xenon kit

arek23l1
Posty: 8
Rejestracja: 11 paź 2014, o 11:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Arek
Lokalizacja: Edinburg

Re: xenon kit

Post autor: arek23l1 »

181496258662. eBay.co.uk
trix
Posty: 151
Rejestracja: 21 mar 2014, o 15:13
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Steinkjer Norge

Re: xenon kit

Post autor: trix »

legalne to one są tak samo jak zestawy HID :D
co do wiatraczka to ciekawa sprawa z nim.... żeby działał prawidłowo musi zostać otwarty dekielek od lampy aby przepływ powietrza zachować
Awatar użytkownika
bogdang
Posty: 36
Rejestracja: 24 sie 2014, o 11:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Oświęcim

Re: xenon kit

Post autor: bogdang »

Jeszcze się zastanawiam nad tymi ledami choć myślę że jak stopi lampy to kupię oryginał xenon nad którymi też myślę tylko więcej strat będzie
Wysłane przez Tapoka
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: xenon kit

Post autor: szms »

http://sklep.motohid.pl/pl/c/Swiatla-Mijania-LED/604

tu zobaczcie i pogadajcie z Lec-em, widać, że ma słabsze, ale i może się wypowie w kwestii ich grzania... a tak szukacie u jakiś magików niewiadomego pochodzenia :roll:
Awatar użytkownika
bogdang
Posty: 36
Rejestracja: 24 sie 2014, o 11:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Oświęcim

Re: xenon kit

Post autor: bogdang »

Masz rację zapomniałem o nim
Wysłane przez Tapoka
Awatar użytkownika
Areson_PL
Posty: 2
Rejestracja: 17 gru 2014, o 06:53
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: xenon kit

Post autor: Areson_PL »

Przylepiam się do tematu, posiadam Superb II bez orginalnie zamontowanych xenonów, i planuję zamontować ten o to zestaw http://allegro.pl/skoda-superb-ii-h7-2- ... 20099.html i nie mam 100% pewności czy po zamontowaniu nie bedzie błędu przepalonej żarówki bo sprzedawca pisać może różne rzeczy. Ktoś z was przerabiał ten temat?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: xenon kit

Post autor: Enriquez »

W zasadzie błędu nie będzie. Jednakże wypadałoby przekodować bordnetz na ksenon bez przysłony, co da wyższe napięcie na przetwornice niż przy standardowym kodowaniu na żarówki halogenowe. Musisz jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jest to po pierwsze nielegalne, a po drugie licz się z tym, że po pewnym czasie uszkodzisz bordnetz (będzie się świecić nieprzerwanie jeden z kierunkowskazów) - były ostatnio u nas jak i na sąsiednim forum dwa takie przypadki.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Areson_PL
Posty: 2
Rejestracja: 17 gru 2014, o 06:53
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: xenon kit

Post autor: Areson_PL »

Enriquez pisze:W zasadzie błędu nie będzie. Jednakże wypadałoby przekodować bordnetz na ksenon bez przysłony, co da wyższe napięcie na przetwornice niż przy standardowym kodowaniu na żarówki halogenowe. Musisz jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jest to po pierwsze nielegalne, a po drugie licz się z tym, że po pewnym czasie uszkodzisz bordnetz (będzie się świecić nieprzerwanie jeden z kierunkowskazów) - były ostatnio u nas jak i na sąsiednim forum dwa takie przypadki.
Ale takie przypadki chyba przy xenonach 55W a przy 35W nie ma problemu?
Nawet po przekodowaniu może dojść do uszkodzenia bortnez?

Udzielisz mi bardziej szczegułowych informacji jak to zrobić i jakim programem?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: xenon kit

Post autor: Enriquez »

nie wiem, czy po przekodowaniu też...
te hidy są o mocy 35W, o ile pamiętam
możesz użyć VCDS i w bajcie 14 zaznaczasz bit 4 jako aktywny
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
dekiello
Posty: 18
Rejestracja: 30 sie 2014, o 22:59
Samochód: Superb II
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Cork, Ireland

Re: xenon kit

Post autor: dekiello »

Sie u mnie bordnetz 2 razy tak wykrzaczyl , bylo to jednak przy hid-ach 55w, wiec pewnie to mialo wplyw...moze tez to ze start stop podawal nizsze napiecie...cale szczescie ze auto na gwarancji to mi wymienili bordnetza...szkoda tylko ze nie na najnowszego :\
tomaszszszsz
Posty: 24
Rejestracja: 9 sie 2016, o 10:47
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: wrocek

Re: xenon kit

Post autor: tomaszszszsz »

O ile z tego co wiem, to nawet Audi Q7 na ledach ma w swoich reflektorach wiatraki i jest to podobna cecha tej technologii - cieplo musi byc jakos usuniete z reflektora, o tyle dolaczam sie do rad kolegow: kupic mozna na allegro wszystko, tylko:
1) co z legalnoscia tego
2) czy na pewno nie bedziesz nikogo oslepial? :P
3) czy Ci to czegos nie przepali.

standarowy xenon ma 35W, 50 czy 55W to juz troche duzo ;] xenon z 35W daje w standardzie 3000-3200 lumenow. dlatego jest prawnie wymuszona ta przyslona ("odciecie") - bo auta powyzej 2000 lumenow moga starsznei razic (halogen daje ok. 1500 lumenow). pytanie ile daje ten dyngs, co sobie znalazles i w ktore miejsce to idzie? :) miejsmy nadzieje, ze na droge.
ogolnie teraz trend jest odwrotny, powstaja eko-xenony, ktore daja 2000 lumenow tylko z 20W i dalej jest jasno :) dla mnie 55W to przesada
ODPOWIEDZ