Wyłączenie ASR + ESP + ABS

Awatar użytkownika
garfield
Posty: 84
Rejestracja: 8 lip 2015, o 14:08
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Lublin

Re: Wyłączenie ASR + ESP + ABS

Post autor: garfield »

kamracik pisze:Jeśli chodzi o ABS to opłacałoby się tylko go na lato wyłączać, na suchej nawierzchni faktycznie wydłuża drogę hamowania
Gratuluję temperamentu ;) Mnie się chyba nigdy nie udało go uruchomić w takich warunkach, chociaż mam 170KM, opony 205/55 R16 i nie jeżdżę jak kapelusznik. :)
garfield w superbie
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyłączenie ASR + ESP + ABS

Post autor: kamracik »

To nie o temperament chodzi, spróbuj zahamować na bardzo dziurawej nawierzchni lub na tzw. tarce, ale nie na żwirówce, bo tam w ogóle zgłupieje. Mi się parę razy niestety zdarzyło modlić o wyhamowanie z powodu, że jedno koło wpadło w dziurę i ABS zaskoczył.

Inna sprawa to to, że faktycznie raz miałem pewne opony na zdarcie :mrgreen: Tylko ta zabawa raczej nie wiele ma wspólnego z codzienną jazdą.

Tym nie mniej nigdy nie zdobyłem się na odwagę, aby jeździć z wyłączonym ABS'em, po prostu nauczyłem się jaka jest różnica na co trzeba uważać i tyle. Nie chciałem ryzykować, że akurat spadnie deszcz czy trafię na nie wiadomo co na drodze i przez brak ABS przydzwonię.

Ale zabawę polecam, bo można się zdziwić ;)
SuuuperB
Posty: 17
Rejestracja: 24 lis 2015, o 15:00
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: wpisz skąsd jesteś

Re: Wyłączenie ASR + ESP + ABS

Post autor: SuuuperB »

kamracik pisze:W zimie to właśnie pomaga, jedyny wyjątek od tego stanowi kopny śnieg o ile pamiętam, ale jak jest plucha czy mokro to z ABS dużo szybciej hamujesz.
ja mowie o jezdzie dla fanu, a ty o przemieszczaniu sie z punktu a do punktu b ;)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wyłączenie ASR + ESP + ABS

Post autor: Camillinhio »

No bo to superb, auto do przemieszczania się z punktu a do punktu b ;) Dla fanu to się ma inne auta.
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Wyłączenie ASR + ESP + ABS

Post autor: szms »

Superb i zabawa... to się gryzie!

W Superbie jedyna zabawa to może być na tylnym rzędzie siedzeń. :o :?
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wyłączenie ASR + ESP + ABS

Post autor: Camillinhio »

Albo jak chcesz coś sięgnąć z tyłu siedząc z przodu, taka auto joga :)
Obrazek
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Wyłączenie ASR + ESP + ABS

Post autor: whity »

MDRL....nowi nie będą znali...długo się juz tego skrótu nie uzywalo;)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Wyłączenie ASR + ESP + ABS

Post autor: szms »

Camillinhio pisze:Albo jak chcesz coś sięgnąć z tyłu siedząc z przodu, taka auto joga :)

Mimo, że jestem odsunięty mocno to naprawdę sięgnąć coś to masakra, zgadza się :mrgreen: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyłączenie ASR + ESP + ABS

Post autor: kamracik »

SuuuperB pisze:
kamracik pisze:W zimie to właśnie pomaga, jedyny wyjątek od tego stanowi kopny śnieg o ile pamiętam, ale jak jest plucha czy mokro to z ABS dużo szybciej hamujesz.
ja mowie o jezdzie dla fanu, a ty o przemieszczaniu sie z punktu a do punktu b ;)
Dla zabawy to się kupuje coś z napędem na tył ;)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Wyłączenie ASR + ESP + ABS

Post autor: szms »

np. rower :D
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyłączenie ASR + ESP + ABS

Post autor: kamracik »

To chyba tylko Elegance :mrgreen:
SuuuperB
Posty: 17
Rejestracja: 24 lis 2015, o 15:00
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: wpisz skąsd jesteś

Re: Wyłączenie ASR + ESP + ABS

Post autor: SuuuperB »

Camillinhio pisze:No bo to superb, auto do przemieszczania się z punktu a do punktu b ;) Dla fanu to się ma inne auta.
w sumie racja. ale wlasnie dlatego, ze mialem kilka lat takie 4x4 dla fanu, to mnie tesknota bierze jak winkle sie zaczynaja :D
a jak na taki wielki okret z nikla moca, to na prawde fajnie sie prowadzi 8-) czlowiek sie starzeje :mrgreen:
Awatar użytkownika
garfield
Posty: 84
Rejestracja: 8 lip 2015, o 14:08
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Lublin

Re: Wyłączenie ASR + ESP + ABS

Post autor: garfield »

kamracik pisze:To nie o temperament chodzi, spróbuj zahamować na bardzo dziurawej nawierzchni lub na tzw. tarce, ale nie na żwirówce, bo tam w ogóle zgłupieje. Mi się parę razy niestety zdarzyło modlić o wyhamowanie z powodu, że jedno koło wpadło w dziurę i ABS zaskoczył.
A to tak, jest w mojej okolicy parę górek zakończonych sygnalizacją świetlną na dole z tarką na asfalcie - czasem trudno wyhamować na czerwonym, nawet przepisowa 50-tka nie pomaga.
kamracik pisze:Tym nie mniej nigdy nie zdobyłem się na odwagę, aby jeździć z wyłączonym ABS'em, po prostu nauczyłem się jaka jest różnica na co trzeba uważać i tyle.
Samochodami bez ABS-u jeździłem przez 15 lat, a z ABS-em tylko 7 i pewnie w dużej części przypadków byłbym w stanie szybciej zahamować bez niego, ale jednak z powodu tych pozostałych kilku % już bym się bał wyłączyć. Szczególnie w takiej ciężkiej kanapie z dobrymi hamulcami - na śliskim łatwo zblokować koła i 1600kg jedzie jak chce. :)
garfield w superbie
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Wyłączenie ASR + ESP + ABS

Post autor: kamracik »

No osobiście poza poldolotem na podwórku u ciotki na wsi nie miałęm przyjemności bez ABS (poza testami z wyjęciem bezpiecznika), ale właśnie tak jak piszesz wątpię, aby nawet mając odpowiednie umiejętności na śliskim potrafił zastąpić ABS.

Na suchym i dziurach zawsze jest większa szansa coś zrobić aniżeli na śliskim i bez ABS.

Inna sprawa, że jeśli przywalę na suchym z ABS nikt się nie doczepi, tak jak w przypadku wypadku na śliskim bez :mrgreen:
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wyłączenie ASR + ESP + ABS

Post autor: rezon »

Bez ABS zrobiłem jakieś 400kkm i ponad 2 razy tyle z ABS. W większości przypadków nie byłbym w stanie szybciej zahamować bez pomocy ABS. Hamowanie pulsacyjne - zwłaszcza na nie suchej drodze - ma swoje plusy. W jednym przypadku ABS zdecydowanie pomógł mi uniknąć czołówki podczas wyprzedzania w trudnych warunkach, jak mi gość wyjechał z podporządkowanej i zaczął się rozpędzać nie przejmując się zbytnio moją obecnością ;). Zdążyłem wyhamować i zmienić pas.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