Wymiana żarówek - SII

Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Wymiana żarówek - SII

Post autor: marioti »

Tak chyba zrobię z lewą lampą, ale prawa już się nie nadaje; nierówne szlifowanie "dremel-em".

Dodam jeszcze, że na alle.... są zamienniki TYC już za ok. 140zł, ale ich jakość jest kiepska. Miałem to w ręce.
A reszta tych tanich za ok. 85zł w górę, to są chińczyki bez homologacji - pytałem u jednego ze sprzedających.
Awatar użytkownika
lec
Posty: 736
Rejestracja: 1 lis 2011, o 20:06
Samochód: Inny
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: Tiguan II
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana żarówek - SII

Post autor: lec »

kto to sprawdza....
aktualnie TIGUAN2, 2.0 TDI DFGA 4x4 | skodaclub.pl | motohid.pl
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Wymiana żarówek - SII

Post autor: marioti »

400ml sprayu plasti dip czarny mat, to jakieś 60zł,
A jak ma się ta powłoka gumowa do temperatury, która może się tam pojawić po dłuższej jeździe na halogenach?
Awatar użytkownika
lec
Posty: 736
Rejestracja: 1 lis 2011, o 20:06
Samochód: Inny
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: Tiguan II
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana żarówek - SII

Post autor: lec »

nic jej nie bedzie, zarówka nie dotyka tej powierzchni a powietrze przy h8 az tak sie nie nagrzeje
aktualnie TIGUAN2, 2.0 TDI DFGA 4x4 | skodaclub.pl | motohid.pl
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Wymiana żarówek - SII

Post autor: kamracik »

Mariotti, uwierz mi, nie chcesz mieć lamp od TYC. Miałem je i po roku czasu już były wyraźnie pożółknięte. Jakość mają adekwatną do ceny.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Wymiana żarówek - SII

Post autor: marioti »

No właśnie, tak jak pisałem, miałem je w ręku i straszna nędza. Szukam dobrej używki z Hella, ale trudna sprawa. Nowa lampa to koszt ponad 300
stanley_83
Posty: 70
Rejestracja: 15 cze 2018, o 22:49
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Stasio
Lokalizacja: Okolice Gdańska

Re: Wymiana żarówek - SII

Post autor: stanley_83 »

A co byś polecił na h3 (doświetlanie ksenonów drogowe) do SII 2012? nie koniecznie dorogo, lepiej taniej:] te wcześniejsze co brałem muszę pochwalić, rewelacja:] nic więcej nie trzeba:]

pytanko, oświetlenie wnętrza, są jakieś co będą normalnie działały, w sensie ściemniały się jak normalne żarówki, czy nie ma szans na ściemnianie?
Awatar użytkownika
lec
Posty: 736
Rejestracja: 1 lis 2011, o 20:06
Samochód: Inny
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: Tiguan II
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana żarówek - SII

Post autor: lec »

z długimi H3 w S2 jak i z H1 w O2fl jest taki problem ze tam jest malo miejsca + tanie zestawy wywalą błąd. Sredno raz w tygodniu mam kogos kto kupil tanio i przychodzi drutowac rezystorami zeby bledu nie bylo....

Tanie zestawy sa albo za duze aby je zmiescic albo za slabe aby nie było bledu.


ten robi super robote, miesci sie i nie wyrzuca błedów w żadnej sytuacji: http://sklep.motohid.pl/pl/p/Swiatla-Mi ... o-FAN/2213

i w zasadzie to jedyna 100% dająca spokój opcja dla S2 od dłuższego czasu, wszystkie inne które testowalem miały jakiś mankament.
aktualnie TIGUAN2, 2.0 TDI DFGA 4x4 | skodaclub.pl | motohid.pl
stanley_83
Posty: 70
Rejestracja: 15 cze 2018, o 22:49
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Stasio
Lokalizacja: Okolice Gdańska

Re: Wymiana żarówek - SII

Post autor: stanley_83 »

lec pisze:
ten robi super robote, miesci sie i nie wyrzuca błedów w żadnej sytuacji: http://sklep.motohid.pl/pl/p/Swiatla-Mi ... o-FAN/2213
uuuu to wtedy ten temat odkładam na bok, w sensie będę odkładał i w końcu zaszaleje i go kupie, dzięki. Na szczęście dużo razy nie świeci:]

a coś na temat ściemniania oświetlenia wnętrza wiesz?
Awatar użytkownika
lec
Posty: 736
Rejestracja: 1 lis 2011, o 20:06
Samochód: Inny
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: Tiguan II
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana żarówek - SII

