Wymiana przedniej szyby na podgrzewaną

Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Wymiana przedniej szyby na podgrzewaną

Post autor: pab567 »

Ponoć w nocy w Warszawie spadł śnieg?
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Wymiana przedniej szyby na podgrzewaną

Post autor: siemi1 »

spadła ale nim doleciał do ziemi to się roztopił.
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
stanley_83
Posty: 70
Rejestracja: 15 cze 2018, o 22:49
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Stasio
Lokalizacja: Okolice Gdańska

Re: Wymiana przedniej szyby na podgrzewaną

Post autor: stanley_83 »

Enriquez pisze: 16 mar 2016, o 10:39
kamracik pisze:Na bank nie dorzucisz przycisku, bo brakuje zapewne stycznika na płytce skoro nie są modularne.
Tu się możesz zdziwić, bo płytka jest taka sama, tylko brakuje ruchomego guzika i oprogramowania.
Troszkę odświeżę temacik. Miałem małe ała kamykiem :o i szybka do wymiany, więc zastanawiam się na grzańcem, pewne kroki poczyniłem nawet.
Mamm moduł sterujący o nr 1K0 937 087 AB i z tego co wyczytałem, obsługuje tą f-cję, jeden problem z głowy. :roll:
Dostałem w dobrej cenie panel klimatronika z grzaną szybą, ale nie ma on grzania dupy, więc przełożyłem klawisz z tego modułu do mojego (w moim styk jest, ledy są, brakuje klawisza).
I tu mam problem mały. :x Podświetlenie działa przycisku, z tym że jak go przyciskam, nic się nie dzieje, nie zapala się lampka na przycisku, a na radiu zero informacji że włączono czy coś w tym stylu. :cry:
Aktywacja grzania też nic nie zmieniła. Dodam że nie mam jeszcze przekaźnika i wiązki do niego jak i do szyb (swoją drogą nie ma ktoś gniazda do przekaźnika z kawałkami kabla? ewentualnie gniazd do szyby też z kawałkiem kabla? :mrgreen: ).
Ale czy to by powodowało zero reakcji po wciśnięciu przycisku? Czy powodem może być jednak to co pisał Enriquez i trzeba oprogramowanie zmienić? Jak tak to czy ktoś by był tak miły jak i co z tym zrobić, jak to wykonać, jak dla ułomnego:]

Dodam, iż ten panel który zakupiłem bez grzanych kuferków, jak podłączyłem i wcisnąłem klawisz, to samo, zero reakcji nie podświetliło tego okienka w przycisku i na radiu nic nie wyświetliło. Możliwe że sprzedający też dołożył ten klawisz i sprzedał bo oprogramowania nie miał czy inna przyczyna (niekompletna instalacja) ?
Ad6
Posty: 57
Rejestracja: 28 lip 2018, o 15:27
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wymiana przedniej szyby na podgrzewaną

Post autor: Ad6 »

stanley_83 pisze: 27 lis 2019, o 07:32
Enriquez pisze: 16 mar 2016, o 10:39
kamracik pisze:Na bank nie dorzucisz przycisku, bo brakuje zapewne stycznika na płytce skoro nie są modularne.
Tu się możesz zdziwić, bo płytka jest taka sama, tylko brakuje ruchomego guzika i oprogramowania.
Troszkę odświeżę temacik. Miałem małe ała kamykiem :o i szybka do wymiany, więc zastanawiam się na grzańcem, pewne kroki poczyniłem nawet.
Mamm moduł sterujący o nr 1K0 937 087 AB i z tego co wyczytałem, obsługuje tą f-cję, jeden problem z głowy. :roll:
Dostałem w dobrej cenie panel klimatronika z grzaną szybą, ale nie ma on grzania dupy, więc przełożyłem klawisz z tego modułu do mojego (w moim styk jest, ledy są, brakuje klawisza).
I tu mam problem mały. :x Podświetlenie działa przycisku, z tym że jak go przyciskam, nic się nie dzieje, nie zapala się lampka na przycisku, a na radiu zero informacji że włączono czy coś w tym stylu. :cry:
Aktywacja grzania też nic nie zmieniła. Dodam że nie mam jeszcze przekaźnika i wiązki do niego jak i do szyb (swoją drogą nie ma ktoś gniazda do przekaźnika z kawałkami kabla? ewentualnie gniazd do szyby też z kawałkiem kabla? :mrgreen: ).
Ale czy to by powodowało zero reakcji po wciśnięciu przycisku? Czy powodem może być jednak to co pisał Enriquez i trzeba oprogramowanie zmienić? Jak tak to czy ktoś by był tak miły jak i co z tym zrobić, jak to wykonać, jak dla ułomnego:]

Dodam, iż ten panel który zakupiłem bez grzanych kuferków, jak podłączyłem i wcisnąłem klawisz, to samo, zero reakcji nie podświetliło tego okienka w przycisku i na radiu nic nie wyświetliło. Możliwe że sprzedający też dołożył ten klawisz i sprzedał bo oprogramowania nie miał czy inna przyczyna (niekompletna instalacja) ?
Przełożenie guzika ci nic nie da, też to u siebie przerabialem przy montażu grzanej szyby trzeba znaleźć panel fabryczny z guzikiem dodatkowo trzeba aktywować grzaną szybę VCDS-em bo bez aktywacji nawet panel z guzikiem fabrycznie nie zadziała na dniach zrobię osobny temat z montażu grzanej szyby bo mam sporo zdjęć i opisów
stanley_83
Posty: 70
Rejestracja: 15 cze 2018, o 22:49
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Stasio
Lokalizacja: Okolice Gdańska

