Hak holowniczy S2

Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13577
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Hak holowniczy S2

Post autor: Enriquez »

ledową na tył - owszem
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
adamski
Posty: 632
Rejestracja: 7 sie 2012, o 18:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adam
Lokalizacja: Kalisz

Re: Hak holowniczy S2

Post autor: adamski »

gachul pisze:no i tak się w aso znaja... w swojej masz osłabienie i spokojnie wytniesz sobie sam te dziure... jak cos to mam od combi takie cudo to mogę ci odsprzedać... jest brąz mocca
Też taka mam na sprzedaż i też brąz :D
adamski - sąsiedzi mówią na mnie Skodziarz....
trix
Posty: 151
Rejestracja: 21 mar 2014, o 15:13
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Steinkjer Norge

Re: Hak holowniczy S2

Post autor: trix »

W tej "dokładce" nie ma osłabienia tylko jest linia dzięki której wiadomo gdzie wyciąć, plastik jest bardzo elastyczny (nie chce pękać) ja to wycinałem szlifierką kontową akumulatorową (nie kręci się aż tak szybko) 10 min zabawy i było gotowe :D
Ponad 1000zł za montaż to sporo, mi w aso w Krakowie powiedzieli 640zł
Co do wiązki to doradzał bym kupić oryginał lub dorobić
kret84
Posty: 141
Rejestracja: 30 sty 2014, o 19:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Przemek
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hak holowniczy S2

Post autor: kret84 »

Panowie ma ktoś może szablon ile trzeba wyciąć w nakładce w kombi ??
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13577
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Hak holowniczy S2

Post autor: Enriquez »

po co Ci szablon jak na nakładce jest narysowane od wewnętrznej strony, gdzie jest linia do wycięcia...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
kret84
Posty: 141
Rejestracja: 30 sty 2014, o 19:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Przemek
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hak holowniczy S2

Post autor: kret84 »

super dzięki za info
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Hak holowniczy S2

Post autor: jan6a »

jan6a pisze:witam,
mam pytanie do posiadaczy oryginalnego haka skody w SII. Czy wam główka delikatnie rusza się na boki i góra- dół po zamontowaniu na aucie??? dobrze wyczyszczałem gniazdo i zaczep główki by mogło to wejść na swoje miejsce i nasmarowałem a mimo to i tak delikatnie puka przy ruszaniu główką. W poprzednim aucie miałem hak Westfalia i nie było mowy o jakimkolwiek luzie. :evil:
pozdrawiam
Problem rozwiązany. Gniazdo haka tak jak napisałem wcześniej było wyczyszczone i nasmarowane. Uwziąłem się na dziada i zatrzaskiwałem i wyczepiałem hak raz po raz ok 80 razy!!! ... i już jest dobrze jakoś się ułożył choć do końca nie wiem na jakiej zasadzie bo jak pisałem gniazdo było mega dokładnie wyczyszczone, hak również. Jeżeli miałbym zakładać nowy markowy hak napewno nie kupiłbym oryginału. 100 razy lepiej wykonana jest Westfalia, pewniej się zatrzaskuje i w poprzednim samochodzie nie miałem grama korozji w gnieździe mimo, że nie miałem zaślepki a same gniazdo nie było nasmarowane. Tutaj fabrycznie gniazdo nie jest lakierowane i jak widzę po aukcjach zazwyczaj rządzi tam ruda mimo, że jest ochronna zaślepka. Dlatego dla własnego dobra nasmarujcie gniazdo w belce jakimś smarem który ciężko się wypłukuje (smar miedziany lub jeszcze lepiej do zacisków hamulcowych ATE Plastilube)
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Hak holowniczy S2

Post autor: gachul »

tak naprawdę to jak bym miał zakładać to próbowałbym jakiś patent automatyczny... schylanie się pod samochodem w deszczu lub śniegu już mnie denerwuje... kolega mirro kiedyś przymierzał się do automata z passata ale nie wiem jak się skonczyło
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Hak holowniczy S2

Post autor: jan6a »

Ja używam hak kilka razy w roku. Napewno nie więcej niż mam palców u jednej ręki wiec nie jest to dla mnie znaczący problem. Bałbym się robić moda z innego auta bo coś trzeba będzie ciąć, spawać bo raczej hak z passata nie podejdzie p&p. Potem żeby nie okazało się , że przyczepkę gdzieś zgubisz po drodze a jak spowodujesz tym kolizję z innym pojazdem to oby biegły nie wykrył , że hak był modzony bo odmowa wypłaty odszkodowania murowana i sam pokryjesz koszty ewentualnych strat - a to może dużo kosztować. Hak niestety musi mieć atest.
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Hak holowniczy S2

Post autor: gachul »

masz racje... ale jak haka nie chce robić tylko zamontować coś co ma papiery... ale to są luźne pomysły puki co
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
kret84
Posty: 141
Rejestracja: 30 sty 2014, o 19:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Przemek
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hak holowniczy S2

Post autor: kret84 »

No i stało się Hak zamontowany bez większych problemów. "oryginalna" wiązka okazała się prawie oryginalna sterowniki był oryginalny lecz przewody juz nie (różniła się kolorami oraz brakowało jednego mostku) ale ogólnie jest ok. :-)

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
trix
Posty: 151
Rejestracja: 21 mar 2014, o 15:13
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Steinkjer Norge

Re: Hak holowniczy S2

Post autor: trix »

Ważne że działa :D
kret84
Posty: 141
Rejestracja: 30 sty 2014, o 19:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Przemek
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hak holowniczy S2

Post autor: kret84 »

mam taki mały problem podczas cofania z przyczepą czujniki cofania nie wyłączają się i nie wyświetla się auto z przyczepą na wyświetlaczu. Co może być przyczyną ? wiązka oryginalna 13 pinowa przyczepa podpięta przez przejściówkę z 13 na 7 pin.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Hak holowniczy S2

Post autor: szms »

ja też tak mam, ale sobie tym gitary nie zawracałem, bo używanie haka liczę na palcach jednej ręki w ciągu roku... :roll:
Działaj szefie, jak coś zdziałasz to daj info na forum.
trix
Posty: 151
Rejestracja: 21 mar 2014, o 15:13
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Steinkjer Norge

Re: Hak holowniczy S2

Post autor: trix »

kret84 pisze:mam taki mały problem podczas cofania z przyczepą czujniki cofania nie wyłączają się i nie wyświetla się auto z przyczepą na wyświetlaczu. Co może być przyczyną ? wiązka oryginalna 13 pinowa przyczepa podpięta przez przejściówkę z 13 na 7 pin.
A moduł haka oryginalny?
ODPOWIEDZ