ceramiczne klocki hamulcowe

Wojti2
Posty: 357
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 12:49
Samochód: Superb III
Rocznik: 2021
Silnik: Inny
Aktualnie: 200 KM
Lokalizacja: Pyskowice

Re: ceramiczne klocki hamulcowe

Post autor: Wojti2 »

Jak Hołowczyc reklamuje to musi być dobry. Chyba :roll:
Skoda Superb Combi 2016 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2018 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2021 2.0 TDI 200 KM - jest
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: ceramiczne klocki hamulcowe

Post autor: elmi_k »

Ostatnio zmieniony 23 lip 2016, o 12:04 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ceramiczne klocki hamulcowe

Post autor: rezon »

saszkin pisze:dobra, idac dalej, zalozmy, ze w moim wypadku padl wybor na te Jurid White/ATE Ceramic. dzis dzwonie do sklepu i pytam o te klocki. gosc mowi ze nie maja, ze to (ponoc) przezytek juz, wiec ma dla mnie inna opcje, klocki niejakiej (podobno polskiej firmy) Breck. cena - polowa tego co za ATE/Jurid. Do swojego warsztatu dzis niestety nie dodzwonilem sie, a podjechac nie ma czasu. slyszeliscie moze o tej firmie, co to za twor i czy w ogole warto sprobowac, czy dac sobie spokoj?
Kup sobie EBC Greenstuffy i będziesz zadowolony przez następnie 100kkm
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
forrestas
Posty: 220
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: ceramiczne klocki hamulcowe

Post autor: forrestas »

Zachęcony pozytywnymi opiniami Eniqueza (nie długo po założeniu) też kupiłem (po 100kkm na OEMach) ATE Ceramic i potwierdzam wszystko co napisał - początek przyjemny bo hamowały tak jak seria a felgi czyste ale teraz na prawdę słabo hamują. Przy kolejnej wymianie oleju wyjeżdżają.

Aha - bałem się podróbek ale sprawdziłem na stronie ATE numer z pudełka więc na pewno są oryginalne.
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: ceramiczne klocki hamulcowe

Post autor: jan6a »

saszkin pisze:matko, to ja jakis z innej planety jestem, mam nastukane 108 tysi, a nawet kontrolka sie nie chce jeszcze zapalac :)
nie jesteś z innej planety. U mnie pierwsze klocki wymienione miedzy 185 a 190 000 - musiałbym sprawdzić. Kontrolka też się nie paliła. :D Ktoś jakiś czas temu napisał , że zrobił na klockach jak dobrze pamiętam coś ok 210 000. Wszystko zależy w jakich warunkach auto jeździ. Obecnie 4 tarcze ATE + 8 klocków ATE Ceramic. Klocki oczywiście pylą ale na jasny kolor wiec pył nie jest widoczny na felgach.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ceramiczne klocki hamulcowe

Post autor: rezon »

Jeżdżę zazwyczaj na zwykłych tarczach i standardowo wystarczają klockix2. W EBC Greenstuff bez zmian. Nie zauważyłem, żeby potrzebowały rozgrzewania, nawet moja żona stwierdziła w swoim autku, że jej lepiej hamują niż ori zestaw, a jeździ głównie po mieście. Tyle, że u niej po 40kkm poleciał na wymianę cały przód klocki+tarcze (miały dość duże rowki) oraz tył klocki. Teraz w jej autku po 20kkm wyglądają wciąż jak założone przedwczoraj, a u mnie po 46kkm wciąż są OK. Nie zauważam na ori tarczach jakiegoś przyspieszonego zużycia. BTW EBC daje (a przynajmniej dawało) dożywotnią gwarancję na swoje tarcze pod warunkiem montażu z pomiarem bicia poprzecznego.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