Hak holowniczy S2

jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Hak holowniczy S2

Post autor: jarkow »

Ten starc-westfalia nie ma nic wspólnego z hakami z westfalii. Wyglądają identycznie jak polskie haki ze stainhofa, zresztą cena podobna. Będzie pasował, z tym że moduł to taki uniwersalny, tyle tylko że nie będzie wywalało błędów na desce.
ProLight
Posty: 214
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 10:51
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Hak holowniczy S2

Post autor: ProLight »

Panowie przejrzałem pobieżnie temat i nie znalazłem odpowiedzi, mam oryginalny jak, niestety poprzedni właściciel albo dał mi zły kluczyk albo zamek w haku jest uszkodzony, czy jestem w stanie sam wymienić zamek na nowy? Rozwiercić zamek i wstawić nowy? Jakiego zamka szukać?
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Hak holowniczy S2

Post autor: jarkow »

Możesz dokupić cylinderek zamka z kluczykiem w ASO.
ProLight
Posty: 214
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 10:51
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Hak holowniczy S2

Post autor: ProLight »

Dzięki właśnie przeglądam serwisowke
mario535
Posty: 6
Rejestracja: 11 wrz 2018, o 17:44
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Siedlce

Re: Hak holowniczy S2

Post autor: mario535 »

odgrzewam kotleta :) potrzebuje wymienić wkładkę w orginalnym haku ale nie do końca wiem od czego zacząć. czy ktoś to przerabiał?
kuszelka
Posty: 14
Rejestracja: 26 paź 2018, o 16:24
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Hak holowniczy S2

Post autor: kuszelka »

:) Po "łebkach" przeczytałem kilka wpisów na temat haka.
Ja do swojego SUPERBA 2 kombi 2015r. zamontowałem hak od SUPERBA 3. Sam hak kupiłem na Allegro za 200zł + przesyłka , wiązkę dedykowaną (firmy specjalizującej się w produkcji modułów i wiązek haków JAEGER ) też na Allegro za 150zł.
Hak z demontażu ( ale "kulka" nówka , żadnej ryski -nie "widziała"zaczepu przyczepy). Wiązka nówka ( zdekompletowana - brakowało trytytek i spinek do łączenia przewodów - ja nie ufam spinkom w instalacji , zawsze przewody lutuję , a trytytki kupiłem sobie w sklepie 100szt - za 4zł. ).
Sam hak pasuje , ale trzeba wywiercić podatkowe 2 otwory w ramie haka i wspawać nakrętki ( wtedy nie trzeba wiercić otworów w podłużnicach nadwozi - hak montujemy w oryginalne otwory karoserii ).
Dla "perfekcji montażu" do ramy haka przyspawałem podkładki dystansowe o grubości ok. 3mm ( nie trzeba ich spawać , ale wtedy łatwiej wszystko zamontować ). Po zastosowaniu podkładek hak "wchodzi ciasno " w podłużnice i podczas dokręcania śrub nie napręża podłużnic.
Sam hak ma możliwość zamontowania silniczka elektrycznego ( obudowa mechanizmu "rozkładania" jest do tego fabrycznie przystosowana -koła zębate itd.) Ja nie montowałem silnika , tylko pozostawiłem mechanizm "na linkę".

Superb 3 ma uchwyt do rozkładania zamontowany w listwie progowej bagażnika , ja wymyśliłem sonie uchwyt linki pod zderzakiem w okolicy kuli haka. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogę "rozkładać / składać hak" bez otwierania pokrywy bagażnika.

Sama wiązka JAEGER jest SUPER WYKONANA , kable mają idealną długość do montażu , posiada nawet gniazda do trzech bezpieczników które montuje się w "puste pola" oryginalnej skrzynki bezpieczników w desce rozdzielczej. Na wiązce zamontowane są gumowe przelotki pasujące w oryginalne otwory karoserii samochodu. Dodatkowym atutem wiązki jest obrazkowa instrukcja montażu i opis kodowania komputera.

