Yanosik GT i gniazdo zapalniczki w podłokietniku

michaler
Posty: 176
Rejestracja: 29 cze 2015, o 14:54
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Yanosik GT i gniazdo zapalniczki w podłokietniku

Post autor: michaler »

NIE LUBIĘ KABLI!
nie cierpię jak mi się wala jakis kabel po desce rozdzielczej.
dlatego kupujac Yanosika GT miałem plan aby zrobic tak żeby nie wisiały na wierzchu żadne kable.

KROK 1
Ponieważ z tyłu nikt u mnie nie używa gniazda zapalniczki, a zwłaszcza JA z niego nie korzystam - przeniosłem je do wnętrza schowka w podłokietniku.
Miałem tam zaślepkę od gniazda AUX, którego u siebie nie mam.
Wyjąłem zaślepkę, wyjąłem tylny zegarek (podważając boki śrubokrętem)
odpiąłem zapalniczkę, wyjąłem ją i zdjąłem czarny wierzchni element.
Czarny element zostawiłem w panelu zegarka i zaślepiłem go tym dziubkiem fabrycznym, tylko musiałem go owinąć trochę izolacją.
W ten sposób dziubek sie nie zgubi a z tyłu nie widać dziury tylko jest tak jakby nic sie nie zmieniło.

gołe gniazdo zapalniczki owinąlem 1,5mm grubiści izolacji i wcisnałem w dziurę po zaślepce w podłokietniku - pasuje prawie idealnie (1,5mm izolacji stanowi opór żeby nie można wyciągnąć gniazda przypadkiem).

w gniazdo wpiąłem rozdzielacz na 2xusb i 1,5m kabla usb przepuściłem przez dziurkę obok gniazda zapalniczki. Następnie w dół, wewnątrz tunelu koło tylnej popielniczki, potem dołem wzdłóż tunelu pod tapicerką, obok fotela aż do skrzyni biegów.

Obrazek

KROK 2

wyjąłem radio - podważyć boki panelu, wyszarpnąć do siebie, a następnie są 4 imbusy koło radia
wyjąłem kratkę nawiewu - p[odważyć przy miękkiej tapicerce z prawej strony, reszta już idzie sama z małym oporem
odpiąłem kabelek od regulacji nawiewów z kratki
przepuściłem kabel od Yanosika (0,5m USB > microUSB) z dziury po kratce w dół, obok radia, i wyciągnałem pod boczną miękka tapicerka na dole przy skrzyni biegów
połączyłem oba przewody zakładając na nie na wszelki wypadek dużą rurkę termokurczliwą, żeby sie nie rozpięły jak przypadkiem coś pociągnę.
microUSB przepuściłem przez kratkę nawiewu i przypiąłem do jednej z listewek (OSTROŻNIE BO BAAARDZOO ŁATWO MOŻNA JE WYŁAMAĆ... wiem z autopsji) uchwyt do telefonu http://allegro.pl/hit-uchwyt-sam-na-kra ... 17660.html
wsadziłem radio, wsadziłem kratkę, nadmiar kabla usb schowałem pod tapicerką koło DSG.
VOILA! Yanosik GT bez widocznych kabli PLUS dodatkowe wyjście USB w schowku przy którym po ktyjomu można ładowac telefon nawet na parkingu i nik nie będzie wiedział...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Superb II 2.0 TSI 2011
KW V1, koła aktualnie Rotiform SPF 18"x9.5
chip w VAG Tune, turboback wydech MG Motorsport, FMIC + turbo hybryda = 280KM i 401Nm
Awatar użytkownika
niekumaty_pl
Posty: 454
Rejestracja: 20 gru 2013, o 20:16
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170 KM
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Yanosik GT i gniazdo zapalniczki w podłokietniku

Post autor: niekumaty_pl »

o przyda się dzięki :)
niop........
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Yanosik GT i gniazdo zapalniczki w podłokietniku

Post autor: gachul »

no fajnie... ja mam podobnie ale na uchwycie magnetycznym od Artura i zamiast GT wziołem SIII mini.... efekt podobny :D
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
skodziarz
Posty: 1500
Rejestracja: 24 gru 2014, o 08:48
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: WY/WPI

Re: Yanosik GT i gniazdo zapalniczki w podłokietniku

Post autor: skodziarz »

Fajna opcja. Ale mam pytanie.
Jeśli jest to stworzone pod Yanosika GT to czy nie lepiej byłoby pociągnąć zasilanie po zapłonie? Byś miał wtedy napięcie podawane tylko kiedy masz włączony silnik. Przy twoim pomyśle dalej przez ileś minut po wyłączeniu silnika Yanosik będzie dostawał prąd.

