[S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dziennej

Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dziennej

Post autor: Arci9 »

Nie wiem czy wam pomogę, ale u mnie w S2 Kombi z 2009r (grudzień) mam OO RL na górze, a pod nim kilka cyfr i ..00K obok w kółku E coś tam :)
Jedna lampa gdzie mam oryginalne dzienne i obok w tej lampie jakaś lampka (obrysowka?) :)
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dziennej

Post autor: Nematode »

A ja mam pytanie dotyczące jazdy na światłach dziennych. Mianowicie mamy okres jesienny i zaraz zimowy. Dzisiaj rano jechałem do pracy i świeciło słoneczko i było ciepło wręcz wiosennie. Jadąc na AUTO świeciły mi się tylko światła przy halogenach do jazdy dziennej czyli np tylne mi się nie świeciły wogóle. Pytanie moje brzmi czy to jest zgodne z przepisami, bo każdy mi pokazuje żeby światła włączyć i szczerze już mam wątpliwości :| Druga sprawa jeśli jest to zgodne z przepisami to czy jesli mam dalej na AUTO i zacznie padać deszcz i nie zapalą się inne światła to czy powinienem włączyć już normalnie ksenony?

BTW tak sobie myślę, że to chyba dobry czas żeby zakupić jakąś książkę z przepisami ruchu drogowego, bo od 12 lat mam prawko i nigdy wiedzy z zakresu ruchu drogowego nie aktualizowałem, a podejrzewam, że trochę zmian było :)
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dziennej

Post autor: frytol »

1. W lipcu 2009 zmieniły się przepisy umożliwiając jazdę na światłach do jazdy dziennej bez zapalonych innych świateł (mijania z tyłu, podświetlenie tablicy). Przepisy uległy zmianie ze względu na to, że wcześniej obowiązujące były niezgodne z przepisami UE.

2. Nie odebrałem jeszcze auta, ale z tego co kojarzę z instrukcji w trybie AUTO w momencie kiedy zaczyna padać deszcz ten sam czujnik, który odpowiada za automatyczną pracę wycieraczek włączy światła mijania.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dziennej

Post autor: Krzysiek »

A więc tak. Nasz nowe Superby spełniają wszystkie normy aby jexdzić na auto. Jeżeli zacznie padać śnieg lub deszcz to światła są powiązane z czujnikiem deszczu i automatycznie włączą się ksenony. Poza tym jeżeli będziesz jechał powyżej 120 km/h dłużej niż 1 minutę także zostaną włączone ksenony. A tak wogóle to proponuję lekturę instrukcji obsługi gdzie to wszytsko mamy zapisane. Pozdrawiam
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dziennej

Post autor: Nematode »

No ok. Dzięki za info. Instrukcję czytałem, ale po łebkach i mało dokładnie. Planuje w weekend przysiąść i w końcu poznać bliżej moje auto. Z tym czujnikiem to pewnie jest tak jak mówicie, że jak zaczyna padać to i ksenony się załączają. Czyli mam rozumieć, że generalnie większość jeździ po prostu na AUTO i nie przejmuje się światłami itp :) Lipa jest tylko jak np nie pada i jest słonecznie a deszcz padał np 20 minut wcześniej. Wtedy np. samochód jadący przed nami zostawia za sobą "mżawkę" przez co odpalają się wycieraczki i załączają kseny jeśli dobrze rozumuje. Czyli trochę światła pewnie wariują ;) Sprawdzę to sobie przy okazji :)
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dziennej

Post autor: Krzysiek »

No właśnie nie do końca. Ksenony zapalą się gdy będzie cigła praca wycieraczek przez określony czas a nie gdy tylko np. dwa, trzy razy na minutę się włączą. Już nie pamiętam tej konfiguracji ale wyczytałem to napewno w instrukcji. Ja jeżdzę na auto gdyż tylko w tej pozycji ksenony są skrętne. W żadnej innej pozycji nie zauważyłem ruchu przy pokonywaniu zakrętów.
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dziennej

Post autor: Arci9 »

Krzysiek pisze:Poza tym jeżeli będziesz jechał powyżej 120 km/h dłużej niż 1 minutę także zostaną włączone ksenony.
zaobserwowałem , że potrzeba 140km/h przez ponad kilkanaście sekund
Nematode pisze: Czyli mam rozumieć, że generalnie większość jeździ po prostu na AUTO i nie przejmuje się światłami itp :) Lipa jest tylko jak np nie pada i jest słonecznie a deszcz padał np 20 minut wcześniej. Wtedy np. samochód jadący przed nami zostawia za sobą "mżawkę" przez co odpalają się wycieraczki i załączają kseny jeśli dobrze rozumuje. Czyli trochę światła pewnie wariują ;) Sprawdzę to sobie przy okazji :)
ja jeżdzę non stop na auto, czasami mam tylko problem jak lekko pada, i/albo jest tak już ciemnawo, że światła jeszcze nie działają, ale jak pada to włączam wycieraczki na stałem i wymuszam światła
Ostatnio zmieniony 15 lis 2010, o 20:36 przez Arci9, łącznie zmieniany 1 raz.
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
maclan
Posty: 76
Rejestracja: 18 paź 2010, o 13:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Rumia

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dziennej

Post autor: maclan »

Witam

Awdurek sklepy dla Ciebie,
1.Rumia Sobieskiego 25 058 6710463
2.Rumia Sobieskiego 19 058 6713735
Ja korzystam z pierwszego, trzeba miec numer fabryczny do zamawiania. Maja tam tez warsztat robia skody, ceny konkurencyjne.