Trochę się rozpisałem , ale myślę , że dla zainteresowanych są to istotne informacje.
( Jeżeli chodzi o wbicie w dowód , to na przeglądzie sprawdzili tylko tabliczkę (naklejkę) z n-rem homologacji która była na ramie haka).
Reasumując ( nie licząc swojej robocizny ) montaż haka ( który w ASO kosztuje 3500zł -dopłata do samochodu) zapłaciłem wraz z przeglądem ok. 450zł. :)
blackrs
Posty: 218
Rejestracja: 2 lis 2014, o 14:31
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: B-stok

Re: Hak holowniczy S2

Post autor: blackrs »

masz jakąś fotorelację z tego?
kuszelka
Posty: 14
Rejestracja: 26 paź 2018, o 16:24
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Hak holowniczy S2

Post autor: kuszelka »

Niestety nie byłem przygotowany , ale chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
tomekk1980
Posty: 137
Rejestracja: 23 wrz 2018, o 11:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomek
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Hak holowniczy S2

Post autor: tomekk1980 »

Witam,
Czy oryginalny nowy hak Firmy PROF SVAR Made In Czech Republic 3T0 803 881 B jest warty kupna czy lepiej Westfalia?
kuszelka
Posty: 14
Rejestracja: 26 paź 2018, o 16:24
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Hak holowniczy S2

Post autor: kuszelka »

Witam !
........... a możesz podesłać linki do w/w haków ??? Podejrzewam , że jakość jest porównywalna , chyba kierował bym się ceną.
Pozdrawiam
tomekk1980
Posty: 137
Rejestracja: 23 wrz 2018, o 11:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomek
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Hak holowniczy S2

Post autor: tomekk1980 »

kuszelka pisze:Witam !
........... a możesz podesłać linki do w/w haków ??? Podejrzewam , że jakość jest porównywalna , chyba kierował bym się ceną.
Pozdrawiam
Nie mam na razie linku, a Czeska strona to wystarczy w Google wpisać PROF SVAR.

A czy moduł haka ECS Elektronics 5 F 010 to oryginał czy jakiś zamiennik?
kuszelka
Posty: 14
Rejestracja: 26 paź 2018, o 16:24
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Hak holowniczy S2

Post autor: kuszelka »

Moduł musi być DEDYKOWANY do konkretnego samochodu i oczywiście mieć kompletne okablowanie ( wiązkę ). Powinna też być dołączona instrukcja montażu jak i PRZEPROGRAMOWANIA softu w samochodzie , tak aby np. czujniki parkowania , systemy kontroli trakcji , ABS , światło tylne p.mgielne oraz alarm DZIAŁAŁY POPRAWNIE. W niektórych samochodach np. w VOLVO moduł haka zmienia też "ustawienia" automatycznej skrzyni biegów ( aby nie "zajechać" skrzyni automat inaczej przełącza biegi ).
tomekk1980
Posty: 137
Rejestracja: 23 wrz 2018, o 11:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomek
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Hak holowniczy S2

Post autor: tomekk1980 »

Rozglądałem się za hakiem co i jak, Używany oryginalny Skoda w ładnym stanie ok 500zł + wiązka oryginalna vag 450zł i pozostaje montaż. Co do montażu pytałem w serwisie gdzie kiedyś montowałem u nich blokadę skrzyni i alarm, zajmuję się też montażem haków i instalacji gazowych. Dostałem odpowiedz że nie zakładają używanych haków. Więc pozostaje albo samemu to robić, albo szukać innego serwisu, albo nowy hak. Oni zakładają raczej haki firmy Auto Hak Słupsk. Hak wertykalny ( automat ) jakieś 1600zł z montażem.
Z ciekawości napisałem do ASO u siebie na miejscu i podesłali mi wycenę brutto:
Hak - 1000zł
Wiązka - 1200zł + jakaś przejściówka 75zł
Robocizna - 1000zł
tomekk1980
Posty: 137
Rejestracja: 23 wrz 2018, o 11:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomek
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Hak holowniczy S2

Post autor: tomekk1980 »

Ktoś pomoże, serwis mi podał że do mojego samochodu ma być hak 3T0 092 155. A zauważyłem że hak 3T0 803 881 ma ucho do holowania i oba haki wyglądają identycznie i są tej samej firmy. Czy gdybym znalazł taki z uchem to będzie pasował bez problemu?
Czy do Super2 przed liftem i po lifcie ten sam hak przychodzi?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13577
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Hak holowniczy S2

Post autor: Enriquez »

Ja myślę, że jeden z tych numerów to hak akcesoryjny jaki proponuje Aso, a drugi numer to część na pierwszy montaż i są to części identyczne.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