Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 23 wrz 2017, o 02:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 20 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 15 sie 2017, o 22:30 

Imi臋: Rafa艂
Do艂膮czy艂(a): 26 lip 2016, o 13:00
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 174,6 KM 374,8 Nm
Witam. Szukam i szukam i wiele pyta艅 pozostaje. Auto mo偶na powiedzie膰, 偶e ju偶 troch臋 latek ma, ale dalej jare i my艣l臋, 偶e kilku aktywnych posiadaczy z pasj膮 mechanika tutaj jest. Chc臋 wstawi膰 te podw贸jne halogeny, aby mie膰 bez w膮tpliwo艣ci zgodnie z obowi膮zuj膮cymi przepisami 艣wiat艂a do jazdy w dzie艅. Poniewa偶 kr臋ci mnie motoryzacja postanowi艂em si臋 tym zainteresowa膰 i spr贸bowa膰 to zrobi膰.
- halogeny mam
- oprawki na 偶ar贸wki mam
- 偶ar贸wki mam
- nowe wtyczki do tych oprawek do jazdy w dzie艅 mam
- kilometry kabli mam
- zapa艂 do zrobienia tego
Co zrobi艂em?
Trzepanie VCDSem, jakie kodowania s膮 w sterowniku w centralnej elektryce. Mam sterownik (modu艂 komfortu?) 1k0 937 087 E, o innej nazwie J519 (by艂 r贸wnie偶 montowany w autach, gdzie w fabryce montowano takie halogeny, czyli mo偶liwo艣ci ma). Opr贸cz mo偶liwo艣ci w艂膮czenia halogen贸w jako DRL za dnia, nie znalaz艂em nic o 艣wieceniu tych dziennych za dnia, chocia偶 mo偶e m贸j angielski nie radzi sobie z angielskim z VCDSa. ALE! W jednym z bajt贸w (licz膮c od lewej licz膮c od 1 a nie 0) numer 19 znajduje si臋 rozsuwana lista, gdzie ja mia艂em zaznaczone "1B Lighting: Skoda Superb Limousine/Sedan (3t4/SK461)", a zaznaczy艂em "1C Lighting: Skoda Superb Limousine/Sedan (3t4/SK461) with separate DRLs". Po zmianie tego, nie zwr贸ci艂em uwagi, aby pojawi艂y si臋 jakie艣 nowe dodatkowe opcje do wyboru w innych bajtach, chocia偶 nie dam sobie teraz g艂owy uci膮膰 i ch**a w talarki poci膮膰, czy wyszedlem ze sterownika, aby potwierdzi膰 kodowanie (kodowanie zaakceptowa艂o) i jeszcze raz zajrze膰, czy nie. A ju偶 na pewno nie wy艂膮cza艂em zap艂onu i za艂膮cza艂em jeszcze raz.
W ka偶dym razie, czy to co艣 w og贸le daje lub powinno dawa膰?
Druga sprawa, prowadzenie kabli.
Mam przewody, mam te rurki ochronne, pod艂ubie, pokombinuje i jako艣 je doprowadz臋. Do sterownika te偶 si臋 jako艣 dostan臋, bo widzia艂em, 偶e w ELSA Win jest pokazane co, gdzie jak rozbiera膰. Tylko gdzie si臋 wpi膮膰? ELSA ma jakie艣 schematy elektryczne, nawet osobn膮 podkategori臋 dla 偶ar贸wek w podw贸jnych reflektorach. Tylko problem, 偶e jest jaki艣 dla mnie nieczytelny lub ma艂o dok艂adny i precyzyjny.
Poszuka艂em w internecie schemat贸w tego sterownika.
Jeden na polskiej stronie:
https://forum.vw-passat.pl/threads/1497 ... instrukcja
Co prawda nie dla SuperBa, ale steronik, to steronik. I tam jest napisane we wtyczce C 艣wiat艂a do jazdy w dzie艅 numer 48 49. No dobra, a gdzie masa? M贸g艂bym si臋 podpi膮膰 pod jak膮艣 dowoln膮 mas臋? Wtyczka B numer 52, czy wtyczka A numer 42?
Znowu na innej stronie:
http://www.golfmk6.com/forums/showthread.php?t=37875
Tym razem GOLF? Wtyczka A numer 6 na jednego i numer 28 dla drugiego? A masa znowu gdzie?
Kolejne pytanie, co z bezpiecznikiem? Czy te 艣wiat艂a te偶 przechodz膮 przez bezpiecznik? Czy np. przew贸d od 偶ar贸wki od pod艣wietlenia tablicy rejestracyjnej idzie najpierw do skrzynki bezpiecznik贸w (+) a potem wchodzi w sterownik, czy to dzia艂a zupe艂nie inaczej?