Fakt na radiu slychać czasem aby wlaczyć swiatła, ale to wynika z niewiedzy i przepisów jakie nam wpajano przez dluższy czas. Troche czasu minie zanim ludziska sie przyzwyczaja do tych nowych przepisów, samochodów przybywa z takim oswietleniem.

Sledze ten watek i tak sobie mysle czy jest sens zajmowac sie tym czy ma sie lampy z 00RL czy 00K. Ja mam RL ale jakby bylo inaczej to bym i tak nowych nie kupil. Po co?

Po pierwsze czy jakiś policjant bedzie się schylal aby szukać znaczka RL podczas kontroli. Jak cie zatrzymuja to przeważnie maja ważniejszy powód :) . Oni dobrze się znaja na przepisach i wiedze o tych swiatlach DRL bez pozycji od stycznia 2010 nawet w najmnieszych dziurach, bys sie zdziwil.

Po drugie jak już zacznie sie madrzyc wladza, to wyłaczasz DRL z menu MFA (albo kierunkami jak nie masz MFA) i kontynujesz jazde jako zwykły samochód z swiatłami mijania i halogenami. Problem dotyczy superbów z roku 2008,2009. Przecież wtedy nie było obowizku posiadania DRL. Potem maja one juz halogeny z podwojnymi zarowkami i sa zakodowane do jazdy bez pozycji.

Po trzecie jak już dasz sobie zabrac dowod (tylko dlaczego :roll: ) to walisz do serwisu kupujesz halogeny z znaczkiem RL, jedziesz na stacje kontroli i co taki diagnosta moze powiedziec, dowod wraca do Ciebie.

Nie sadze aby doszlo kiedykolwiek do dwoch ostatnich przypadkow. Wiec gdzie jest sens zajmowac sie czy masz RL na lampie czy nie. Najprosciej w swiecie zakodować halogeny jako DRL i ciszyć sie nowym wyglądem furki, ale wybór należy do was, każdy ma co lubi.

Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dziennej

Post autor: eX »

czujnik zmierzchowy przelicza ilosc swiatla z chyba 3 kątow, zamontowany jest razem z czujnikiem deszczu.

swiatla odpalaja sie jak bylo napisane powyzej 140km/h/ podczas deszczu, i jak wjezdzamy w sztuczne swiatlo (garaz, parking, tunel)
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
Bartic
Posty: 48
Rejestracja: 20 lip 2010, o 20:16
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: 147KM 319Nm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dziennej

Post autor: Bartic »

Miałem założone światła do jazdy dziennej LED z firmy http://www.sklepowisko.com/drl.htm" onclick="window.open(this.href);return false;. typ 507.
awdurek, chętnie zobaczyłbym jak to wygląda na autku, mógłbyś wrzucić jakąś fotkę?
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dziennej

Post autor: awdurek »

Bartic nie mam takiego zdjęcia jedynie fotki z reklamacji poszczególnych lamp.


Dzięki Maclan za namiary na sklepy. Zadzwonię i dowiem się w jakiej cenie dostanę halogeny z dodatkową żarówką do jazdy dziennej.
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dziennej

Post autor: awdurek »

http://img199.imageshack.us/i/20100525747.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
mateoosh
Posty: 41
Rejestracja: 17 wrz 2010, o 12:42
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: 210KM/325 Nm
Kontakt:

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dziennej

Post autor: mateoosh »

maclan pisze: To kodowanie podane przez kolegę mateoosh zapewnia włączenie halogenów jako dzienne. Ale nie wyłącza Xenonów, gdyż powyższe wyłącza się w bajcie 11 bit 2 a nie 12.
Kodowanie kolegi mateoosh nie zapewnia również wyłączenia pozycji podczas włączonych DRL.
oczywiscie, liczylem od 0 a podalem od 1 :(
===============================
VCP Developer
===============================
TSi powered by Jetronik Race Division
Awatar użytkownika
Bartic
Posty: 48
Rejestracja: 20 lip 2010, o 20:16
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: 147KM 319Nm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dziennej

Post autor: Bartic »

Dzięki za fokę. Myślałem dokładnie o tym miejscu na ich umieszczenie (to chyba jedyne sensowne). Szkoda, że nie są minimalnie węższe... dałoby się je umieścić głębiej.
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dziennej

Post autor: awdurek »

Światełka chowają się dokładnie pod zderzak i są przykręcone do wyjmowanej zaślepki przy halogenie.
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
ODPOWIEDZ