Re: Wymiana przedniej szyby na podgrzewaną

Post autor: stanley_83 »

Ad6 pisze: 2 gru 2019, o 23:49

Przełożenie guzika ci nic nie da, też to u siebie przerabialem przy montażu grzanej szyby trzeba znaleźć panel fabryczny z guzikiem dodatkowo trzeba aktywować grzaną szybę VCDS-em bo bez aktywacji nawet panel z guzikiem fabrycznie nie zadziała na dniach zrobię osobny temat z montażu grzanej szyby bo mam sporo zdjęć i opisów

tak się domyślałem, może jest ktoś taki mądry i wie jak to zrobić, czy da rade zrobić, zmienić program, czy szukać innego panela. Dziwne to jest to, że kupiłem od kogoś panel niby co miał ten przycisk nie przekładany i jak go najpierw podłączyłem i aktywowałem vcdesem to ten sam rezultat, też zero reakcji po wciśnięciu przycisku. Jedyne co przychodzi mi do głowy, to może ten co mi to sprzedał też tak zrobił i nie działało i opylił mi jako niby od podgrzewanie a defakto nie był to panel od grzanej szyby.

Prosiłbym Cię jakbyś mógł zrobić taki temacik i dać linka, znać, bo chcę u siebie to wykonać, a mam parę niewiadomych, pierwsza sprawa, masz zdjęcie w którym dokładnie miejscu montuje się przekaźnik grzania przedniej szyby? nie mogę tego nigdzie znaleźć :/
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Wymiana przedniej szyby na podgrzewaną

Post autor: jarkow »

Przekaźnik jest w komorze silnika, pod skrzynką bezpieczników, obok przekaźnika świec żarowych.
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Wymiana przedniej szyby na podgrzewaną

Post autor: jarkow »

Na forum passata w dziale warsztat dla modelu B6 jest bardzo dokładny tutorial, z listą części. Gdy parę lat temu zakładałem grzaną szybę posiłkowałem się tym artykułem
Ad6
Posty: 57
Rejestracja: 28 lip 2018, o 15:27
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wymiana przedniej szyby na podgrzewaną

Post autor: Ad6 »

jarkow pisze: 4 gru 2019, o 09:57 Przekaźnik jest w komorze silnika, pod skrzynką bezpieczników, obok przekaźnika świec żarowych.

Przekaźnik jest na podszybiu koło ecu silnika w skrzynce jest tyko bezpiecznik 60A
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Wymiana przedniej szyby na podgrzewaną

Post autor: jarkow »

Szybę dokładałem, ale pod skrzynką miałem podwójny uchwyt na przekaźniki, w jednej był od świec żarowych, drugi pusty i tam pasował ten od szyby.
koleś1
Posty: 246
Rejestracja: 24 gru 2014, o 14:34
Samochód: Inny
Rocznik: 2007
Silnik: Inny
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Wymiana przedniej szyby na podgrzewaną

Post autor: koleś1 »

stanley_83 pisze: 27 lis 2019, o 07:32 swoją drogą nie ma ktoś gniazda do przekaźnika z kawałkami kabla? ewentualnie gniazd do szyby też z kawałkiem kabla? :mrgreen: ).


Mam wtyczki i piny do grzanej szyby na sprzedaż. Kupiłem bo podłączałem taką szybę. Zrobiłem jednak na oryginalnej wiązce i te wtyczki mi zostały.
Obrazek
Ad6
Posty: 57
Rejestracja: 28 lip 2018, o 15:27
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wymiana przedniej szyby na podgrzewaną

Post autor: Ad6 »

vulture30
Posty: 116
Rejestracja: 18 cze 2018, o 08:10
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: 141KM 317Nm

Re: Wymiana przedniej szyby na podgrzewaną

Post autor: vulture30 »

Ktoś podłączał sterowanie przekaźnika przedniej szyby pod tylną?
Da się w miarę łatwo dostać do kabli przekaźnika tylnej szyby czy trzeba rękę w 4 miejscach złamać?
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Wymiana przedniej szyby na podgrzewaną

Post autor: into »

Jaki koszt przedniej szyby? Interesuje mnie cena za oryginal oraz zamiennik dobrej jakosci? Moze akurat ktos wymienial i zna stawki :)
I'm the man on the silver mountain
Ad6
Posty: 57
Rejestracja: 28 lip 2018, o 15:27
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wymiana przedniej szyby na podgrzewaną

Post autor: Ad6 »

into pisze: 3 sty 2020, o 16:10 Jaki koszt przedniej szyby? Interesuje mnie cena za oryginal oraz zamiennik dobrej jakosci? Moze akurat ktos wymienial i zna stawki :)
1150zl za AGC Automotive z wymiana szybex Częstochowa, 600zl poszło z AC za uszkodzaną zwykłą szybę reszte zapłaciłem ze swojej kieszeni
vulture30
Posty: 116
Rejestracja: 18 cze 2018, o 08:10
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: 141KM 317Nm

Re: Wymiana przedniej szyby na podgrzewaną

Post autor: vulture30 »

Ja do grzanej dopłaciłem 400 zł. Reszta z PZU autoszyba. Też w Czestochowie tylko u jakiegoś Dziadka koło M1

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