Webasto

LASKES
Posty: 5
Rejestracja: 1 gru 2013, o 14:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: DAMIAN

Re: Webasto

Post autor: LASKES »

WITAM

A CZY MOGŁO BY BYĆ TAKIE WEBASTO? I CZY PÓJDZIE PO CAN-IE?

http://allegro.pl/vw-audi-seat-09r-tdi- ... 69091.html

POZDRAWIAM
DAMIAN
adeks
Posty: 32
Rejestracja: 24 sie 2011, o 08:44
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Webasto

Post autor: adeks »

LASKES

Po pierwsze wyłącz CAPSLOCK.

Cena na tej aukcji jest przyzwoita. Jednak zapytaj sprzedającego o numery seryjne i żeby wyszczególnił to co jest w zestawie.
karolus
Posty: 25
Rejestracja: 21 lis 2013, o 14:43
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: W-wa

Re: Webasto

Post autor: karolus »

Podepnę się ze swoim pytankiem:
Czy może ktoś wie gdzie standardowo jest zainstalowana centralka telestart w Superb 2?
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Webasto

Post autor: jarkow »

centralka zdalnego sterowania znajduje się w bagażniku po prawej stronie za wykładziną boczną
karolus
Posty: 25
Rejestracja: 21 lis 2013, o 14:43
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: W-wa

Re: Webasto

Post autor: karolus »

jarkow Dzięki za info
Awatar użytkownika
miro-t
Posty: 203
Rejestracja: 3 sie 2013, o 17:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 210/440

Re: Webasto

Post autor: miro-t »

Znacie jakieś zaufane warsztaty, które montują webasto w rozsądnych pieniądzach??
LASKES
Posty: 5
Rejestracja: 1 gru 2013, o 14:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: DAMIAN

Re: Webasto

Post autor: LASKES »

Czy do webasto trzeba wymienić panel klimatyzacji klamatronik?
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Webasto

Post autor: jarkow »

To zależy. Jeżeli chcesz zrobić to tak jak w oryginale, mieć możliwość włączania i wyłączania na panelu klimatyzacji i w Maxi Docie to tak, trzeba. Można zrobić okrojoną wersję,np. włączaną tylko z pilota, wtedy można nie wymieniać panelu.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Webasto

Post autor: Enriquez »

Laskes - źle Ci odpowiedziałem na PW - jasne że musisz wymienić panel jak pisze jarkow, zasugerowałem się tym, że podałeś linka do aukcji i myślałem, że go kupiłeś...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
LASKES
Posty: 5
Rejestracja: 1 gru 2013, o 14:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: DAMIAN

Re: Webasto

Post autor: LASKES »

Jarkow mógłbyś spojrzeć na poczte?
AndrzejWawa

Re: Webasto

Post autor: AndrzejWawa »

4.000 w ASO Skody do Superba 2 FL razem z montażem i pilotem
Awatar użytkownika
phil
Posty: 106
Rejestracja: 31 paź 2014, o 18:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sławek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Webasto

Post autor: phil »

Witam ! Jak chciałem zamówić to ogrzewanie postojowe podczas konfigurowania pojazdu do produkcji w jednym z salonów w Warszawie , to nie mogłem mieć ogrzewanej szyby! jak chciałem żeby zamontowała to ogrzewanie jakaś firma zewnętrzna taki agregat np.; webasto czy ebersprecher po tym jak auto przyjedzie już do dealera z fabryki, to usłyszałem że to niemożliwe ! Więc jak to jest ? Kolega andrzejWawa mówi że montaż w aso to koszt jakiś 4000 tys zł ,Kolega whity pisze że zlecił w serwisie firmie Bosh , a mnie mówili że nie da rady ! Czyli zbyli mnie !. Czy ta cała skoda i każdy dealer to każdy inny uj i to na własny strój ? Firma webasto polska z którą się kontaktowałem , mówi że chętnie zamontują , nawet w serwisie skody dając informację certyfikat , że nie będzie ich ingerencja w instalację elektryczną taka inwazyjna ,która to skutkowała będzie jakimś w przyszłości problemem dla którego miałbym tracić gwarancję ! Skoda natomiast mówi, że jak zamontuję to urządzenie , to po gwarancji już mam ! Mam takie ustrojstwo w dotychczasowym autku i jest to super sprawa, ustawiam sobie czas wyjazdu i właściwie rzadko odśnieżałem samochód , chciałbym to mieć i w tej skodzie !Upierając się przy tym - salon powiedział , że i tak będzie w tej skodzie jakiś tam agregat który działa tak, że ja nie będę miał ingerencji w jego działanie , to znaczy że , efekt będę miał taki sam jakbym sterował indywidualnie ! Nawet jak temp cieczy spadnie do jakiś tam niższych wartości , to bez moich działań agregat się włączy na tyle że ciepło będzie szybko docierało do wnętrza samochodu bo , silnik będzie na bieżąco podgrzewany i ciągnąc dalej temat , będzie komfortowo - koniec kropka ! Po tych zapewnieniach odpuściłem z tymi firmami zewnętrznymi na domontowanie ogrzewania postojowego. Problem jednakże pozostaje, bo nie można go programować ! . Widać wszystkiego na raz nie może być , a jak chcesz na siłę to trzeba kupić audi , Volkswagen . Tam można mieć takie rzeczy, w skodzie niestety nie ! - słowa dealera . I takie mam doświadczenie ze skodą w kwestii max wyposażenia!
Czarna perła L&k produkcja drugi tydzień 2015
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Webasto

