zmatowione reflektory

skofynsky
Posty: 17
Rejestracja: 14 sty 2013, o 18:08
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Lokalizacja: slask

zmatowione reflektory

Post autor: skofynsky »

jak usunac brzydkie zmatowienia z gornej czesci reflektorow , slyszalem ze mozna to zapolerowac . mial juz moze ktos podobny problem?
S3 Chris
Posty: 6
Rejestracja: 18 paź 2012, o 16:43
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: seria 350 KM 430nm
Lokalizacja: Rybnik

Re: zmatowione reflektory

Post autor: S3 Chris »

pasta polerska i da sie to wyczyscic ale moje niestety po pwenym czasie znowu zmatowiało robiłem to w fabii 1
bezduszny

Re: zmatowione reflektory

Post autor: bezduszny »

masz opis: http://jeepnieci.pl/wj_zrob_polerowanie_reflektory.html" onclick="window.open(this.href);return false;
dotyczy Jeepa.. ale robi się tak samo w S1

jak byś miał pytania, pisz na PW
robiłem to kilka razy ;)
Superb-elegance
Posty: 12
Rejestracja: 20 sty 2013, o 13:21
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Adam
Lokalizacja: Śląsk

Re: zmatowione reflektory

Post autor: Superb-elegance »

Witam, czytając opis problemu z lampami odpowiadam.
Mój bardzo dobry znajomy zajmuje się właśnie czyszczeniem reflektorów(polerowaniem i lakiernictwem ogolnie). Mówi że jak już się raz spoleruje klosz to z czasem będzie coraz bardziej się robił żółty, ponieważ podczas polerowania zdziera się warstwę ochronna, ale wtedy znów się poleruje i tak w nieskończoność :D

Polecana pasta 3M jest to pasta profesionalna wykorzysttywana w lakiernictwie, radze nei rodzić samemu tego ponieważ idzie lekko mówiąc spiepszyć sobie reflektor lub lakier, jeżeli nie potrafi ktoś tym polerować, najlepszy efekt będzie po spolerowaniu maszynowym a dla osób któe nie mają dostępu do takiej usługi lakierniczej, to polecam zwykła pasta tempo powinno coś pomóc ;)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: zmatowione reflektory

Post autor: dato »

Potwierdzam, też o tym słyszałem. Polerka to ostateczność po tym będzie tylko gorzej.
Superb-elegance
Posty: 12
Rejestracja: 20 sty 2013, o 13:21
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Adam
Lokalizacja: Śląsk

Re: zmatowione reflektory

Post autor: Superb-elegance »

ale przyznać trzeba że polerka i tak tńsza od nowej lampy haha

ja ostatnio wymieniałem reflektor oryginal 4200,00 zł <olaboga>
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: zmatowione reflektory

Post autor: Sebastian_M26 »

Przy plastikowych reflektorach, producent nakłada lakier bezbarwny. Przy spolerowaniu tej warstwy ochronnej, klosz jest na tyle delikatny, ze już będzie bardzo szybko matowiał.
Po polerowaniu należało by go pokryć cienką warstwą wytrzymałego klar-u.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
skofynsky
Posty: 17
Rejestracja: 14 sty 2013, o 18:08
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Lokalizacja: slask

Re: zmatowione reflektory

Post autor: skofynsky »

dzieki za pomoc
mafgraph
Posty: 4
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 12:27
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)

Re: zmatowione reflektory

Post autor: mafgraph »

Jeśli poszukujecie kogoś kto zajmuje się regeneracją reflektorów to polecam http://www.regeneracja-reflektorow.pl/
Ja dzisiaj odebrałem swoje, niestety nie zrobiłem zdjęć przed regeneracją więc nie zobrazuję Wam efektów pracy.
Miałem do wymiany soczewkę w jednym reflektorze i ten sam był czyszczony od środka, teraz wygląda jak nowy :) Także od strony wizualnej nie można mieć żadnych zastrzeżeń.
Jutro całość będzie zamontowana (jestem w trakcie wymiany rozrządu) więc napiszę jak świeci po wymianie soczewki:)
Zakład znalazłem w internecie - był bardzo chwalony, więc postanowiłem spróbować.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: zmatowione reflektory

Post autor: Misiek Fisiek »

Można spolerować i pokryć jakąś powłoką typu quartz czy opti coat. Zakład detailingowy powinien to zrobić bez problemu i za niewielkie pieniądze:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
ODPOWIEDZ