Stalo sie.Nowa skoda zdechla

Awatar użytkownika
Szprun
Posty: 16
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 21:50
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Stalo sie.Nowa skoda zdechla

Post autor: Szprun »

Zaj007 pisze:I co konkretnie się stało?
A tego to ja juz nie wiem.Mam tylko info,ze nastapila awaria skrzyni biegow i,ze bedzie wymieniona na nowa.
"To ja jestem (moim) najgorszym diabłem. Albo jestem swoim najlepszym przyjacielem albo najgorszym wrogiem" - Whitney Houston
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Re: Stalo sie.Nowa skoda zdechla

Post autor: przem00 »

Ja ostatnio w serwisie widziałem nowiutka octavie. Pojezdzila 3 ! dni i padlo DSG ! Tragedia, czyżby kolejna wada fabryczna po słynnych napinaczach

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Stalo sie.Nowa skoda zdechla

Post autor: Misiek Fisiek »

Porównaj sobie ilość padniętych rozrządów z padniętymi DSG. Na forum nikomu przez kilka lat rozrząd nie padł. DSG kilka sztuk.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Stalo sie.Nowa skoda zdechla

Post autor: Zaj007 »

Szprun pisze:
Zaj007 pisze:I co konkretnie się stało?
A tego to ja juz nie wiem.Mam tylko info,ze nastapila awaria skrzyni biegow i,ze bedzie wymieniona na nowa.

Miałem na myśli obiaw usterki. Jechaleś i raptem D zaczęło migać? Przeszła w tryb awaryjny?
Obrazek
whity

Re: Stalo sie.Nowa skoda zdechla

Post autor: whity »

Misiek, ale też pomysł ze Każdy który ma problem się rejestruje na forum .. nie uważam żeby było tego nadmiernie duzo...oczywiście szkoda ze w ogóle się psuje;)
Awatar użytkownika
Szprun
Posty: 16
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 21:50
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Stalo sie.Nowa skoda zdechla

Post autor: Szprun »

Zaj007 pisze:
Szprun pisze:
Zaj007 pisze:I co konkretnie się stało?
A tego to ja juz nie wiem.Mam tylko info,ze nastapila awaria skrzyni biegow i,ze bedzie wymieniona na nowa.

Miałem na myśli obiaw usterki. Jechaleś i raptem D zaczęło migać? Przeszła w tryb awaryjny?
Zadnych objawow.Ni z gruszki ni z pietruszki.Tempomat zapiety na 135 i ona sobie tak ot zbija bieg nizej.Skrzynia weszla w tryb awaryjny i zadnej reakcji z jej strony,tzn brak zmiany biegow nawet w manualu.Zatrzymalem sie,zgasilem silnik i odczekalem chwile.Odpalilem i bylo ok.Po jakis 150 km zrobila ten sam nr z tym,ze tym razem zbila z 6 na 4.i juz nie wyszla z trybu awaryjnego.
"To ja jestem (moim) najgorszym diabłem. Albo jestem swoim najlepszym przyjacielem albo najgorszym wrogiem" - Whitney Houston
Maverick

Re: Stalo sie.Nowa skoda zdechla

Post autor: Maverick »

Misiek Fisiek pisze:Porównaj sobie ilość padniętych rozrządów z padniętymi DSG. Na forum nikomu przez kilka lat rozrząd nie padł. DSG kilka sztuk.
A ja bardzo polecam Ci te pozycje ksiazkowa (jak i kazda napisana przez Taleba): http://www.amazon.com/Fooled-Randomness ... ords=taleb

:)

Nawet i na problem DSG zaczniesz spogladac bardziej trzezwo ;-)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Stalo sie.Nowa skoda zdechla

Post autor: Misiek Fisiek »

Tak Maverick. Na pewno to kupię i przeczytam.
whity pisze:Misiek, ale też pomysł ze Każdy który ma problem się rejestruje na forum .. nie uważam żeby było tego nadmiernie duzo...oczywiście szkoda ze w ogóle się psuje;)
A skąd taki pomysł?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Stalo sie.Nowa skoda zdechla

Post autor: Konik »

Maverick pisze:A ja bardzo polecam Ci te pozycje ksiazkowa (jak i kazda napisana przez Taleba): http://www.amazon.com/Fooled-Randomness ... ords=taleb

:)

Nawet i na problem DSG zaczniesz spogladac bardziej trzezwo ;-)
O czym ta książka? Czy jest po polsku?
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Maverick

Re: Stalo sie.Nowa skoda zdechla

Post autor: Maverick »

Generalnie ksiazka jest o losowosci w naszym zyciu, chociaz Nassim Taleb uzywa wiele odniesien przez pryzmat rynkow finansowych. Pomimo, ze ksiazka napisana przez profesora matematyki, jej jezyk jest bardzo prosty.

Sprawdzilem wlasnie i okazuje sie, ze istnieje tlumaczenie na nasz jezyk: http://www.empik.com/slepy-traf-taleb-n ... ,ksiazka-p
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Stalo sie.Nowa skoda zdechla

Post autor: Konik »

Dzięki.
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
MichalSZN
Posty: 84
Rejestracja: 24 paź 2013, o 21:13
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ZS

Re: Stalo sie.Nowa skoda zdechla

Post autor: MichalSZN »

Jeśli chodzi o Octe to od znajomego z salonu slyszalem ze manualna skrzynia w 1.8TSI też się sypie. Jest sporo reklamacji. Biegi nie wchodzą zwłaszcza drugi...
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Stalo sie.Nowa skoda zdechla

Post autor: Zaj007 »

Szprun pisze: Zadnych objawow.Ni z gruszki ni z pietruszki.Tempomat zapiety na 135 i ona sobie tak ot zbija bieg nizej.Skrzynia weszla w tryb awaryjny i zadnej reakcji z jej strony,tzn brak zmiany biegow nawet w manualu.Zatrzymalem sie,zgasilem silnik i odczekalem chwile.Odpalilem i bylo ok.Po jakis 150 km zrobila ten sam nr z tym,ze tym razem zbila z 6 na 4.i juz nie wyszla z trybu awaryjnego.
Pierdaczy się mechatronika. Co konkretnie - nie wiadomo. Zadnąć trudno, bo obiawy nie są jednoznaczne. Trochę przypominają usterkę elektrozaworu multipleksera.
Obrazek
ODPOWIEDZ