Wersja bida - uchwyt ISOFIX przednie siedzenie

Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Wersja bida - uchwyt ISOFIX przednie siedzenie

Post autor: Misiek Fisiek »

Grzesiek, ale czy po mieście isofix jest Ci potrzebny? Wystarczą pasy bo prędkości są niższe niż w trasie.

Jjumbo skąd Ci się to wzięło? Jak zapniesz isofix i dziecko pasami z fotelika to nie musisz zapinać fotelika dodatkowo pasami samochodowymi.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Super_Be
Posty: 379
Rejestracja: 1 paź 2012, o 09:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wersja bida - uchwyt ISOFIX przednie siedzenie

Post autor: Super_Be »

dato pisze:A to ja niedouczony jestem, za "moich czasów" isofix to chyba tylko w bentleyach montowali... To po wpięciu fotelika w isofix trzeba go dodatkowo pasami przypinać, jak JJumbo pisze ???
Jjumbo chyba trochę skrócił myśl. Jeśli dobrze zrozumiałem, to chodzi mu o to, że brak Isofixa nie oznacza, że nie można bezpiecznie zamontować fotelika. Takie jest powszechne mniemanie, że fotelik mocowany pasami to "przeżytek" i w ogóle słabo się trzyma itd. A tak się składa, że żadne wyniki crash-testów tego nie potwierdzają. Ba, jeśli fotelik z Isofixem jest słabej jakości, to w razie uderzenia może się wręcz wyrwać z mocowań i wtedy to dopiero pozamiatane :( . I tak naprawdę największą różnicę między mocowaniem pasami a Isofixem, odczuwa się wtedy, kiedy fotelik jest pusty ;) . Tzn. w Isofiksie trzyma się sztywno, a w pasach - różnie. To, czy rzeczywiście lata jak pijany zając, czy tylko się trochę przesuwa po kanapie, też zależy od marki/modelu, ogólnie od wykonania. I jeszcze od samochodu - i tu przewaga Isofixa już może być większa. Dobrym przykładem jest np. Suzuki SX4, w którym klamry tylnych pasów nie są schowane w siedzisku i nieruchome (jak np. u nas ;) ), tylko wystają na kilkucentymetrowych "paskach". W efekcie niektóre foteliki po zamocowaniu tymi pasami latają jak ww. leśny zwierz w stanie wskazującym... :roll: W naszym przypadku było tak, że mieliśmy Maxi Cosi Tobi, który ma bardzo wysoką podstawę i Recaro Young Sport - sporo niżej "zawieszony". No i z racji różnicy wysokości tylnych kanap i dużych wymagań Krzyśka co do widoczności, Recaro miał jeździć w Suzuki, a Maxi Cosi u mnie. Ostatecznie wyszło odwrotnie, bo okazało się, że w Suzuki ten Maxi Cosi jeszcze w miarę się trzyma, ale Recaro to już na wszystkie strony się majta. A ja dodatkowo przy pomocy dwóch metalowych obejm z Leroy'a 8-) skróciłem pasek przy klamrze, bo bez tego i tak było daleko od ideału. W każdym razie w naszych czołgach tego problemu nie ma - na pewno z tyłu, a podejrzewam że z przodu też.

A w razie samego wypadku, jeśli ta bezwładność fotelika w pasach nie jest zbyt duża, to może się okazać wręcz zaletą, odbierając część energii uderzenia. Więc jasnej reguły nie ma, natomiast z Isofixem na pewno trudniej jest źle zamontować fotelik. Ale podejrzewam, że grzesiu26 i tak ma isofixowy fotelik, więc możliwe, że nie będzie mógł go zamocować pasami, mam rację? :roll:
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Wersja bida - uchwyt ISOFIX przednie siedzenie

Post autor: dato »

JJumbo, coś nie bardzo Ci wierzę w te teorie, to byłby bezsens...

