Superb II Comfort - prosba o radę

Super_Be
Posty: 379
Rejestracja: 1 paź 2012, o 09:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb II Comfort - prosba o radę

Post autor: Super_Be »

szymi81 pisze:
Enriquez pisze:A co do pomysłów na mody to najprostrza metoda to otwierasz cennik Superba, zaznaczasz mazakiem wszystkie pozycjie jakie różnią Cię od Platinium, wykreślasz te zbędne, 3 najdroższe, 3 niemożliwe, zostawiasz 3 niezbędne i resztę robisz....
DOBRE :lol:
Jest jeszcze inna metoda: patrzysz, co "wdrożył" u siebie Enriquez i jeśli nie uważasz tego za zbędne - idziesz w jego ślady :D
konrad000
Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2012, o 10:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb II Comfort - prosba o radę

Post autor: konrad000 »

Dobra rada:) Dzięki za wszystkie . Myślę, liczę, porównuje:)
Pytanie:
-czy ktoś z was zmieniał klimatyzacje? na automatyczną i dwustrefową?
- doświetlanie zakrętów? Na ile przydaje się to w praktyce?
Ostatnio zmieniony 7 lis 2012, o 13:51 przez konrad000, łącznie zmieniany 1 raz.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb II Comfort - prosba o radę

Post autor: szms »

konrad000 pisze:Dobra rada:) Dzięki za wszystkie rady. Myślę, liczę, porównuje:)
Pytanie:
-czy ktoś z was zmieniał klimatyzacje? na automatyczną i dwustrefową?
- doświetlanie zakrętów? Na ile przydaje się to w praktyce?

Zarówno klimatyzacja jak i doświetlanie jeśli masz to jego brak jest zdecydowanie odczuwalny.
Klimatyzacja daje niesamowity komfort, natomiast doświetlanie w nocy zwiększa bezpieczeństwo niesamowicie zwłaszcza jeśli jedziesz drogą, której nie znasz. ;)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Superb II Comfort - prosba o radę

Post autor: rezon »

doświetlanie - przy ksenonach skrętnych IMHO można spokojnie zrezygnować. Pewnie, że lepiej mieć jak nie, ale jakoś 24 lata przejeździłem bez doświetlania zakrętów ;) Bardziej odczuwałem na plus zmianę zwykłych żarówek na H4, a później przesiadkę na ksenony. Skrętne są lepsze, ale nie ma aż takiej różnicy. Doświetlanie traktuję jako miły dodatek bo był w standardzie - widzę, że działa, ale jakoś nie widzę dużo więcej niż bez niego.
Klimatyzacja - zdecydowanie warto automatyczną z uwagi na brak absorbowania uwagi w czasie jazdy. W przeciwieństwie do Mitsubishi - Skoda O1, O2 czy S2 mają w pełni automatyczną czyli ustawia się raz i niemal zapomina o jej istnieniu. W Outlanderze to był automat tylko z nazwy - zimą najpierw grzał jak wściekły, później chłodził i tak kilkadziesiąt km, więc i tak musiałem kręcić aby zmniejszyć histerezę. Ale ten typ tak miał :)
Z opcji które najbardziej cenię to
- kierownica wielofunkcyjna - wszystko jedno ile ma ramion
- Bluetooth - nie tylko dlatego, że wymagany przepisami, ale daltego że często używam
- czujniki tył
- kamera cofania - tego jeszcze nie mam, ale coraz poważniej myślę. Zobaczę na wiosnę ;)
- Navi, ale to można dołożyć inną niż ori.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
forrestas
Posty: 220
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Superb II Comfort - prosba o radę

Post autor: forrestas »

To zależy o które doświetlanie pytasz, bo są dwa. Jedno to w halogenach i drugie to w reflektorach skrętnych ksenonowych. Ksenonów nie mam (jeszcze) a cornery włączyłem stosunkowo nie dawno. Temat tych drugich był wałkowany wiele razy i tyle opnii ilu userów. Ja na przykład bardzo doceniam tę opcję. Koniec dojazdu do domu mam drogą nieutwardzoną więc jak jest ciemno to jest na prawdę ciemno i wtedy wolę widzeć dobrze krzaki obok których skręcam. Co prawda rok jedziłem bez tego, ale tak jak napisał szms na temat doświetlania ksenonami: "jeśli masz to jego brak jest zdecydowanie odczuwalny". Do cornerów w przeciwmgielnych też IMHO pasuje.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Superb II Comfort - prosba o radę

Post autor: Misiek Fisiek »

Navi w telefonie łatwiej aktualizowac.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Superb II Comfort - prosba o radę

Post autor: Enriquez »

konrad000 pisze: Pytanie:
-czy ktoś z was zmieniał klimatyzacje? na automatyczną i dwustrefową?

zmieniał...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
konrad000
Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2012, o 10:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb II Comfort - prosba o radę

Post autor: konrad000 »

Enriquez pisze:
konrad000 pisze: Pytanie:
-czy ktoś z was zmieniał klimatyzacje? na automatyczną i dwustrefową?

zmieniał...
I jakiego rzędu to jest koszt? Zakup + "robocizna"?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Superb II Comfort - prosba o radę

Post autor: Enriquez »

500 części
robocizna nie wiem, bo robiłem sam, ale myślę że z 800 może mniej bo zima idzie.
Wiem, że w Piotrkowie robili to za 1500 komplet.

tu masz więcej:
http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.p ... c&start=45" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Superb II Comfort - prosba o radę

Post autor: rezon »

forrestas pisze:To zależy o które doświetlanie pytasz, bo są dwa. Jedno to w halogenach i drugie to w reflektorach skrętnych ksenonowych. Ksenonów nie mam (jeszcze) a cornery włączyłem stosunkowo nie dawno. Temat tych drugich był wałkowany wiele razy i tyle opnii ilu userów. Ja na przykład bardzo doceniam tę opcję. Koniec dojazdu do domu mam drogą nieutwardzoną więc jak jest ciemno to jest na prawdę ciemno i wtedy wolę widzeć dobrze krzaki obok których skręcam. Co prawda rok jedziłem bez tego, ale tak jak napisał szms na temat doświetlania ksenonami: "jeśli masz to jego brak jest zdecydowanie odczuwalny". Do cornerów w przeciwmgielnych też IMHO pasuje.
Doceniasz kornery, bo nie masz ksenonów. W ksenonach ja nie mam doświetlania, jest tylko w przeciwmgielnych. Ksenony "tylko" skręcają razem z kierownicą i modyfikują strumień światła na szerszy - ale w wolnej jeździe miejskiej po prostej też tak świecą.
Enriquez ale wybebeszyłeś swojego S :) wyrazy uznania za cierpliwość :) Nie zostało ci części przy składaniu? ;) A poważnie - jak się dostać na tyły bezpieczników kabinowych?
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Superb II Comfort - prosba o radę

Post autor: Enriquez »

Yy rozbebeszalem O2 do climatronica.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Superb II Comfort - prosba o radę

Post autor: rezon »

trudno było poznać ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
konrad000
Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2012, o 10:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb II Comfort - prosba o radę

Post autor: konrad000 »

Mam jeszcze pytanie odnosnie komunikacji z telefonem. W radiu(Bolero) mam funkie"phone". Z instrukcji wyczytalem, iz abypolaczyc telefon z "radiem" musze nacisnac przycisk sluchawki na kierwonicy. Pytanie, czy nei majac mf kierownicy moge skonfigurowac tel z radiem? Jesli tak to w jaki sposob? Z gory dziekuje za odp.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Superb II Comfort - prosba o radę

Post autor: Enriquez »

jeżeli masz bluetooth i nie masz maxi to po włączeniu zapłonu wyszukujesz w telefonie BT samochodu i parujesz podając kod 1234
jeżeli się nie da, to znaczy, że nie ma modułu. Możesz to z resztą sprawdzić - po naciśnięciu phone na radiu powinien ukazać się ekran telefonu, na chyba że masz GSM I...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Superb II Comfort - prosba o radę

Post autor: Big »

Konrad000, a masz w aucie GSM II lub GSM III ? Jesli masz te moduły, a twój tel. również jest wyposażony w moduł bluetooth to jak najbardziej możesz go skonfiguroać z samochodem. Całe 2 min roboty.
Całą operacje masz bardzo jasno i klarownie opisaną w instrukcji obsługi auta (jeśli jej nie masz, to pobierz sobie ze strony skody). Tu masz link: http://www.skoda-auto.pl/models/Superb/Do-pobrania" onclick="window.open(this.href);return false; - str. 137 instrukcji
ODPOWIEDZ