otomoto głównie jest ten i z krk)
Ceny: 129k za platin czarny
125 za zielonego elegance z oponami i hakiem

bodaj w obu alarm dorzucony, mowa o wersji 2.0 (170KM) TDI DSG limuzyna

Ceny chyba tak korzystne nie są, co myślicie? i czy ktoś ma jakąś karte przetargową do ugrania niższej ceny (choc już nie wiem czy bedzie chciał zejsc) bo u krk dealera to bym wiedzial co gadac, bo sie tu na froum oczytalem o nim, natomiast o tym z Łodzi (ul.Rzgowska) nic nie wiem, no i z krk nie odzwonił - znaczy, że nic nie ma, więc trudno coś konkurencja zagrac.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2011, o 16:07 przez Casa, łącznie zmieniany 2 razy.
Casa
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 22:11
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów

Re: uzyskane rabaty

Post autor: Casa »

połączyłem posty, ale widze, ze nie mozna usuwac
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: uzyskane rabaty

Post autor: Nematode »

Dla mnie sam fakt, że rozważasz kupno gotowego auta świadczy o tym, że jesteś w pewnym sensie "nagrzany" na kupno na już czyli dla dilera sygnał, żeby wydoić z typa ile się da czyli z ciebie :) Jesteś pewny, że Superb 2 może poszukaj coś u innych. Zobacz jak byłoby w przypadku Paska i może to będzie jakaś tam karta przetargowa.
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Awatar użytkownika
przemqo
Posty: 78
Rejestracja: 5 lip 2011, o 23:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Przemek
Lokalizacja: Olsztyn

Re: uzyskane rabaty

Post autor: przemqo »

Dokładnie, Nematode prawdę Ci mówi. Sprzedawca zobaczył, że jesteś napalony i będzie Ci wciskał na siłę
Casa
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 22:11
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów

Re: uzyskane rabaty

Post autor: Casa »

http://otomoto.pl/skoda-superb-2-0-tdi- ... 95495.html" onclick="window.open(this.href);return false; za tego chcą 127k (Elegance) i może opony dorzucą, czyli na gotowych dają 8% rabatu
A jak aktualnie w krk dają te 13% na autach do produkcji czy coś sie zmieniło, bo chyba wyśle im maila z wyceną.
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: uzyskane rabaty

Post autor: gachul »

z tym 13% to jest słabo... jakoś zaczeli wszyscy murem stać przy 12%
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: uzyskane rabaty

Post autor: Nematode »

Wycenić zawsze, możesz. Powołaj się na forum czy coś w tym stylu to powinni od razu w miarę sensownie wycenić. Co do 13% to możesz utargować, albo i nie. Jeśli przykładowo sprzedawca ma kiepski miesiąc czy kwartał i wie, że musi zacząć sprzedawać, bo ma nad sobą dyrektora i targety to może dawać trochę więcej, żeby nawet jeśli nie zysk to obrót robić. Niektórzy robią taki patent, że wyceniają ile się da i podbijają z ostateczną ofertą do jakiejś dziury gdzie sprzedaje się zdecydowanie mniej aut niż przy większych miastach i próbują jeszcze coś ugrać. Możliwości jest sporo. Zawsze możesz jeszcze poszukać jakiejś firmy, która za ciebie będzie prowadziła negocjacje.
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Casa
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 22:11
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów

Re: uzyskane rabaty

Post autor: Casa »

Byłem w salonie i koleś ma wycenić na jutro skonfigurowaną wersję, która mi odpowiada, więc sobie poczekam na produkcję nowej z tym co mi odpowiada. Wyśle, jeszcze do krk konfigurację i zobaczę różnicę cenową.
Awatar użytkownika
gandhi35
Posty: 32
Rejestracja: 9 cze 2011, o 15:00
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: uzyskane rabaty

Post autor: gandhi35 »

Ostatnio oglądałem ogłoszenia nowych Superbów na Allegro (głównie te zasysane z OTOMOTO) i zwróciłem uwagę na szczególnie dużo ofert z EMIDY z Krakowa.
Na przykład:
http://otomoto.pl/skoda-superb-ambition ... 85947.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Standardowo od cennika różne wersje mają niższą cenę o ok.9,1% :shock:
Handlowiec przedstawia się z imienia i nazwiska w ogłoszeniu, podaje tel. i e-mail.
Dzwoniłem do Niego i jak przedstawiłem kwestię o wyższym rabacie w InterAuto, powiedział, że i 11% jest gotów dać żeby u Niego kupić.
To się nazywa ciśnienie ! ;)
klon11
Posty: 16
Rejestracja: 12 lip 2011, o 20:24
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Zgierz

Re: uzyskane rabaty

Post autor: klon11 »

Koledzy nie zapominajcie , że rabat 3000 zł daje Skoda Polska, ale tylko przy zakupie bez kredytu VW BANK . Upusty o których piszecie(oferty dealerów) , prawdopodobnie nie zawierają informacji o tym fakcie .
Awatar użytkownika
gandhi35
Posty: 32
Rejestracja: 9 cze 2011, o 15:00
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: uzyskane rabaty

Post autor: gandhi35 »

Słuszna uwaga.
Kiedy testowałem możliwości rabatowe w różnych salonach to: jeśli ma się zamiar skorzystać z opcji 50/50 lub kredytu 2,99% to od ewentualnego rabatu "odpadają" - możliwe do zaoferowania przez handlowca - właśnie te 3000 PLN.
Jednak już przy kredycie 6,99%, tych 3000 PLN handlowiec już nie odejmował od wartości rabatu. ;)
Casa
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 22:11
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów

Re: uzyskane rabaty

Post autor: Casa »

za pierwszym razem, jak tylko byłem zaglądnąć do salonu, to handlowiec wyliczając odejmował 3000zł a potem swój 5% rabat liczył.

gandhi35 odnośnie tematu co poruszyłeś to prawie co drugie ogłoszenie jest jego w tym, że ponoć ma duży wybór a tak na prawdę ma tylko 3 superki na stanie.

Swoją drogą oni w salonach patrzą czy w magazynach innych salonów nie ma wózka, którego chce klient aby ściągnąć, a tak na prawdę to do końca tak nie jest :)
Casa
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 22:11
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów

Re: uzyskane rabaty

Post autor: Casa »

gandhi35 pisze:Casa, proszę daj znać koniecznie jak ...... zareagował na tę propozycję.
Dzięki z góry.
Zareagował tak:

Kod: Zaznacz cały

Cena cennikowa przesłanej specyfikacji wynosi [b]138 550[/b] zł brutto po rabacie [b]129 990[/b] zł brutto.
Cena jest wyliczona przy płatności gotówką( przelew) lub finansowanie przez Vw Bank/leasing.

Cena Ubezpieczenia pakietowego wynosi (możliwość finansowania przez bank):

1 rok- 3 900 zł
2 lata- 6 900 zł

Przedstawiona oferta ważna jest do dnia 25.07.2011 przy podpisaniu zamówienia.
Rabat na poziomie niecałych 4,5% to śmiech na sali, czyli ta taktyka nie zadziałała przynajmniej za pierwszym podejściem

Ps.

Kod: Zaznacz cały

Przepraszam w ofercie pojawił się błąd literowy. Oferta na ten pojazd wynosi 122 900 zł.
Rabat 11,3%, odliczając 3tysie, które daje skoda odgórnie to jest 9,3%
ODPOWIEDZ