Post autor: lec »

stanley_83 pisze:a coś na temat ściemniania oświetlenia wnętrza wiesz?
przepraszam, nie zauważylem tego pytania... ściemnianianie nie jest żadnym problemem tylko trzeba wiedziec ktore modele sobie z tym radzą. Wszystkie gotowe zestawy beda tą funkcje prawidłowo realizować:

http://sklep.motohid.pl/pl/c/Superb-2/383
aktualnie TIGUAN2, 2.0 TDI DFGA 4x4 | skodaclub.pl | motohid.pl
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Wymiana żarówek - SII

Post autor: marioti »

kupowałem różne ledy do wnętrz w kilku autach (Touareg 2006, Seat toledo 2001, Focus 2011, i obecna kura 2013-przed fl).
kupowałem wszystkie z tym tzw. canbus i wszystkie ładnie ściemniały się tak jak zwykłe żarówki. Bez znaczenia była tutaj cena, bo nawet led-zik za 4zł ale z driver-em, dawał radę.
Teraz w kurze mam w przedniej lampce podsufitki 2 x w5w ściągnięte z chin (led-y smd 3030, barwa ok. 5500k). Te dwa ledy dają ogrom światła, nawet zastanawiam się czy nie za dużo. Z tyłu C5W (bo mam kombi z szyberdachem) też wrzuciłem na led 3030, ale tam na płytce jest ich 6szt. i naprawdę dają radę.
Z kolei w lampce doświetlającej, tej w lusterkach bocznych, oraz w podświetleniu na nogi, parę miesięcy wcześniej włożyłem W5W jednostronną, na 6-szt. led 5050, i powiem ci nędza w porównaniu do 3030. Ale akurat w tych miejscach to ja nie potrzebuję dużo światła, więc tego nie zmieniłem.
Co do tych doświetlających w drzwiach, to mam z nim kłopot. wrzucałem tam różne w5w, i nie świeciły. Dopiero jak spowrotem dałem zwykłe żarówki to działały, ale też nie od razu. Trzeba było zamknąć auto, odczekać chwilę, i po otwarciu było ok. W tych zestawach od lec-a masz ładnie dopasowane płytki, konkretnie pod te lampki w drzwiach, więc tu bym szedł raczej w tym kierunku.
stanley_83
Posty: 70
Rejestracja: 15 cze 2018, o 22:49
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Stasio
Lokalizacja: Okolice Gdańska

Re: Wymiana żarówek - SII

Post autor: stanley_83 »

marioti pisze: Co do tych doświetlających w drzwiach, to mam z nim kłopot. wrzucałem tam różne w5w, i nie świeciły. Dopiero jak spowrotem dałem zwykłe żarówki to działały, ale też nie od razu. Trzeba było zamknąć auto, odczekać chwilę, i po otwarciu było ok. W tych zestawach od lec-a masz ładnie dopasowane płytki, konkretnie pod te lampki w drzwiach, więc tu bym szedł raczej w tym kierunku.
normalnie czytasz w moich myślach:] tak właśnie myślałem aby zrobić, te w dół drzwi to widzę że lepszej opcji nie ma, a chciałem mieć też czerwony więc normalnie ideał:]

co do oświetlenia, mam jakieś zapasy bo kupowałem kiedyś więcej jeszcze do paszczurka to posprawdzam które ładnie dają i się zamontuje albo zamówi, dzięki:]
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Wymiana żarówek - SII

Post autor: marioti »

żeby nie być gołosłownym
Obrazek

Obrazek

Obrazek
stanley_83
Posty: 70
Rejestracja: 15 cze 2018, o 22:49
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Stasio
Lokalizacja: Okolice Gdańska

Re: Wymiana żarówek - SII

Post autor: stanley_83 »

marioti pisze:żeby nie być gołosłownym
Ładny środek :ugeek:
co masz w podsufitówce, bo zaje... oświetlają, jaśniej niż u mnie w domu:]
Ciężko wymienić w kierunkach? bo szczerze bałem się żeby nie połamać i chciałem sobie odpuścić.
Podświetlenie rejestracji co dałeś?
Pozdro
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Wymiana żarówek - SII

Post autor: marioti »

podsufitka - takie - białe Złota obwódka na bokach płytki, to tylko farba a nie oznaka, że robią to na blasze miedzianej :) nie mniej jednak żarówka robi swoje.

wymiana żarówek w kierunkach wymaga, w zasadzie tylko ostrożnego wyjęcia szyby lusterka. Widziałem ludzi robiących to gołymi rękami, ja jednak powoli podważałem plastikowym wyjmakiem do tapicerki. Wolałem nie uszkodzić lustra - bo fotochrom używka to ok. 250zł.
Potem wyjmujesz oprawkę żarówki, wymieniasz i po temacie.

Rejestracją na razie nie zajmowałem się.
ODPOWIEDZ