Post autor: Enriquez »

Z tego, co wiem - problem jest tylko i wyłącznie w tym, że na panelu climatronic w tym samym miejscu jest przycisk do uruchamiania grzanej szyby albo Webasto. Stąd nie ma możliwości, aby zamontować obie rzeczy w fabryce (IMHO bezsens). Jednakże nie widzę problemu w tym, aby takie Webasto zamontować i móc nim sterować z MaxiDota. Nie będziesz miał jedynie możliwości jego włączenia ręcznego z poziomu panelu climatronic i nie będzie możliwości przewietrzania wnętrza w gorące dni - no chyba, że zamontujesz dodatkowy panel obsługowy od Webasto - ale nie chcę Cię wprowadzać w błąd.

Podsumowując - da się to zrobić, jednakże trzeba trochę pomyśleć jak - tego elementu brakuje dealerowi z którym rozmawiasz.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Webasto

Post autor: gachul »

Phil a powiedz Ty mi po co Ci grzana szyba przy webasto???
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
AndrzejWawa

Re: Webasto

Post autor: AndrzejWawa »

phil pisze:Witam ! Jak chciałem zamówić to ogrzewanie postojowe podczas konfigurowania pojazdu do produkcji w jednym z salonów w Warszawie , to nie mogłem mieć ogrzewanej szyby! jak chciałem żeby zamontowała to ogrzewanie jakaś firma zewnętrzna taki agregat np.; webasto czy ebersprecher po tym jak auto przyjedzie już do dealera z fabryki, to usłyszałem że to niemożliwe ! Więc jak to jest ? Kolega andrzejWawa mówi że montaż w aso to koszt jakiś 4000 tys zł ,Kolega whity pisze że zlecił w serwisie firmie Bosh , a mnie mówili że nie da rady ! Czyli zbyli mnie !. Czy ta cała skoda i każdy dealer to każdy inny uj i to na własny strój ? Firma webasto polska z którą się kontaktowałem , mówi że chętnie zamontują , nawet w serwisie skody dając informację certyfikat , że nie będzie ich ingerencja w instalację elektryczną taka inwazyjna ,która to skutkowała będzie jakimś w przyszłości problemem dla którego miałbym tracić gwarancję ! Skoda natomiast mówi, że jak zamontuję to urządzenie , to po gwarancji już mam ! Mam takie ustrojstwo w dotychczasowym autku i jest to super sprawa, ustawiam sobie czas wyjazdu i właściwie rzadko odśnieżałem samochód , chciałbym to mieć i w tej skodzie !Upierając się przy tym - salon powiedział , że i tak będzie w tej skodzie jakiś tam agregat który działa tak, że ja nie będę miał ingerencji w jego działanie , to znaczy że , efekt będę miał taki sam jakbym sterował indywidualnie ! Nawet jak temp cieczy spadnie do jakiś tam niższych wartości , to bez moich działań agregat się włączy na tyle że ciepło będzie szybko docierało do wnętrza samochodu bo , silnik będzie na bieżąco podgrzewany i ciągnąc dalej temat , będzie komfortowo - koniec kropka ! Po tych zapewnieniach odpuściłem z tymi firmami zewnętrznymi na domontowanie ogrzewania postojowego. Problem jednakże pozostaje, bo nie można go programować ! . Widać wszystkiego na raz nie może być , a jak chcesz na siłę to trzeba kupić audi , Volkswagen . Tam można mieć takie rzeczy, w skodzie niestety nie ! - słowa dealera . I takie mam doświadczenie ze skodą w kwestii max wyposażenia!

W Wawie w PolMot Skoda przy Gruchacza zlecasz i zakładają, ja też rozważam,
Wszystko masz programowalne, a Skoda i tak zleca montaż firmie zewnętrznej ale można zamontować w certyfikowanej firmie poza ASO i nie tracisz gwarancji, a w Skodzie akurat mają promocje, koło 700 zł taniej wychodzi przy wersji "5", w środę będę w ASO na Gruchacza bo mi termostat będą wymieniać wiec jak masz czas to podjec i pogadamy to się dowiesz od nich co i jak, a jak nie to gdzieś pid Wawa Webasto z certyfikatem montuja
ODPOWIEDZ