Wiele pyta艅, a brakuje mi odpowiedzi, albo chocia偶 jakiego艣 punktu zaczepienia lub ma艂ej podpowiedzi, nakierowania, pomys艂u gdzie i przede wszystkim JAK szuka膰.
Je艣li mi si臋 to uda, to b臋d臋 my艣la艂 nad stworzeniem swojego rodzaju poradnika, jak co艣 takiego zrobi膰, bo zamierzam wszystko krok po kroku zapisywa膰 i fotografowa膰.

Pozdrawiam.

P.S. Wiem, 偶e to nie odpowiednie miejsce, ale korzystaj膮c z okazji. Jak wstawia膰 najlepiej zdj臋cia? Jak to zrobi膰, aby nie trzeba by艂o klika膰 w link, tylko by zdj臋cie od razu widnia艂o w po艣cie? Chcia艂em zrobi膰 poradnik naprawy wi膮zki elektrycznej baga偶nika (a nawet mo偶e jej modyfikacji), ale bez zdj臋膰, to d*pa nie poradnik.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 15 sie 2017, o 23:56 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 317 KM/428NM
Ja pierdziele nie dam rady dzis tego zg艂臋bi膰....

G贸ra

PostNapisane: 16 sie 2017, o 06:05 

Do艂膮czy艂(a): 27 sie 2014, o 08:49
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: ju偶 dotarty :-)
"....zgodnie z obowi膮zuj膮cymi przepisami聽..."->ma byc tak, jak fabryka zrobila.

G贸ra

PostNapisane: 16 sie 2017, o 06:12 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Ca艂a operacja sprowadza si臋 do podpi臋cia dw贸ch kabelk贸w do bordnetza styki A7 i A8 oraz zakodowaniu dziennych. Jak nie vcds to vas.

PM銇妧琛撶殑銇姪瑷銈掍笌銇堛仸銇亜銇戙仾銇勩

G贸ra

PostNapisane: 16 sie 2017, o 07:41 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Enriquez napisa艂(a):
Ca艂a operacja sprowadza si臋 do podpi臋cia dw贸ch kabelk贸w do bordnetza styki A7 i A8 oraz zakodowaniu dziennych. Jak nie vcds to vas.
i przez same halogeny, mozesz sie u ziomk贸w chwali膰 ze masz Audi A7 i A8 :)

G贸ra

PostNapisane: 16 sie 2017, o 08:04 

Ja nie mam potrzeby si臋 chwali膰, 偶e mam audi. Jak bym chcia艂, to bym nie kupowa艂 skody, tylko audi.
Enriquez, czy co艣 wi臋cej o kodowaniu VCDSem? Jak pod艂膮cz臋 pod sterownik, to to powinny mi si臋 pokaza膰 dodatkowe mo偶liwo艣ci w centralnej elektryce w kodowaniu, czy np. zmiana tego ustawienia o kt贸rym pisa艂em wy偶ej powinna co艣 da膰?

G贸ra

PostNapisane: 16 sie 2017, o 08:24 
Moderator

Je偶eli przekodujesz na 1C to powinno wywali膰 b艂膮d 偶ar贸wek dziennych. Je偶eli tak si臋 nie dzieje to znaczy, 偶e 1C nie jest dobrym kodowaniem dla tego sterownika i musia艂by艣 zrobi膰 to edytuj膮c eeprom. Niestety VCDSem tego nie zrobisz. Pytanie, czy bordnetz ma fizycznie wyprowadzone piny do tego...

G贸ra

PostNapisane: 17 sie 2017, o 11:12 

Dobra ju偶 wszystko wiem, troch臋 przypadkiem. Zosta艂y dwa.
Czy we wtyczce, kt贸ra wchodzi do sterownika s膮 piny, 偶eby zarobi膰 przewody?
Czy kablem od masy mam i艣膰 do punktu masy, czy mog臋 zmostkowa膰 go do masy przy 偶ar贸wce od halogenu?

G贸ra

PostNapisane: 17 sie 2017, o 12:46 
Moderator

Mas臋 masz na ko艅cu pod艂u偶nicy.
We wtyczce nie ma pin贸w do zarobienia, musisz takie zakupi膰 w ASO.
Nie pytaj mnie o numer, bo nie pami臋tam.

