Zawieszenie

Awatar użytkownika
zyga
Posty: 17
Rejestracja: 4 sie 2017, o 10:55
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 303 / 385
Imię: Tomek
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Re: Zawieszenie

Post autor: zyga »

Jutro instalacja B14, a póki co wygląda to tak... Wysoko.
http://s10.ifotos.pl/img/s1jpg_qxsqqxw.jpg
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Zawieszenie

Post autor: CLO27 »

kozica :mrgreen:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
TomkeN
Posty: 31
Rejestracja: 12 sie 2017, o 16:59
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Poznań

Re: Zawieszenie

Post autor: TomkeN »

Cześć,
Panowie zwracam się do Was z problemem zawieszenia w mojej S2 przedlift sedan. Otóż kupiłem ten samochód kilka miesięcy temu z widocznymi kołami z oponami 225/45/18. Zawieszenie jakie jest w nim zamontowane to ST Suspension "ST 23282036, czyli obniżenie o 35 mm od serii." (cytat od dystrybutora ST Suspension Polska, do którego zwróciłem się o zidentyfikowanie tego zawieszenia). Tylne koła mają wyraźne kąty negatywne (/-\) przez co opony są mocno zjechane od wewnętrznej strony. Poprzedni właściciel robił zbieżność i geometrię ale diagnosta rzekomo powiedział mu, że tak musi być... (pozostawiam to bez komentarza). Obecnie mam założone koła stalowe 16" na których kątów nie ma ale auto siedzi za nisko. Sprawa ma się tak, że jadąc w cztery osoby przy nierówności takiej jak źle osadzona studzienka kanalizacyjna zdarzyło mi się przyłożyć. Na letnich, na których nie jeździłem zbyt długo nie przypominam sobie aby o coś zahaczył.
Dochodząc do sedna sprawy czy jest taka możliwość aby takiego zawieszenia nie dało się dobrze ustawić? felga 18'' z oponą 225/45/ mieści się jeszcze w rekomendowanych kołach producenta. Na lato czeka mnie wymiana opon na nowe (zimówki być może też ze względu na rozmiar) ale z tego co przyglądałem się nadkolom kiepsko widzę miejsce na "wyprostowanie" tych kół. Nigdy wcześniej nie miałem samochodu z obniżonym zawieszeniem dlatego jestem trochę wkurzony przez co bardzo mocno chodzi mi po głowie wywalenie tego zawieszenia ponieważ to nie tylko ma wyglądać. Jak przeglądam auta forumowiczów o obniżonych zawieszeniach to nawet -40mm (CLO) czy kolega wyżej b_easy to wszystko wygląda jak należy.
Będę wdzięczny za wszelkie porady!
LINK DO FOTKI: https://zapodaj.net/2cde227b0c721.jpg.html
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Zawieszenie

Post autor: gachul »

dziwna sprawa... a wg. jakich nastaw ustawiali te zbieżność??? musza wg. zawiasu sportowego bo inaczej sie nie uda.. Nie moga obnizonego zawiasu ustawiac po nr. vin!!!! a tak łajzy w ASO kombinuja bo jest najwygodniej
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
TomkeN
Posty: 31
Rejestracja: 12 sie 2017, o 16:59
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Poznań

Re: Zawieszenie

Post autor: TomkeN »

gachul pisze:dziwna sprawa... a wg. jakich nastaw ustawiali te zbieżność??? musza wg. zawiasu sportowego bo inaczej sie nie uda.. Nie moga obnizonego zawiasu ustawiac po nr. vin!!!! a tak łajzy w ASO kombinuja bo jest najwygodniej
Według jakich nastaw ustawiali nie wiem ponieważ było to robione przez poprzedniego właściciela. Jechanie teraz na stalowych kołach na zbieżność chyba jest bez sensu bo kątowo wygląda to dobrze ale siedzi za nisko. Zastanawiam się czy wymiana samych sprężyn jest możliwa w takim zestawie? Zostawiam link do mojego zestawu: http://www.sklep.st-suspensions.com.pl/ ... tdi-3.html
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Zawieszenie

Post autor: Enriquez »