Ale pomysł fajny. Może sam zrobię podobnie :)
michaler
Posty: 176
Rejestracja: 29 cze 2015, o 14:54
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Yanosik GT i gniazdo zapalniczki w podłokietniku

Post autor: michaler »

Faktycznie, musze sam wyłączać jana, ale całe założenie jest takie żeby to była opcja którą mogę w parę chwil wymontowac i wszystko będzie jak w serii. Poza tym, ja się nie znam na elektryce, więc nie umiałbym podłączyć pod stacyjkę, a oddawanie auta do elektryka wywołuje u mnie dreszcz na plecach bo w Legnicy mamy samych marudnych matołków, kórzy nie potrafią lub nie chcą robić NIC co odbiega w jakikolwiek sposób od seryjnych rozwiązań.
A tak, to sobie po prostu sam wszystko popodłączałem i działa. jedyny minus to to, że przy wysiadaniu musze albo zostawić jana żeby sięza chwilę sam wyłączył, albo wyłączyć go trzymając wciśnięty X
Superb II 2.0 TSI 2011
KW V1, koła aktualnie Rotiform SPF 18"x9.5
chip w VAG Tune, turboback wydech MG Motorsport, FMIC + turbo hybryda = 280KM i 401Nm
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Yanosik GT i gniazdo zapalniczki w podłokietniku

Post autor: kamracik »

Nie musisz się znać, poszukaj mojego opisu lub chyba Pucha, jeśli się nie chcesz babrać to kupujesz bypass do bezpiecznika, wpinasz w 41 i ukrywasz sobie rozgałęziać zapalniczki za schowkiem na rękawiczki (tam jest miejsce na potrójny rozgałęziacz i jest listwa do której można go przypiąć, aby nie latał). I stamtąd dopiero prowadzisz sobie zasilanie do pozostałych elementów (kamerki, Yanosiki itd.).
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Yanosik GT i gniazdo zapalniczki w podłokietniku

Post autor: elmi_k »

A nie lepiej mieć janosika w tel? Po co kolejny monitor.
michaler
Posty: 176
Rejestracja: 29 cze 2015, o 14:54
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Yanosik GT i gniazdo zapalniczki w podłokietniku

Post autor: michaler »

A no nie lepiej bo po pierwsze mam wielki problem z odpalaniem aplikacji u mnie na samsungu galaxy prime (chyba jakis blad jest) i raz dziala a raz nie. A po drugie... w mieście przeważnie nie chce mi sie wyjmowac tel i wlaczac aplikacje bo uzywam telefonu jako telefonu przeważnie ;)... a urządzenia nie trzeba wlaczac i dziala zawsze jak jade nawet po miescie. Od kiedy kupilem juz raz mi sie upieklo, wiec teoretycznie juz sie zwrocil zakup kosztem nie otrzymanego mandatu :)
Superb II 2.0 TSI 2011
KW V1, koła aktualnie Rotiform SPF 18"x9.5
chip w VAG Tune, turboback wydech MG Motorsport, FMIC + turbo hybryda = 280KM i 401Nm
Awatar użytkownika
skodziarz
Posty: 1500
Rejestracja: 24 gru 2014, o 08:48
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: WY/WPI

Re: Yanosik GT i gniazdo zapalniczki w podłokietniku

Post autor: skodziarz »

Samo gniazdo przeszczepione do jumboboxa tez jest dobre. Akurat u mnie w ogóle nie używane (chociaż przez pierwsze 10000km nie działała mi przednie i ratowałem się tylnym :D )
Awatar użytkownika
garfield
Posty: 84
Rejestracja: 8 lip 2015, o 14:08
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Lublin

