Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 16 wrz 2019, o 01:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 309 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 24 mar 2016, o 07:16 

Do艂膮czy艂(a): 28 lis 2015, o 09:18
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Fizycznie to chyba spasuje bo "wygl膮da" na tak膮 sam膮. Bardziej mi chodzi艂o w艂a艣nie o elektronik臋 偶eby mega du偶o nie rze藕bi膰 potem. Jak p贸jd臋 znowu rozbiera膰 w贸zek to poszukam tego modu艂u.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 27 kwi 2016, o 14:27 

Imi臋: Radek
Do艂膮czy艂(a): 17 maja 2015, o 17:32
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Witam. Nowy na forum. Mam od maja 2015 przyjemno艣膰 posiadania Scouta z 2012. Czy jesli wymienie zamontowane halogeny na orginalne skody ledowe takie jak np. na tej aukcji http://allegro.pl/show_item.php?item=61 ... 62#thumb/5
to czy bed膮 dzilac nomalnie tj. jako przeciwmgielne i jako do艣wietlanie zakr臋t贸w. Pozdrawiam

G贸ra

PostNapisane: 27 kwi 2016, o 14:45 

Do艂膮czy艂(a): 1 lis 2011, o 21:06
Samoch贸d: Inny
Silnik: 2.0TSI (200KM)
tak, ale trzeba je albo zakodowa膰 albo oszuka膰 kasownikami, dodatkowo trzeba zmieni膰 wtyczki bo w tych z linku sa zupe艂nie inne (3 pin) - no i wartoby - skoro ju偶 zak艂adamy - zrobi膰 z nich po偶ytek i uruchomi膰 na nich DRL

G贸ra

PostNapisane: 27 kwi 2016, o 20:35 

Imi臋: Radek
Do艂膮czy艂(a): 17 maja 2015, o 17:32
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Dzi臋ki za info, b臋d臋 pracowa艂 nad tematem. Pozdrawiam

G贸ra

PostNapisane: 2 sty 2019, o 09:29 

Do艂膮czy艂(a): 11 gru 2018, o 07:50
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Witam,
Mam pytanie, czy kodowanie przedstawione poni偶ej powinno zadzia艂a膰 w przypadku posiadania halogen贸w dzielonych czy niedzielonych? Posiadam SSII z ko艅c贸wki 2009r z do艣wietlaniem zakr臋t贸w. W膮tek jest ju偶 tak zakr臋cony, 偶e ci臋偶ko mi wywnioskowa膰 czy to samo kodowanie jest do halogen贸w dzielonych i niedzielonych.

Halogeny w艂膮czenie jako DRL Bajt 14,bit 1 zmie艅 na 1

Xenony jako DRL wy艂膮czenie Bajt 11,bit 2 zmie艅 na 0

DRL nieaktywne z r臋cznym Bajt 11,bit 0 ustaw 1 (obecnie mam 0 bo nie interesuje mnie ta funkcja)

Nat臋偶enie 艣wiate艂 DRL Bajt 24 na 3C (60% to szesnastkowo 3C mierzone r臋k膮 lampa rozgrzewa si臋 do pewnej warto艣ci na postoju i temperatura dalej nie ro艣nie, jak jedziesz zimna, 50% 55%na moje oko to za ma艂o).

Bez parkingowych i o艣wietlenia tablicy Bajt 18 zmieni膰 z 1B na 1C

Bez spryskiwania reflektor贸w jak jedziesz na DRL bajt 25 bit 6 na 0 ustawi膰 (po co marnowa膰 p艂yn w dzie艅)
[/i][/i]

G贸ra

PostNapisane: 2 sty 2019, o 13:25 

Do艂膮czy艂(a): 1 lis 2011, o 21:06
Samoch贸d: Inny
Silnik: 2.0TSI (200KM)
s膮 rozne kodowania w zaleznosci od werji posiadanego sterownika, zamiast na slepo ustawiac bajt/bit zobacz u siebie w d艂ugim kodowaniu gdzie masz opcje ustawiania "cornering via fog lights active" czy cos w ten dese艅

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2019, o 06:11 

Imi臋: Damian
Do艂膮czy艂(a): 1 sie 2019, o 05:55
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Aktualnie: 140
Witam posiadam vcds i te偶 chvial bym tak zrobi膰 halogeny do jazdy w dzie艅 ale bez postojowek

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2019, o 06:38 

maclan napisa艂(a):
Witam,

Ja robi艂em w kilku samochodach, jeden to by艂 1k0 937 086 a reszta to 1ko 937 087 A, ale w necie widzia艂em 偶e robi膮 te偶 w innych.
Nie wiem jak ty to robi艂e艣 t膮 zmian臋 na 1C, tego na li艣cie w pomocniku kodowania nie ma, wi臋c z r臋ki trzeba wpisa膰 1C.
Nie wiem jak膮 wersj臋 VCDSa posiadasz, chi艅czyki w wersji 10.6 czasami maja problemy z kodowaniem, lepiej jest u偶ywa膰 wersj臋 9 co艣 tam. Z oryginalnym VCDSem nie mam 偶adnych problem贸w.
To nie jest 偶aden tutorial to jest lista opcji z kt贸rej mo偶esz wybra膰 to co chcesz. Kolejno艣膰 nie wa偶na ja wpisa艂em wszystko na raz, ca艂e kodowanie sobie przygotowa艂em i skopiowa艂em z notatnika ca艂e 30bajt贸w.
Ja mam wy艂膮czone xenony dzienne, wl膮czone halogeny na 60%, opcj臋 recznego mia艂em ale zlikwidowa艂em, bez parkingowych, bez spryskiwaczy na dziennych.

Jak chcesz to si臋 mo偶emy zgada膰 i ci to zrobi臋. Jednemu koledze z Pi艂y te偶 robi艂em. Wpadnij na spota do Tr贸jmiasta albo tak bez spota wpadnij.

Witam czy m贸g艂 by mi kolego napisa膰 krok po kroku jak w艂膮czy膰 same halogeny bez postojowek na vcds Bo mam z tym problem halogeny 艣wieca za dnia ale razem z postojowki. B臋d臋 wdzi臋czny ci za pomoc

G贸ra

PostNapisane: 15 sie 2019, o 17:59 

Uda艂o mi si臋 tak jak kolego napisa艂e艣 zmieni艂em kodowanie z 1B na 1C i wszystko jest jak nale偶y same halogeny 艣wieca w dzie艅 po lekkim przyciemnie uu do 55%jest idealnie ,w艂膮czy艂em te偶 funkcje 偶e jeden halogen ga艣nie w momencie w艂膮czenia k
Danego kierunku. Super bajer polecam. Dzi臋ki za pomoc pozdrawiam

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 309 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: