Superb chiptuning a przebieg

Majke
Posty: 2
Rejestracja: 26 paź 2012, o 22:38
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Radom

Superb chiptuning a przebieg

Post autor: Majke »

Witajcie. Jestem Michal i mam 18 lat. Pare mscy temu dostała mi sie superbka 1.9 tdi awx 130 prestige. (Jest u nas od nowosci, gdyz odziedziczylem po tatcie ktorym poszedl za ciosem i kupil sobie superb II 2.0 tsi lauren&klement). Chcialbym zrobic chipa, ale obawiam sie gdyz auto ma zrobione 340 tys km. Tata nie wymienil rozrzadu i jakies 50 tys temu wsadzil silnik ktory mial przejechane 130 tys. Moje pytanie brzmi: czy mozna zrobic chipa? O ile podniesie moc? Ile to kosztuje? Gdzie najlepiej zrobic? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Superb chiptuning a przebieg

Post autor: Misiek Fisiek »

To była reklama (a nawet dwie).
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
bezduszny

Re: Superb chiptuning a przebieg

Post autor: bezduszny »

z Radomia będzie jechał na południe polski...
gdzie w Warszawie ma ze 3 liczące się w Polsce firmy z tej branży

litości
bezduszny

Re: Superb chiptuning a przebieg

Post autor: bezduszny »

wcale niedaleko...
tylko 143 km ... :lol:

gdzie do jednego z Warszawskich znanych tunerów od TDI ma tylko 96km
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb chiptuning a przebieg

Post autor: szms »

bezduszny, teraz śmiejesz się sam z siebie czy jak? :? :shock: :shock:

Faktycznie, dużo, dużo, dużo bliżej... tym bardziej błądząc po zakorkowanych drogach, przebudowach czy też objazdach. :mrgreen: :mrgreen:

Być może 130 lat temu to była duża różnica, ale dzisiaj to tylko kwestia wyboru tunera i wyjazd do niego, ważne, żeby dobrze robota zrobiona była. :)
bezduszny

Re: Superb chiptuning a przebieg

Post autor: bezduszny »

szms pisze:bezduszny, teraz śmiejesz się sam z siebie czy jak? :? :shock: :shock:
to weź wytłumacz mi sens oferowania wyjazdu do kogoś na nie gratisową diagnostykę komputerową 143 km od domu...
skoro jadąc do tunera (jakieś 100km od domu) na zrobienie programu masz nie tylko diagnostykę elektroniczną ale też i sprawdzenie mechaniczne w cenie ... i nie da się tego pominąć
:roll:


rozumiem reklamę ale jakiś zdrowy rozsądek powinien być
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb chiptuning a przebieg

Post autor: szms »

Te 143 tak samo są niegratisowe, jak i te 100 km... to i to tuner... nie czaję :cry: :cry: :cry: :oops: :oops:
bezduszny

Re: Superb chiptuning a przebieg

Post autor: bezduszny »

widzę, że nie rozumiesz...
przeczytałeś pierwszy post ?

Chcialbym zrobic chipa, ale obawiam sie gdyz auto ma zrobione 340 tys km. Tata nie wymienil rozrzadu i jakies 50 tys temu wsadzil silnik ktory mial przejechane 130 tys. Moje pytanie brzmi: czy mozna zrobic chipa? O ile podniesie moc? Ile to kosztuje? Gdzie najlepiej zrobic? Pozdrawiam.
a teraz powiedz...
jaki jest sens jechać na diagnostykę komputerową.. 143 km od domu ?
skoro i tak trzeba jechać do tunera i to tuner podejmuje decyzję czy da się zrobić... a dodatkowo każdy szanujący się tuner robi i diagnostykę komputerową i sprawdzenie mechaniczne przed zrobieniem programu
bezduszny

Re: Superb chiptuning a przebieg

Post autor: bezduszny »

a wracając do pytania autora tematu...

Musisz pojechać do tunera który ma hamownie.
Zrobi pomiar, zrobi logi pod obciążeniem i powie Ci w jakiej kondycji jest silnik i jego osprzęt... i co da się zrobić by podnieść moc.

Na pewno warto zrobić wcześniej czyszczenie układu wtryskowego za pomocą dodatku do paliwa i założenie nowego filtra powietrza.
Wyczyścić chłodnicę z robactwa na jakiejś myjni. Jak olej jest świeży, to można nie zmieniać.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb chiptuning a przebieg

Post autor: szms »

Tak, ale ten "143 km od domu" o dziwo też jest tunerem i u niego masz ten sam zakres usług co u tego "100 km", więc nadal nie rozumię o co Ci chodzi. :ugeek: :mrgreen:

Dlatego nie skreślam tego "dalszego" tylko ze względu na 50 km dłuższej drogi. ;]
bezduszny

Re: Superb chiptuning a przebieg

Post autor: bezduszny »

a mają hamownie ?
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb chiptuning a przebieg

Post autor: szms »

O tym głucha cisza 8-)
Zakładam, że skoro nie robią "gotowców" do danych jednostek to raczej powinni mieć, jeśli nie mają to raczej nie są godni polecenia, chyba, że współpracują z kimś kto ma :)
bezduszny

Re: Superb chiptuning a przebieg

Post autor: bezduszny »

no..
teraz paniał ? :mrgreen:
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb chiptuning a przebieg

Post autor: szms »

Praktycznie tak :geek: :geek: :mrgreen:

ale teoretycznie mogą mieć tę hamownię 8-) :ugeek:
Majke
Posty: 2
Rejestracja: 26 paź 2012, o 22:38
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Radom

Re: Superb chiptuning a przebieg

Post autor: Majke »

Filtry i oleje zmienialem 2 tys km temu. Dajcie mi namiary na tunera w warszawie. Badania sa gratisowe? Jaki jest koszt operacji?
ODPOWIEDZ