G贸ra

PostNapisane: 17 sie 2017, o 12:58 

C贸偶.
Znalaz艂em numery katalogowe pin贸w i z sze艣ciu, kt贸re podaje internet jakie s膮 w tej wtyczce, znalaz艂em 4 na allegro u jednego sprzedaj膮cego. Kwestia czeka膰. Serwis - 17z艂 za jeden pin, allegro od 1,6z艂 do 1,8z艂 za sztuk臋 :)
Z mas膮 jeszcze pokombinuj臋. Widzia艂em w ELSIE, 偶e masa idzie do z艂膮cza masy 10 i 11 w g艂贸wnej wi膮zce przewod贸w, a tam z kolei jedna do punktu masy z prawej strony komory silnika, a druga do punktu masy 1 z lewej strony pod艂u偶nicy przedniej. Id膮c po kabelkach, gdzie艣 to odnajd臋, nie mniej jednak masa, to masa. Teoretycznie silnik te偶 jest mas膮, ale wiadomo.
Nie wiem jak to wyjdzie w ko艅cu z tym sterownikiem. Czy przyj膮艂 kodowanie tamte na C czy nie. Nie zawracam sobie tym g艂owy, bo na razie nic to nie da. Jak pod艂膮cz臋, a oka偶e si臋, 偶e potrzeba VASa, czy jak si臋 to zwie, to w tedy b臋d臋 my艣la艂. Jedyne co zauwa偶y艂em, to po przestawieniu z B na C, 艣wiat艂a dzia艂aj膮 w taki spos贸b, 偶e ju偶 w dzie艅 nie 艣wiec膮 postojowe i tablica rejestracyjna. No chyba, 偶e co艣 jeszcze namiesza艂em. Dobrze, 偶e zapisa艂em stare kodowanie w razie W :)
Dzi臋kuj臋 za pomoc Enriquez. Pozostaje si臋 pobawi膰 i my艣l臋, 偶e zmontuj臋 z tego jaki艣 film i wrzuc臋 tutaj lub w nowym w膮tku. Pozdrawiam :)

G贸ra

PostNapisane: 17 sie 2017, o 15:13 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Odno艣nie pin贸w, to nie bra艂bym z Allegro, ale te偶 nie z ASO, raczej z jakiego艣 sprawdzonego sklepu z elektronik膮 (chyba, 偶e to jakie艣 dziwne pin'y, ale raczej w TME czy podobnych je dostaniesz). Na Allegro zapewne s膮 to najta艅sze z Chin, kt贸rych jako艣 pozostawia wiele do 偶yczenia.

G贸ra

PostNapisane: 17 sie 2017, o 18:19 
Moderator

Na ocp robi艂em kiedy艣 tutorial.
Znalaz艂em na skodaclub.pl jest temat
Monta偶 halogen贸w do Minta.

G贸ra

PostNapisane: 24 sie 2017, o 06:51 

Imi臋: Marcin
Do艂膮czy艂(a): 29 lip 2014, o 18:09
Samoch贸d: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 184KM 420Nm
Enriquez napisa艂(a):
Je偶eli przekodujesz na 1C to powinno wywali膰 b艂膮d 偶ar贸wek dziennych. Je偶eli tak si臋 nie dzieje to znaczy, 偶e 1C nie jest dobrym kodowaniem dla tego sterownika i musia艂by艣 zrobi膰 to edytuj膮c eeprom. Niestety VCDSem tego nie zrobisz. Pytanie, czy bordnetz ma fizycznie wyprowadzone piny do tego...

ja bym nie rusza艂 konfiguracji lamp na pocz膮tku a zobaczy艂 to:

Jesli haloneg z DLR , to pod艂aczasz DLR jako SEPARATE DLR lamp i kodujesz tu
Obrazek

a jak sam halogen wykorzysta膰 jako DLR to kodujesz tak
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 24 sie 2017, o 09:32 

To ju偶 wszystko mam i wiem. Czekam na ostatni膮 przesy艂k臋 i zaczynam zabaw臋 :)

G贸ra

PostNapisane: 1 wrz 2017, o 11:44 

No i c贸偶... ca艂y dzie艅 roboty, a jednak nie dzia艂a. M贸j sterownik z ko艅c贸wk膮 E, przyj膮艂 kodowanie na 1C, pojawi艂a mi si臋 opcja u偶ywania 艣wiate艂 dziennych w podzielonych halogenach, dostawi艂em piny w sterowniku, ale jednak 艣wiat艂a nie dzia艂aj膮. C贸偶 instalacja jest zrobiona wi臋c pozostaje ewentualnie szuka膰 jakiego艣 sterownika H mo偶e z demobilu, bo normalnie w sklepach/serwisach cholernie drogi.
Enriquez pisa艂e艣 co艣 o edycji EEPROM, czy co艣 takiego. Czy czym艣 takim jak VASem to zrobi臋? Wystarczy po prostu tak jakby zrobi膰 aktualizacj臋 sterownika E, 偶eby by艂 jak H? Na czym to mniej wi臋cej b臋dzie polega膰? Podejrzewam, 偶e opr贸cz mo偶liwo艣ci kodowania sterownik贸w, r贸偶ni臋 si臋 one te偶 fizycznie...

Albo jeszcze jedno pytanie. Ja mam sterownik z ko艅c贸wk膮 E, znajduj臋 w internecie sterowniki z ko艅c贸wk膮 R, P, ale wida膰, 偶e w miejscach A7 A8 nie ma pin贸w. To skoro nowszy sterownik, ale nie ma tego co ja potrzebuj臋? Czy gdybym zamontowa艂 modu艂 z ko艅c贸wk膮 R lub P, to mo偶e by膰 tak, 偶e jaka艣 z innych funkcji nie b臋dzie dzia艂a膰?

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 20 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: