Skrzynia Biegów

Kevin
Posty: 39
Rejestracja: 6 maja 2014, o 23:22
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Podaj lokalizację

Skrzynia Biegów

Post autor: Kevin »

Od niedawna jestem posiadaczem S2 2.0 170 ze skrzynią Dsg .. Wcześniej to samo ale w Manualu.

Mam pytanie : Praca tej skrzyni doprowadza mnie do szału .. Chodzi mi o to że ona ( jak pewnie każdy użytkownik wie ) jak najszybciej chce jechać na jak najwyższym biegu i na najniższych obrotach co mnie zabija ... czy jest możliwość gdzieś przeprogramowania tego żeby ona ciągnęła minimum do 2000 i dopiero zmieniała przy delikatnej jeździe a przy szybszej i dalej niż 2000...

Zaraz ktoś napisze że mam funkcje sport .. ( Niestety sport dla mnie za bardzo przeciąga biegi nawet przy spokojnej, delikatniej jeździe .. )

Bardzo fajnie zachowuję się skrzynia w chwili jak czyści dpf.. bo właśnie zmienia biegi przy ok 2000 a nie 1400/1500 obr/min

( zabija mnie jazda 60km/h na 6 biegu )

I jeszcze jedno pytanie : Czy ruszając też musicie po puszczeniu hamulca odczekać z 0.5 sek zanim naciśniecie pedał gazu żeby nie było szarpnięcia ?
( puszczamy hamulec ona zaczyna się toczyć odczekać 0/5 sek i dopiero gaz ... inaczej mi szarpnie i podobnie jest jak dojeżdżam do zakręcy ... hamulec ona redukuję do 2gie biegu muszę odpuścić hamulec odczekać 0.5/ 1 sek i dopiero dodać gazu bo szarpnie ( na 3-4-5 ) tego nie ma ...

To normalne czy coś jest nie tak?
viscaelbarca
Posty: 39
Rejestracja: 27 lis 2016, o 15:56
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Pawel
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Skrzynia Biegów

Post autor: viscaelbarca »

Co do przeprogramowania to da się to zrobić, ale pierwszy lepszy mechanik tego nie zrobi. Musi on mieć dostęp do baz danych programów na skrzynię żeby go pobrać, zmodyfikować i wgrać. Ogólnie nazywa się to remapą DSG.
Jedna z osób które były polecane na forum to zakłada Dynosoft w Katowicach. Dzwoniłem do nich, i kosztuje to 400zl. Około 2-3 tygodnie czekania na termin.
Jeśli byś chciał zrobić też chiptuning z podniesieniem mocy i momentu, to wtedy koszt razem to 1800zl. 1600zl chip + 200zl remapa. Ale to już osobiście na miejscu na hamowni da się ocenić w jakim stanie technicznym jest auto i ile można wyciągnąć.
Kevin
Posty: 39
Rejestracja: 6 maja 2014, o 23:22
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Podaj lokalizację

Re: Skrzynia Biegów

Post autor: Kevin »

Troszkę daleko ale dzieki na info. ( Ale jeszcze trochę i chyba tam zawitam )

.. no chyba że ktoś zna coś w Okolicach Warszawy ...
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Skrzynia Biegów

Post autor: CLO27 »

W samej Wawie masz parenaście takich miejsc, firm tiuningowych, wpisz w gogliczkach to jest bardzo prosty program z chipem w okolicach 1500 powinieneś się zmieścić....bez podniesienia mocy to kwestia kilku stówek...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Kevin
Posty: 39
Rejestracja: 6 maja 2014, o 23:22
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Podaj lokalizację

Re: Skrzynia Biegów

Post autor: Kevin »

Ok dzięki za informację ;)
roddii
Posty: 8
Rejestracja: 9 kwie 2017, o 13:37
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Robert

Re: Skrzynia Biegów

Post autor: roddii »

Cześć Kevin. Czy z tym szarpaniem coś ci się wyjaśniło? Mam identycznie i wybieram się z tym do Aso ciekawe co powiedzą?.
Awatar użytkownika
Arti23
Posty: 24
Rejestracja: 23 lis 2016, o 21:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Artur
Lokalizacja: Szczecin (ZS)

Re: Skrzynia Biegów

Post autor: Arti23 »