Re: Yanosik GT i gniazdo zapalniczki w podłokietniku

Post autor: garfield »

michaler pisze:Faktycznie, musze sam wyłączać jana, ale całe założenie jest takie żeby to była opcja którą mogę w parę chwil wymontowac i wszystko będzie jak w serii. Poza tym, ja się nie znam na elektryce, więc nie umiałbym podłączyć pod stacyjkę
Popatrz na ten wątek: viewtopic.php?f=9&t=2552

Ja też nie mam cierpliwości ani talentu do takiej dłubaniny, ale jak się zawziąłem, to dałem radę. Naprawdę nie ma tu wielkiej filozofii.
garfield w superbie
michaler
Posty: 176
Rejestracja: 29 cze 2015, o 14:54
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Yanosik GT i gniazdo zapalniczki w podłokietniku

Post autor: michaler »

Próbowałem przebrnąć przez ten poradnik, ale dla mnie to czarna magia... poza tym te linki już nie działają a obrazki poszły się...
Chyba, ze jest tu ktoś z dolnego śląska, kto chciałby się ze mną spotkać i pomóc w podłączeniu, to zapraszam.
Superb II 2.0 TSI 2011
KW V1, koła aktualnie Rotiform SPF 18"x9.5
chip w VAG Tune, turboback wydech MG Motorsport, FMIC + turbo hybryda = 280KM i 401Nm
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Yanosik GT i gniazdo zapalniczki w podłokietniku

Post autor: rezon »

michaler pisze:A no nie lepiej bo po pierwsze mam wielki problem z odpalaniem aplikacji u mnie na samsungu galaxy prime (chyba jakis blad jest) i raz dziala a raz nie. A po drugie... w mieście przeważnie nie chce mi sie wyjmowac tel i wlaczac aplikacje bo uzywam telefonu jako telefonu przeważnie ;)... a urządzenia nie trzeba wlaczac i dziala zawsze jak jade nawet po miescie. Od kiedy kupilem juz raz mi sie upieklo, wiec teoretycznie juz sie zwrocil zakup kosztem nie otrzymanego mandatu :)
Ja w iPhonie, a obecnie w Sony Z5 mam tak skonfigurowanego Yanka, że włącza się automatycznie w momencie połączenia z BT. Telefon mam ustawiony głośno, więc jego komunikaty słyszę bez wyjmowania telefonu z kieszeni. Można też skonfigurować go do przekazywania komunikatów przez BT.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 47
Rejestracja: 26 sty 2015, o 07:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Yanosik GT i gniazdo zapalniczki w podłokietniku

Post autor: rufffus »

michaler pisze:A no nie lepiej bo po pierwsze mam wielki problem z odpalaniem aplikacji u mnie na samsungu galaxy prime (chyba jakis blad jest) i raz dziala a raz nie. A po drugie... w mieście przeważnie nie chce mi sie wyjmowac tel i wlaczac aplikacje bo uzywam telefonu jako telefonu przeważnie ;)... a urządzenia nie trzeba wlaczac i dziala zawsze jak jade nawet po miescie. Od kiedy kupilem juz raz mi sie upieklo, wiec teoretycznie juz sie zwrocil zakup kosztem nie otrzymanego mandatu :)
Na to jest rozwiązanie: telefon z androidem (tyle, że musi być zrootowany) + zestaw głośnomówiący. Dalej instalujesz aplikację Tasker i ustawiasz dwa zdarzenia. I tak, gdy wsiadam do auta i telefon łączy się po bluetooth z Columbusem to Tasker reaguje na to zdarzenie i:
1. daje volume na full w telefonie
2. włącza yanosika
3. blokuje i wygasza ekran
Analogicznie gdy wysiadam z auta i telefon rozłącza się z BT to tasker ubija yanosika i blokuje ekran.

Też mi się nie chciało za każdym razem szukać telefonu po kieszeniach a tak, gdy tylko uruchamiam silnik to yanosik już jest włączony i słychać go nawet ze spodni czy kurtki. Parę stówek już tak zaoszczędziłem, bo mimo że do pracy mam niecałe 8km w mieście to i na tej trasie często można się naciąć.
Tyś widział "kurę"...
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Yanosik GT i gniazdo zapalniczki w podłokietniku

Post autor: elmi_k »

O to muszę tak zrobić :)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Yanosik GT i gniazdo zapalniczki w podłokietniku

Post autor: rezon »

tasker nie jest do tego potrzebny - sam Yanosik ma taką opcję
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