Instalacja elektrycznej klapy bagażnika w S2 KOMBI

Awatar użytkownika
Medyk
Posty: 20
Rejestracja: 3 paź 2010, o 09:24
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Instalacja elektrycznej klapy bagażnika w S2 KOMBI

Post autor: Medyk »

Witajcie

Jak w temacie - orientujecie się może czy można założyć w salonie Skody elektryczne otwieranie i zamykanie klapy bagażnika w S2 KOMBI?
Jak zamawiałem auto to wydawało mi się, że to zbędny dodatek, ale teraz po jakimś czasie od odbioru auta zaczynam żałować, że nie mam tego...

Dzięki za informacje
Pzdr
Medyk
kl
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2010, o 21:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Instalacja elektrycznej klapy bagażnika w S2 KOMBI

Post autor: kl »

Zapewne można założyć, tylko koszty będą spore. Same siłowniki powyżej 2 tyś zł, do tego dojdzie sterownik, w najlepszym wypadku przeprogramowanie obecnego, wiązka...
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instalacja elektrycznej klapy bagażnika w S2 KOMBI

Post autor: edeks »

Medyk, nie wiem, czy się da, choć pewnie tak. Jednak na pewno wiem, że warto i nie żałuję że zamówiłem to u siebie. A jak wygląda klapa w kombi po jeździe w deszczu sam wiesz doskonale ;) Jedynym niedociągnięciem tego rozwiązania dla mnie jest konieczność samodzielnego rozłożenia rolety bagażnika z pozycji środkowej przed zamknięciem klapy. Przynajmniej w połowie przypadków o tym zapominam :(
Dzwoniłeś już może po ASO z tym tematem?
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
Awatar użytkownika
bandit57
Posty: 203
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 23:34
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
Imię: Michał
Kontakt:

Re: Instalacja elektrycznej klapy bagażnika w S2 KOMBI

Post autor: bandit57 »

Medyk, tu koles sprzedaje spory zestaw do przeszczepu moze Ci sie przyda - http://allegro.pl/skoda-superb-2-combi- ... 65725.html" onclick="window.open(this.href);return false; w nie duzych kosztach patrzac na poprzednie posty.
Awatar użytkownika
Medyk
Posty: 20
Rejestracja: 3 paź 2010, o 09:24
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Instalacja elektrycznej klapy bagażnika w S2 KOMBI

Post autor: Medyk »

Cześć

Z powodu permanentnego braku czasu nie wybrałem się jeszcze do salonu żeby podpytać . Mam tam znajomego więc napewno jeszcze się dowiem czego brakuje. Jak nie będzie wiązki kabli to nie biorę się za to... :-)
Dzięki za linka.
Dam znać jak coś się dowiem
Narazie biorę się za chiptuning - brachol ma firmę w Krakowie która podnosi KM do góry... i nawet na to nie mam czasu się z nim umówić :/

Pzdr
Medyk
Awatar użytkownika
matigks
Posty: 28
Rejestracja: 24 sie 2010, o 21:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Instalacja elektrycznej klapy bagażnika w S2 KOMBI

Post autor: matigks »

Mnie powiedzieli w salonie, że mogą mi to spróbować założyć lecz nie dają mi na to gwarancji, że to będzie chodzić a koszty będę musiał ponieść ja.
W takim przypadku temat odpuściłem, aczkowiek cieknie mi ślina na ten gadżet.
Powiedzieli mi wtedy 4 tyś zł.
Awatar użytkownika
grzela07
Posty: 206
Rejestracja: 28 sty 2011, o 23:22
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190 KM/400 Nm
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Łódź

Re: Instalacja elektrycznej klapy bagażnika w S2 KOMBI

Post autor: grzela07 »

edeks pisze: Jedynym niedociągnięciem tego rozwiązania dla mnie jest konieczność samodzielnego rozłożenia rolety bagażnika z pozycji środkowej przed zamknięciem klapy. Przynajmniej w połowie przypadków o tym zapominam :(
Możesz rozwinąć ten wątek? Nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Ja nic takiego u siebie nie zaobserwowałem, czy roleta jest otwarta czy zamknięta - klapa mi się zamyka bez problemu.
Jeśli chodzi Ci o fakt, że roleta Ci się składa podczas otwierania, to możesz tą funkcję wyłączyć na maxi dot.
najpierw 126p, potem Felicja 1,6 MPI, Octavia I TOUR+ 1,9 TDI, potem Superb II Combi PLATINUM 2,0 TDI 4x4, teraz Superb III L&K 2.0 TDI 4x4 DSG.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Instalacja elektrycznej klapy bagażnika w S2 KOMBI

Post autor: sjak »

Ale wówczas niewygodnie jest cokolwiek wkładać do bagażnika. Natomiast dla mnie większym problemem jest prędkość pracy - jak nie chcesz słyszeć wnerwiającego pikania, musisz otworzyć z przycisku na klapie. A tempo jej podnoszenia czy zamykania można porównać do wędrówki góry lodowej. BTW czy ktoś wie, jak to cholerne pikanie wyłączyć? Bo w ASO oczywiście nie wiedzą ;)
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Instalacja elektrycznej klapy bagażnika w S2 KOMBI

Post autor: frytol »

sjak pisze:Ale wówczas niewygodnie jest cokolwiek wkładać do bagażnika. Natomiast dla mnie większym problemem jest prędkość pracy - jak nie chcesz słyszeć wnerwiającego pikania, musisz otworzyć z przycisku na klapie. A tempo jej podnoszenia czy zamykania można porównać do wędrówki góry lodowej. BTW czy ktoś wie, jak to cholerne pikanie wyłączyć? Bo w ASO oczywiście nie wiedzą ;)
sjak, pikanie można wyłączyć VCDS-em, jak również zmienić można prędkość pracy klapy.
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Instalacja elektrycznej klapy bagażnika w S2 KOMBI

Post autor: chudy »

Mozna zmieniac predkosc pracy klapy? A w jakim zakresie? Dla mnie jest ok w sumie bo i tak z daleka zwykle sie otwiera albo ze srodka.
ODPOWIEDZ