Miałem tak w O2. Problem prawie ustąpił po wymianie przegubu wewnętrznego. W S2 też delikatnie szarpie ale jeszcze mi nie przeszkadza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Była: Skoda Octavia I kombi 1.9 TDI AGR, Skoda Octavia II kombi 2.0 TDI BKD
Jest: Skoda Superb II kombi 2.0 TDI CFGB
Kevin
Posty: 39
Rejestracja: 6 maja 2014, o 23:22
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Podaj lokalizację

Re: Skrzynia Biegów

Post autor: Kevin »

Byłem w Aso .. Stwierdzili że poduszka górna pod skrzynią.. wymieniłem ... 300 w plecy .. Nic totalnie się nie zmieniło ..
Daj znać jak wrócisz z Aso.. ciekawe co tobie wymodzili ..
dzoker
Posty: 44
Rejestracja: 25 sty 2017, o 14:51
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Skrzynia Biegów

Post autor: dzoker »

Czytając podobne historie tylko utwierdzam się w przekonaniu, że lepiej jechać do dobrego tunera (i przy okazji zrobić program:) ) niż bujać się po ASO i innych cudotwórcach :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Skrzynia Biegów

Post autor: CLO27 »

zawsze tak było tylko ludzie dopiero przestają się bać utraty "gwarancji"....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
roddii
Posty: 8
Rejestracja: 9 kwie 2017, o 13:37
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Robert

Re: Skrzynia Biegów

Post autor: roddii »

byłem trzy razy.
pierwsze to standardowa procedura - nastawa soft. nie pomogło.
drugi raz to weryfikacja czy nie było w skrzyni opiłków, brak i ponownie soft. nie pomogło trzeci raz udałem się do mechaniora nie popijałem kawki. Zaproponował wymianę na oryginalny olej, a miałem MOTUL po za opłatami serwisowymi :D , przy okazji wymiana zestawu klocki tarcze ( własny zestaw ) wymiana oleju - nie pomogło, stwierdził to musi być sprzęgło, wydawał się dość konkretny. Aso po za wymianą na nowe w huk kasy...
istnieją warsztaty wyspecjalizowane w naprawie regeneracji poszukam w waw takiego warsztatu podobno mają możliwość diagnostyki w kwotach od 100-150 zł, popytam dam znać.
ja na olej padłem ale poduszka to już totalnie nie ta bajka :shock:
Kevin
Posty: 39
Rejestracja: 6 maja 2014, o 23:22
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Podaj lokalizację

Re: Skrzynia Biegów

Post autor: Kevin »

Ale czy Tuner będzie wstanie powiedzieć Ci czy skrzynia pracuje tak jak powinna, że to czy tamto jest normalne w tych skrzyniach czy tylko potrafi podnieść moc i zmienić program od którego nie jest powiedziane że szarpanie czy pukanie ustanie .. Bo wyadać 700 zł na zmianę programy w skrzyni który nic nie pomoże trochę szkoda ..
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Skrzynia Biegów

Post autor: CLO27 »

Kevin pisze:Ale czy Tuner będzie wstanie powiedzieć Ci czy skrzynia pracuje tak jak powinna, że to czy tamto jest normalne w tych skrzyniach czy tylko potrafi podnieść moc i zmienić program od którego nie jest powiedziane że szarpanie czy pukanie ustanie .. Bo wyadać 700 zł na zmianę programy w skrzyni który nic nie pomoże trochę szkoda ..
jakie 700 jak 400 i jakie nie pomoże jak pomoże :) i wcale mocy nie trzeba podnosić........
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Darekdmx
Posty: 78
Rejestracja: 4 sty 2018, o 21:06
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Dariusz

Re: Skrzynia Biegów

Post autor: Darekdmx »

Witam ten sam mam problem przy 60km na 6 biegu [superb 2 flaszkę 2014 2,0 tdi dsg], polecicie kogoś w okolicach Tarnów, Kraków


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
viscaelbarca
Posty: 39
Rejestracja: 27 lis 2016, o 15:56
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Pawel
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Skrzynia Biegów

Post autor: viscaelbarca »

Polecam Dynosoft w Katowicach.
Wprawdzie kawałek od Tarnowa/Krakowa ale a4 w pobliżu to godzina drogi.
Koszt remapy około 400zl. Ustawi ci tak jak będziesz chciał, po wgraniu jazda próbna i ewentualne modyfikacje
ODPOWIEDZ