Fabryczne sportowe zawieszenie

irek854
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2012, o 09:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Irek
Lokalizacja: Wrocław

Fabryczne sportowe zawieszenie

Post autor: irek854 »

Witam,

Chyba po raz kolejny poruszę stary temat... czyli fabryczne sportowe zawieszenie. W temacie "Zawieszenie" nie znalazłem nurtujących mnie odpowiedzi, stąd nowy temat.
Mam nowego S2 Combi, przejechałem nim kilka tysięcy km i jedyne zastrzeżenie jakie mam do samochodu to zawieszenie... szybkie pokonywanie zakrętów bywa nieprzyjemne.
Auto wydaje mi się często być odrobinę nieprzewidywalne a tył zdaje się być mocno niestabilny. Ale to moje subiektywne wrażenie. Dodam że aktualnie założone są koła 16"/205.

W styczniu będę kupował kolejne duże kombi do firmy i zastanawiam się nad kolejnym, tym razem utwardzonym, Superbem. Koła 17" pewnie 215.
Chciałem zapytać forumowiczów czy fabryczny zestaw poprawia w zauważalnym stopniu przyczepność auta i jak wpływa to na komfort jazdy w mieście (krawężniki, koleiny, tory)?
Generalnie połowę przebiegu robię w mieście połowę na autostradzie z prędkościami do 180km/h.

Dylemat mam o tyle duży że biorę pod uwagę jeszcze Mazdę 6. Choć praktycznie pod każdym względem (wyposażenie, komfort, miejsce, cena) bardziej pasuje mi Superb to właściwości jezdne "6stki" są naprawdę rewaluacyjne a i komfort jazdy po nierównej drodze nie różni się znacznie od Skody.

Także podsumowując w jednym zdaniu... czy warto dołożyć do twardszego zawieszenia i jak to wpływa na właściwości jezdne oraz komfort jazdy?

Będę wdzięczny za pomoc bo decyzja trudna i pieniądze też nie małe.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Fabryczne sportowe zawieszenie

Post autor: Misiek Fisiek »

Ją brałbym na zwykłym zawieszeniu a potem zmieniał amortyzatory. Obniżenie nie jest Ci chyba potrzebne a zmniejsza funkcjonalność. Jak kupisz z obniżonym zawieszeniem i będzie bujac to będziesz miał problem z doborem amortyzatorów. Na -20 mm z pasażerami i pełnym bagażnikiem niektóre potrafią wylać.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
huzar24
Posty: 76
Rejestracja: 22 gru 2011, o 12:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Poznań

Re: Fabryczne sportowe zawieszenie

Post autor: huzar24 »

Miałem te same odczucia, ale w wersji sedan, który też był na 16tkach.
Niepewność w szybkich zakrętach.
Nie wiem co pomoże zawieszenie, ale w obecnym kombi na 17 problem zniknął - auto prowadzi się pewnie.
irek854
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2012, o 09:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Irek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fabryczne sportowe zawieszenie

Post autor: irek854 »

Prawdopodobnie zdecyduję się na normalne zawieszenie ale właśnie koła 17". Jak napisał Zuber zawsze będzie można wymienić amortyzatory.
Pozostaje tylko czekać na wyprzedaż rocznika :)
Kaloteck
Posty: 107
Rejestracja: 25 gru 2012, o 16:25
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fabryczne sportowe zawieszenie

Post autor: Kaloteck »

Nie polecam, sportowe jest zbyt twarde jak na nasze drogi.
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Fabryczne sportowe zawieszenie

Post autor: gachul »

kurcze kolego jak Ty dzisiaj duzo postow napisałeś... a zastanowiłes sie wcześniej co wnosi Twoja odpowiedź.... no właśnie.... ale serdecznie Cie witamy chociaż nie zauwazyłem Twojego powitalnego watku...
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Odp: Fabryczne sportowe zawieszenie

Post autor: dato »

:-D
A ja z powodu świątecznego nastroju nie chciałem się czepiać ;-)
Idę karpia odgrzać, a potem do dentysty, przejadę się swoim sportowym zawiasem :wink:
ODPOWIEDZ