Dołożenie PDC przód i PLA

skejcikk1
Posty: 33
Rejestracja: 18 lut 2021, o 21:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 190KM
Imię: Karol

Dołożenie PDC przód i PLA

Post autor: skejcikk1 »

Cześć wszystkim.
Znalazłem w internecie Taki zestaw PDC na przód i Parking Assist Jeżeli dobrze wszystko rozumiem, to mogę to zamontować do SuperB 2 kombi z 2010 i powinno wszystko śmigać? Oczywiście trzeba by było jeszcze zakodować w VCDS.
Myślę jeszcze o zamontowaniu kamery cofania ale nie było oryginalnych, trzeba by kombinować mocno? mają na tej stronie coś takiego do Amundsena powinno działać?
maciekdab859
Posty: 43
Rejestracja: 27 mar 2018, o 07:50
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Dołożenie PDC przód i PLA

Post autor: maciekdab859 »

Zestaw z pierwszego linku umożliwia dołożenie czujników na przód, natomiast zestaw z drugiego linku umożliwia dołożenie czujników na przód i tył + boczne czujniki na przód i na tył. W przypadku drugiego zestawu, jeżeli auto ma już czujniki z tyłu, to szkoda kasy, lepiej poszukać zestawu z przednimi czujnikami i dodatkowymi bocznymi na potrzeby PLA 2.0. Co do Parking Assist różne są opinie, może być tak, że skorzystasz z tego na początku kilka razy, a później i tak uznasz, że sam szybciej zaparkujesz, choć nie da się ukryć, że wielu kierowców oceniając ilość wolnego miejsca na parkingu odpuszczało, a dzięki Parking Assist auto zmieściło się. Asystent fajny, ale czasami długo trwa zaparkowanie, sam zaparkujesz szybciej. Oczywiście nowe sterowniki trzeba zakodować (w obu wariantach).

A co do kamery do S2 nie maiły na wyposażeniu kamery cofania, dlatego nie ma oryginałów.
skejcikk1
Posty: 33
Rejestracja: 18 lut 2021, o 21:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 190KM
Imię: Karol

Re: Dołożenie PDC przód i PLA

Post autor: skejcikk1 »

Biorę ceny z tej strony która podałem, wiec nawet jeśli miałbym nie wykorzystać czujników tył z tego zestawu PLA to i tak wychodzi lepiej niż wszystko osobno bez PDC tył.

Asystent parkowania na pewno będzie robił to dłużej niż ja, ale jeśli robi to dokładniej to dla mnie bomba. Szkoda, ze nie wyjeżdża sam 😂

Ale można zaadoptować kamerkę z Passata i podpiąć pod Amundsena? Myślałem o kamerce chowanej w znaczek żeby zaadoptować 😎

Najbardziej zastanawia mnie czy części z tej strony będą pasowały.
ODPOWIEDZ