Nie wiem jak jest w Superbie 2, ale w trójce pochylenie kół można regulować wyłącznie z tyłu. Z przodu, im bardziej nisko tym pochylenie większe i jest to naturalne zjawisko. Dlaczego tak jest - nie wiem. Nie mniej jednak obniżenie o 15mm w Sportline mieści się w parametrach, o tyle przód dla kolejnych 15mm wyjeżdża poza skalę nawet tą napisaną dla Sportline. W dwójce zapewne jest bardzo podobnie, ale głowy nie dam sobie obciąć. Nie zmienia to faktu, że na obniżonym zawiasie auto wygląda nawet pomimo negatywu poprawnie. Pytanie jakie masz ET tych kół? Możesz wstawić zdjęcie jak to u Ciebie wygląda?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Grzechu23
Posty: 797
Rejestracja: 6 gru 2012, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Sandomierz/Tarnobrzeg

Re: Zawieszenie

Post autor: Grzechu23 »

Kurde aż ciężko uwierzyć ze przy takim obniżeniu jak na foto, producent deklaruje raptem -35mm os serii :shock:

Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Zawieszenie

Post autor: CLO27 »

Bardzo podbnie to wygląda u mnie na -40 tylko że koła 19...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Zawieszenie

Post autor: Matt »

Do tego tu jest troche wyzszy profil opony niz homologowany, przez to przerwa w nadkolu mniejsza
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Zawieszenie

Post autor: CLO27 »

Matt pisze:Do tego tu jest troche wyzszy profil opony niz homologowany, przez to przerwa w nadkolu mniejsza
A no właśnie dlatego tak dziwnie to wygląda
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
TomkeN
Posty: 31
Rejestracja: 12 sie 2017, o 16:59
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Poznań

Re: Zawieszenie

Post autor: TomkeN »

Enriquez pisze:Nie wiem jak jest w Superbie 2, ale w trójce pochylenie kół można regulować wyłącznie z tyłu. Z przodu, im bardziej nisko tym pochylenie większe i jest to naturalne zjawisko. Dlaczego tak jest - nie wiem. Nie mniej jednak obniżenie o 15mm w Sportline mieści się w parametrach, o tyle przód dla kolejnych 15mm wyjeżdża poza skalę nawet tą napisaną dla Sportline. W dwójce zapewne jest bardzo podobnie, ale głowy nie dam sobie obciąć. Nie zmienia to faktu, że na obniżonym zawiasie auto wygląda nawet pomimo negatywu poprawnie. Pytanie jakie masz ET tych kół? Możesz wstawić zdjęcie jak to u Ciebie wygląda?
ET 46, niestety nie wstawię teraz zdjęcia z widocznymi kątami ponieważ mam założone inne felgi.
CLO27 pisze:Bardzo podbnie to wygląda u mnie na -40 tylko że koła 19...
No właśnie na 19", rozumiem, że masz niższy profil opony ale u Ciebie bardzo ładnie widać całą oponę w nadkolu u mnie z tyłu nie widać.

Decyzję właściwie podjąłem aby podwyższyć auto. Pytanie do doświadczonych w temacie zawiasów - czy istnieje możliwość wymiany samych sprężyn aby go podnieść trochę? Do serii chyba wracaćbym nie chciał ale jeżeli mam podejmować ryzyko, że znowu usiądzie jakoś niekorzystnie to nie wiem.

Dzięki za odpowiedzi!
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Zawieszenie

Post autor: Enriquez »

Ale inne felgi nie zmieniają kątów zawieszenia.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
TomkeN
Posty: 31
Rejestracja: 12 sie 2017, o 16:59
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Poznań

Re: Zawieszenie

Post autor: TomkeN »

Dzisiaj przyjrzałem się jak to wygląda na 16" kołach i kąt jest zauważalny ale nie aż tak jak przy 18"
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1021
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Zawieszenie

Post autor: JanuszSz »

Może ktoś podpowie:
Czy do amortyzatorów B6 spirale https://sklep.oemtuning.pl/pl/p/Sprezyn ... .09-/24332 będą odpowiednie?
Czy na nasze drogi ni za nisko i twardo?
Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Zawieszenie

Post autor: CLO27 »

Za nisko nie ale lepszy komfort masz na progresywnych h&r...mialem eibachy i bylo twardziej niz na tych hr...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
ODPOWIEDZ