Montaż lpg do silnika CDAA

pawello
Posty: 2
Rejestracja: 29 sie 2017, o 10:42
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Paweł

Montaż lpg do silnika CDAA

Post autor: pawello »

Siemka wszystkim, jestem zainteresowany rozmową z mądrzejszym człowiekiem ;) Chciałbym zamontować gaz do swojej Skody Superb II, 1.8 TSI, 2010 rok z tym, że wiem, że to bezpośredni wtrysk i nie jestem przekonany do tego czy to w ogóle jest możliwe, szczerze mam małe pojęcie w ogóle o montowaniu LPG. Gdzieś na forum VW czytałem, że słabo to wszystko jakoś działa, inni twierdzą że i tak pobiera tylko PB, nie wiem jak to wygląda w praktyce na co dzień. Ktoś? Coś?
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaż lpg do silnika CDAA

Post autor: Łuki_ssuperb »

aaaa było juz tyle razy uzyj szukajki i poszukaj. temat do wywalenia!!!
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Montaż lpg do silnika CDAA

Post autor: CLO27 »

Montuj zobaczymy za ile sie wróci:)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
pawello
Posty: 2
Rejestracja: 29 sie 2017, o 10:42
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Paweł

Re: Montaż lpg do silnika CDAA

Post autor: pawello »

Łuki_ssuperb pisze:aaaa było juz tyle razy uzyj szukajki i poszukaj. temat do wywalenia!!!
Czytałem z szukajki, chodzi o to właśnie że jest wiele sprzecznych informacji i chętnie dowiedziałbym się od kogoś kto takowy problem miał i rozwiązał go jakoś ;) A mówiąc szczerze wiele było rzeczy, których będąc niezaawansowanym zwyczajnie nie zrozumiałem.
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaż lpg do silnika CDAA

Post autor: Łuki_ssuperb »

nie opłaca sie...
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Montaż lpg do silnika CDAA

Post autor: rezon »

opłaca się, jak ktoś dużo jeździ. U mnie z wyliczeń wychodziło 1,5 roku na zwrot LPDi. Z braku doświadczonych w montażu tego typu urządzeń stacji w rozsądnych odległościach temat został zawieszony, a po decyzji o zmianie samochodu w przyszłym roku skreślony z listy inwestycji.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Montaż lpg do silnika CDAA

Post autor: CLO27 »

rezon pisze:opłaca się, jak ktoś dużo jeździ. U mnie z wyliczeń wychodziło 1,5 roku na zwrot LPDi. Z braku doświadczonych w montażu tego typu urządzeń stacji w rozsądnych odległościach temat został zawieszony, a po decyzji o zmianie samochodu w przyszłym roku skreślony z listy inwestycji.
Tzn jak to wyliczyles przy jakim przebiegu?
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
papierzak
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2017, o 21:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Piotr

Re: Montaż lpg do silnika CDAA

Post autor: papierzak »

Czy się opłaca, moim zdaniem montowanie gazu zawsze się opłaca ale wszystko kwestia tego ile się robi km. Tak jak ktoś wyżej wspomniał, musisz przekalkulować czy jeździsz na tyle by w ogóle podjąć się tego. Directy co prawda zdarza się,podbierają PB ale w niewielkim stopniu, jeśli chcesz instalację która nie podbiera to celuj w Prins DLM ale ona kosztuje koło 10 tyś więc nie wiem czy w ogóle masz taki budżet na przeznaczenie. Poza tym jest do wybranych modeli i z Prinsem jest tak że różnie działa z gwarancją na Polskim rynku. Ale rzeczywiście bardzo dobry montażysta to podstawa, bez tego ani rusz i spaprana robota, bez tego nie ma co się nawet bawić.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Montaż lpg do silnika CDAA

Post autor: rezon »

