Xenony

tomek78pl
Posty: 4
Rejestracja: 2 wrz 2010, o 18:42
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Xenony

Post autor: tomek78pl »

Witam!
Czy zakładał ktoś do swojej SuperB1 xenony? Czy mimo że mam reflektory soczewkowe są jakieś zastrzeżenia aby takie żarówki zamontować? (słyszałem że powinny być spryskiwacze reflektorów i poziomowanie a jak to się ma w praktyce?)
http://allegro.pl/skoda-octavia-cyfrowe ... 52821.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jaki były koszt założenia takich kompletnych xenonów (koszt części bez robocizny) i czy do S1 powinny być jakieś dedykowane?
Proszę o informację i ewentualne sugestie...
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Xenony

Post autor: Misiek Fisiek »

Na pewno jest to robione. Pozostaje potem bezużyteczne pokrętło do regulacji wysokości świateł.

Tyle, że takie auta są często traktowane jako powypadkowe przez kupujących, z reguły to po dzwonach handlarze wstawiają jakieś niemarkowe ksenony, żeby lepiej sprzedać auto.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
przemqo
Posty: 78
Rejestracja: 5 lip 2011, o 23:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Przemek
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Xenony

Post autor: przemqo »

policja może Ci zabrać dowód za nieprzepisowe oświetlenie, no i przy wypadku też będą węszyć jak ktoś stwierdzi, że go oślepiłeś. Kolega miała w passacie b5 fl wstawione ksenonki, to wypaliło mu reflektor, zrobił się taki matowy od środka, rób jak uważasz, żebyś potem nie żałował...
Awatar użytkownika
FunGous
Posty: 64
Rejestracja: 17 cze 2010, o 06:55
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: marcin
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: Xenony

Post autor: FunGous »

no i jeszcze kwestia poziomowania i spryskiwacze
siekla
Posty: 44
Rejestracja: 5 cze 2011, o 13:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr
Lokalizacja: Lublin

Re: Xenony

Post autor: siekla »

na Twoim miejscu szukałbym oryginalnych lamp z instalacją do S1 - i problem z głowy - owszem koszt większy bieco będzie niż tej chińszczyzny co wstawiłeś, ale na bezpieczeństwie nie należy oszczędzać. Ponadto będziesz miał homologowane lampy - oczywiście pełna homologacja będzie pod warunkiem, że założysz także poziomowanie i spryskiwacze. Nie jest to rzecz trudna, bo spryski są zintegrowane z lampami, reszta wymaga ręki elektronika.
Lukaszos

Re: Xenony

Post autor: Lukaszos »

Ja mam założony zestaw Xenonów za 260 zł. Założyłem go sam, troszkę gimnastyki i 1,5 godziny wolnego czasu. Musisz kupić zestaw z palnikami H7, po założeniu zestawu możesz pokrętłem regulować położenie reflektorów. Zestawu używam od zimy i jak na razie jest wszystko OK, czasami jeden żarnik się nie zapala to trzeba wyłączyć i włączyć ponownie światła. Powiem tyle że nareszcie mam światła w aucie i coś widzę. Założenie oryginalnych lamp xenonowych nie jest takie proste. Oczywiście można je założyć i optymalnie ustawić tylko jaka jest wtedy różnica pomiędzy zestawem do samodzielnego montażu?? Jakbyś chciał dołączyć samopoziomowanie to musisz założyć czujnik przy tylnym zawieszeniu i podłączyć go do całego układu, wymienić zbiorniczek od spryskiwacza na większy, dołożyć bezpiecznik do skrzynki, dołożyć układ włączający spryskiwacz reflektorów do spryskiwacza szyby aby go zsynchronizować i aby reflektory były spryskiwane co któreś użycie spryskiwacza do szyb, no i same dysze spryskiwacza. Ja też chciałem założyć całe lampy i myślałem że to nie będzie tak skomplikowane, ale realia sprowadziły mnie na ziemie jak mój mechanik uświadomił mnie jak to wygląda
Awatar użytkownika
yarun
Posty: 29
Rejestracja: 11 maja 2011, o 16:39
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Ipswich

Re: Xenony

Post autor: yarun »

Jest sposób żeby rozjaśnić fabryczne xenony w S1? Moim zdaniem jakby ciut mocniej świeciły byłoby lepiej.
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Xenony

Post autor: ja456 »

Możesz kupić nowe żarniki, z czasem zaczynają coraz słabiej świecić ( najjaśniej świecą chyba 4100-4300k, może masz włożone jakieś inne?). Ewentualnie jak masz chęć to można klosze od środka spróbować wyczyścić. Ze swoich jestem mega zadowolony, chyba najlepsze światła jakie spotkałem w samochodzie - ale wielkiego porównania nie mam (Audi, Mercedes i inne Skody).
Awatar użytkownika
yarun
Posty: 29
Rejestracja: 11 maja 2011, o 16:39
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Ipswich

Re: Xenony

Post autor: yarun »

Chęci mam i mógłbym te klosze wyczyścić jeśli wiedziałbym jak je rozebrać ;). Rozbierałeś kiedyś takie klosze lub masz może jakiegoś linka gdzie mógłym sam zobaczyć?
Pierwszy raz mam xenony i również nie wiem gdzie sa żarniki. Mogłby ktoś mi przybliżyć jak sprawdzić jaki mam rodzaj tych żarników.
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Xenony

Post autor: ja456 »

reflektorow lepiej nie rozkladaj, bo moga potem parowac. sam nie czyscilem, ale niektorzy wyginaja odpowiednio np. drut i owijaja materialem, zeby wyczyscic. Jakie zarniki masz w srodku ciezko powiedziec, ale jesli uwazasz, ze swieca slabo to powiem tylko, ze pewnie sa stare :p
Awatar użytkownika
yarun
Posty: 29
Rejestracja: 11 maja 2011, o 16:39
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Ipswich

Re: Xenony

Post autor: yarun »

No to mi doradziłeś ;) Żarnikami narazie nie będe się przejmował bo raczej ich nikt nie wymieniał a auto ma 6 lat więc napewno są stare :mrgreen: . Jeśli będe miał chwile to spróbuje z tym drutem 8-)
Awatar użytkownika
ssspeedo
Posty: 87
Rejestracja: 11 lut 2011, o 19:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 160
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pomorze Słupsk

Re: Xenony

Post autor: ssspeedo »

Witam co do xenonu jak masz oryginalną lampę z soczewką to jest to D2S 4300k, wymień sobie te " żarówki " na nowe . Ja kupiłem w Koszalinie po 25 zł i świecą już około roku ( więc po co przepłacać ) różnica w jasności była wielka, a co do czyszczenia lamp to najlepiej jest je wyjąć.
siekla
Posty: 44
Rejestracja: 5 cze 2011, o 13:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr
Lokalizacja: Lublin

Re: Xenony

Post autor: siekla »

yarun - jak wymagasz od 6 letniego zarnika dobrego swiecenia /uzywanego na codzień/- to troche jestes w bledzie. Wymień żarniki na nowe, bedziesz mial spokoj na kolejne kilka lat i zobaczysz roznice w swieceniu.
Huball
Posty: 45
Rejestracja: 19 lis 2019, o 20:29
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Konrad

Re: Xenony spryskiwacze

Post autor: Huball »

Witam nie wysuwają mi się spryskiwacze w rejonach czy może być przyczyną małą ilość plynu czy gdzie indziej szukać przyczyny
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Xenony

Post autor: MILeq »

Spryskiwacze w rejonach???
ODPOWIEDZ