"System ISOFIX jest rozwiązaniem pozwalającym na szybkie i pewne zamontowanie fotelika w samochodzie bez użycia pasów bezpieczeństwa. Dwa metalowe uchwyty ISOFIX znajdują się w szczelinie między oparciem a siedziskiem siedzenia samochodowego. Dwa zaczepy ISOFIX przymocowane są do podstawy fotelika dziecięcego. Klik, klik i fotelik zamocowany jest w samochodzie!"

http://fotelik.info/isofix.html
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Wersja bida - uchwyt ISOFIX przednie siedzenie

Post autor: jjumbo »

rozbiję to na czynniki pierwsze ;)
fotelik bez isofixa - wkładamy do samochodu i jak dziecka nie wieziemy w nim to musimy pusty fotelik za każdym razem zapinać w pasy , jeśli tego nie zrobimy w razie wypadku fotelik będzie latać po samochodzie
fotelik z isofixem - wkładamy do samochodu montujemy w uchwytach isofix znajdujących się w fotelach i jak dziecka nie przewozimy do niezapinamy fotelik w pasy bo przymocowany jest przez system isofix
jak fotelik mamy przymocowany przez system isofix , do fotelika wkładamy dzieciaka i zapinamy go pasami bezpieczeństwa samochodu
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Wersja bida - uchwyt ISOFIX przednie siedzenie

Post autor: Misiek Fisiek »

jjumbo pisze: jak fotelik mamy przymocowany przez system isofix , do fotelika wkładamy dzieciaka i zapinamy go pasami bezpieczeństwa samochodu
Ty dalej swoje :roll:
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Wersja bida - uchwyt ISOFIX przednie siedzenie

Post autor: jjumbo »

zuber - dziecko przepasujemy pasami bezpieczeństwa samochodu , a nie fotelik
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Wersja bida - uchwyt ISOFIX przednie siedzenie

Post autor: Misiek Fisiek »

Jak możesz przepasać dziecko pasami bezpieczeństwa przeznaczonymi dla dorosłych osób?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Wersja bida - uchwyt ISOFIX przednie siedzenie

Post autor: jjumbo »

dla sprostowania ja pisałem o foteliku od 15kg on nie ma swoich pasów
dla zrozumienia obejrzyjcie film tam są trzy wielkości fotelików
http://www.youtube.com/watch?v=bzd1HnUBz74" onclick="window.open(this.href);return false;
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Wersja bida - uchwyt ISOFIX przednie siedzenie

Post autor: Misiek Fisiek »

No i wszystko jasne.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wersja bida - uchwyt ISOFIX przednie siedzenie

Post autor: grzesiu26 »

Super_Be pisze: Ale podejrzewam, że grzesiu26 i tak ma isofixowy fotelik, więc możliwe, że nie będzie mógł go zamocować pasami, mam rację? :roll:
Fotelik mam isofixowy, ale nie o to chodzi.
Chodzi o to, że jestem wygodnicki ;) a czasem chcę przekładać fotelik z tylnych siedzeń na przednie siedzenie pasażera.
Wobec tego wolałbym mieć uchwyty isofix także na przednim fotelu pasażera.

Fotelik który posiadam - ma możliwość zapięcia go i poprzez uchwyty isofix i poprzez pasy samochodowe - z tym, że mocowanie z pasami jest mało wygodne i dużo bardziej czasochłonne.
Dlatego będę próbował dołożyć uchwyty do przedniego fotela.
EMILIOPIASTÓW
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2012, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 175
Imię: EMIL
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontakt:

Re: Wersja bida - uchwyt ISOFIX przednie siedzenie

Post autor: EMILIOPIASTÓW »

jjumbo ale bzudry wypisujesz............ to po co isofix??? dziecko czywiście przypina się pasami ale tymi z fotelika!!!
EMILIO SUPERB KOMBI PLATINIUM 2,0 TDI DSG
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Wersja bida - uchwyt ISOFIX przednie siedzenie

Post autor: sjak »

Grzesiu, a jaką masz tapicerkę ?
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Wersja bida - uchwyt ISOFIX przednie siedzenie

Post autor: jjumbo »

emiliopiastów po raz kolejny piszę że mam fotelik od 15-36kg , w foteliku tym jest system isofix , fotelik ten nie ma swoich pasów bezpieczeństwa
isofix służy do zapięcia fotelika do uchwytów isofix w fotelu samochodu , natomiast dziecko zapinasz pasami samochodowymi
http://www.youtube.com/watch?v=rBzzs1FCtLc" onclick="window.open(this.href);return false;
nawiasem mówiąc polecam ten fotelik
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Wersja bida - uchwyt ISOFIX przednie siedzenie

Post autor: grzesiu26 »

sjak pisze:Grzesiu, a jaką masz tapicerkę ?
Mam materiał - standard w wersji Elegance.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Wersja bida - uchwyt ISOFIX przednie siedzenie

Post autor: sjak »

No to niestety inny niż u mnie :(
Bo mi isofix już raczej nie będzie potrzebny ;)
ODPOWIEDZ