CLO27 pisze:
rezon pisze:opłaca się, jak ktoś dużo jeździ. U mnie z wyliczeń wychodziło 1,5 roku na zwrot LPDi. Z braku doświadczonych w montażu tego typu urządzeń stacji w rozsądnych odległościach temat został zawieszony, a po decyzji o zmianie samochodu w przyszłym roku skreślony z listy inwestycji.
Tzn jak to wyliczyles przy jakim przebiegu?
35-40kkm rocznie. zużycie gazu +15%. tak to wychodziło w 1,6MPI. Ceny 4,4 vs 2,1. Zwrot w 1,5 roku to dobra inwestycja. Jak ktoś ma sprawdzonego i doświadczonego gazownika oraz dużo jeździ to się opłaca. Nie ma też wielkiego ryzyka, a opłacalność wysoka. Oczywiście LPG ma minusy - małe zbiorniki, konieczność regulacji, przeglądów itd.. Ale jest to zdecydowanie najtańsze popularne paliwo (pomijam egzotyki typu etanol, LNG, wodór, itd...). Ja nie mam w okolicy doświadczonego w LPDi gazownika to się nie zdecydowałem. Ale argumenty "nie opłaca się", "gaz do zapalniczek", itd.... albo "za duże ryzyko" - to poziom gimbusów. Co innego opłacalność, co innego ryzyko, a najlepsze zapalniczki są na benzynę, a nie na gaz ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Montaż lpg do silnika CDAA

Post autor: CLO27 »

Hmmm ale tu auto spala około 2.5 litra paliwa więc okres ten jest dłuższy, aha instalacja zdecydowanie droższa:(
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Montaż lpg do silnika CDAA

Post autor: whity »

Zamówiłem sobie A3 g-tron... będę króliczkiem doświadczalnym... ciekawe ile cng będzie paliło
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Foton

Re: Montaż lpg do silnika CDAA

Post autor: Foton »

ile wdmucha raczej:)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Montaż lpg do silnika CDAA

Post autor: kamracik »

rezon pisze:Ale argumenty "nie opłaca się", "gaz do zapalniczek", itd.... albo "za duże ryzyko" - to poziom gimbusów. Co innego opłacalność, co innego ryzyko, a najlepsze zapalniczki są na benzynę, a nie na gaz ;)
Ja piszę, że się nie opłaca i mam ku temu podstawy, więc nie rozumiem dlaczego nie przyjmujesz tego argumentu?

Robię rocznie 9-10k, średnio spalając 9l i tyle. Czas zwrotu jest tak długi, że rośnie ryzyko usterek itd. Więc ten czas dla mnie to nie 1,5roku, a jakieś 5-6 lat. Dorzucając inflację to nie ma bata, aby to mi się kalkulowało.

Więc sorry, ale to czy się opłaca czy nie, to każdy musi sobie odpowiedzieć bo nie ma uniwersalnej odpowiedzi.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Montaż lpg do silnika CDAA

Post autor: rezon »

bo piszesz nie opłaca się zamiast mnie się nie opłaca. A ja pisałem kilka razy "opłaca się, jak ktoś dużo jeździ". Wyraźnie wskazuję na to, komu może się opłacać i jak zmniejszyć ryzyko - dobry gazownik, zamiast ogólnych haseł nie opłaca się, opłaca się. Podałem nawet okres zwrotu przy moich przebiegach i powód braku montażu. Jak komuś wychodzi zwrot po 1/2 planowanego okresu posiadania samochodu to na pewno jest to opłacalna inwestycja. Jak ktoś jeździ 10kkm rocznie i sprzedaje samochody po 5 ciu latach, to też się opłaci - ale tylko kolejnemu posiadaczowi.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Montaż lpg do silnika CDAA

Post autor: CLO27 »

Nikt nie zrobił i nie może powiedzieć czy się opłaca...jak wpływa na ten silnik jakie realne spalanie itp...jakby spalał sie tylko gaz byłoby oczywiste że się opłaca a tak nie wiadomo ile realnie spala benzyny i gazu....., może ktoś założy i opisze jak to na prawde wyglada :)?
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
ODPOWIEDZ