ceramiczne klocki hamulcowe

Awatar użytkownika
saszkin
Posty: 50
Rejestracja: 8 lut 2014, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Szczecin

ceramiczne klocki hamulcowe

Post autor: saszkin »

Witojcie :)
takie pytanie: zalkadal ktos takie, albo jakies podobne klocki? czy warto? czy lepiej wlozyc zwykle? ale tez jakie? w SI w ASO twierdzili ze na pierwszy montaz ida TRW, wiec kupilem TRW i zaczely mega piszczec. z kolei w SII teraz bede mial pierwsza wymiane klockow od nowosci, wiec szukam jakiejs porady. z gory dzieki

oto link to tych ceramicznych: http://allegro.pl/jurid-klocki-ceramicz ... 85522.html
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: ceramiczne klocki hamulcowe

Post autor: Enriquez »

ja założyłem kiedyś ATE Ceramic, hamowały tak samo jak seria, nie pyliły, ale z czasem jakoś ich skuteczność spadła i wybór padł na te z ASO razem z tarczami i jest OK.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
saszkin
Posty: 50
Rejestracja: 8 lut 2014, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: ceramiczne klocki hamulcowe

Post autor: saszkin »

a zinnej beczki, ile km nastukales na fabrycznych klockach? albo na ile tak +/- styka przykladowo ten z ASO ?
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1024
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: ceramiczne klocki hamulcowe

Post autor: JanuszSz »

Poprzednie miałem Ate Ceramic,teraz założyłem też ceramiczne Jurid White.
Jedne i drugie hamują jak wszystkie,ale nie robią syfu na felgach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: ceramiczne klocki hamulcowe

Post autor: Enriquez »

saszkin, pierwsze klocki zaczęły mi piszczeć przy 20.000 km, więc zostały wymienione na ATE Ceramic, tarcze zostały fabryczne
ATE Ceramic przestały hamować zauważalnie skutecznie przy przebiegu gdzieś 65.000 km i zostały wymienione na oryginały z ASO łącznie z tarczami

w obu przypadkach powyżej zużycie nie było większe niż 30%.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
saszkin
Posty: 50
Rejestracja: 8 lut 2014, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: ceramiczne klocki hamulcowe

Post autor: saszkin »

matko, to ja jakis z innej planety jestem, mam nastukane 108 tysi, a nawet kontrolka sie nie chce jeszcze zapalac :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: ceramiczne klocki hamulcowe

Post autor: Enriquez »

też pewnie bym dojechał do tego dystansu, ale to nie zużycie dyskwalifikuje u mnie klocki, czy tarcze
poza tym, 100% miasto
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
saszkin
Posty: 50
Rejestracja: 8 lut 2014, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: ceramiczne klocki hamulcowe

Post autor: saszkin »

Enriquez pisze:też pewnie bym dojechał do tego dystansu, ale to nie zużycie dyskwalifikuje u mnie klocki, czy tarcze
poza tym, 100% miasto
a widzisz, u mnie jednak sporo jest tras i to dosc dlugich, nieraz po 500-600 km. z Twojej wypowiedzi i JanuszSz'a wynika, ze nie jest z tymi ceramicznymi tak zle. na pewno duzy plus, ze nie pyla, bo ja zalozylem sobie felgi z polerowanym rantem i szczerze mowiac mam juz dosc ciagle myc je parownica.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ceramiczne klocki hamulcowe

Post autor: rezon »

saszkin pisze:matko, to ja jakis z innej planety jestem, mam nastukane 108 tysi, a nawet kontrolka sie nie chce jeszcze zapalac :)
u mnie też się nie paliła, a jeden klocek był na wykończeniu. wymiana była przy 90kkm. Ja polecam EBC Greenstuff. nie są tak twarde jak ceramiczne i też znacznie mniej pylą niż ori czyli TRW.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
bobek84
Posty: 277
Rejestracja: 24 wrz 2015, o 22:05
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Kiel

Re: ceramiczne klocki hamulcowe

Post autor: bobek84 »

rezon pisze:
saszkin pisze:matko, to ja jakis z innej planety jestem, mam nastukane 108 tysi, a nawet kontrolka sie nie chce jeszcze zapalac :)
u mnie też się nie paliła, a jeden klocek był na wykończeniu. wymiana była przy 90kkm. Ja polecam EBC Greenstuff. nie są tak twarde jak ceramiczne i też znacznie mniej pylą niż ori czyli TRW.
Nie spotkalem sie zeby ori byly TRW w SII a ATE.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ceramiczne klocki hamulcowe

Post autor: rezon »

A możliwe, że w Suzuki z Węgier miałem TRW, a w SII ATE. Bardzo porównywalne jakościowo. I w obydwu autkach są obecnie EBC Greenstuff, tylko w Suzuki było w komplecie z tarczami bo już wyraźne rowki były, a w S2 zostały ori tarcze.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
bobek84
Posty: 277
Rejestracja: 24 wrz 2015, o 22:05
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Kiel

Re: ceramiczne klocki hamulcowe

Post autor: bobek84 »

rezon pisze:A możliwe, że w Suzuki z Węgier miałem TRW, a w SII ATE. Bardzo porównywalne jakościowo. I w obydwu autkach są obecnie EBC Greenstuff, tylko w Suzuki było w komplecie z tarczami bo już wyraźne rowki były, a w S2 zostały ori tarcze.
Nie rozumiem pytania.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ceramiczne klocki hamulcowe

Post autor: rezon »

O nic nie pytałem. Odpowiadałem w kilku zdaniach na Twoja wypowiedź odnośnie tego, że w S2 nie było TRW.
rezon pisze:A możliwe, że w Suzuki z Węgier miałem TRW, a w SII ATE. .
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
saszkin
Posty: 50
Rejestracja: 8 lut 2014, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: ceramiczne klocki hamulcowe

Post autor: saszkin »

dobra, idac dalej, zalozmy, ze w moim wypadku padl wybor na te Jurid White/ATE Ceramic. dzis dzwonie do sklepu i pytam o te klocki. gosc mowi ze nie maja, ze to (ponoc) przezytek juz, wiec ma dla mnie inna opcje, klocki niejakiej (podobno polskiej firmy) Breck. cena - polowa tego co za ATE/Jurid. Do swojego warsztatu dzis niestety nie dodzwonilem sie, a podjechac nie ma czasu. slyszeliscie moze o tej firmie, co to za twor i czy w ogole warto sprobowac, czy dac sobie spokoj?
bobek84
Posty: 277
Rejestracja: 24 wrz 2015, o 22:05
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Kiel

Re: ceramiczne klocki hamulcowe

Post autor: bobek84 »

Jakis nowy twór trzeba poczekac na opinie , moj teść tez twierdzi ze jak klocek nie piszczy to dobry :D
ODPOWIEDZ