[S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dziennej

Arhen
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2015, o 08:18
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dzien

Post autor: Arhen »

Fizycznie to chyba spasuje bo "wygląda" na taką samą. Bardziej mi chodziło właśnie o elektronikę żeby mega dużo nie rzeźbić potem. Jak pójdę znowu rozbierać wózek to poszukam tego modułu.
Awatar użytkownika
vovoka
Posty: 12
Rejestracja: 17 maja 2015, o 17:32
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Radek
Lokalizacja: Legnica

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dzien

Post autor: vovoka »

Witam. Nowy na forum. Mam od maja 2015 przyjemność posiadania Scouta z 2012. Czy jesli wymienie zamontowane halogeny na orginalne skody ledowe takie jak np. na tej aukcji http://allegro.pl/show_item.php?item=61 ... 62#thumb/5
to czy bedą dzilac nomalnie tj. jako przeciwmgielne i jako doświetlanie zakrętów. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lec
Posty: 736
Rejestracja: 1 lis 2011, o 20:06
Samochód: Inny
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: Tiguan II
Lokalizacja: Poznań

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dzien

Post autor: lec »

tak, ale trzeba je albo zakodować albo oszukać kasownikami, dodatkowo trzeba zmienić wtyczki bo w tych z linku sa zupełnie inne (3 pin) - no i wartoby - skoro już zakładamy - zrobić z nich pożytek i uruchomić na nich DRL
aktualnie TIGUAN2, 2.0 TDI DFGA 4x4 | skodaclub.pl | motohid.pl
Awatar użytkownika
vovoka
Posty: 12
Rejestracja: 17 maja 2015, o 17:32
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Radek
Lokalizacja: Legnica

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dzien

Post autor: vovoka »

Dzięki za info, będę pracował nad tematem. Pozdrawiam
kayaker
Posty: 4
Rejestracja: 11 gru 2018, o 06:50
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dzien

Post autor: kayaker »

Witam,
Mam pytanie, czy kodowanie przedstawione poniżej powinno zadziałać w przypadku posiadania halogenów dzielonych czy niedzielonych? Posiadam SSII z końcówki 2009r z doświetlaniem zakrętów. Wątek jest już tak zakręcony, że ciężko mi wywnioskować czy to samo kodowanie jest do halogenów dzielonych i niedzielonych.

Halogeny włączenie jako DRL Bajt 14,bit 1 zmień na 1

Xenony jako DRL wyłączenie Bajt 11,bit 2 zmień na 0

DRL nieaktywne z ręcznym Bajt 11,bit 0 ustaw 1 (obecnie mam 0 bo nie interesuje mnie ta funkcja)

Natężenie świateł DRL Bajt 24 na 3C (60% to szesnastkowo 3C mierzone ręką lampa rozgrzewa się do pewnej wartości na postoju i temperatura dalej nie rośnie, jak jedziesz zimna, 50% 55%na moje oko to za mało).

Bez parkingowych i oświetlenia tablicy Bajt 18 zmienić z 1B na 1C

Bez spryskiwania reflektorów jak jedziesz na DRL bajt 25 bit 6 na 0 ustawić (po co marnować płyn w dzień)
[/i][/i]
Awatar użytkownika
lec
Posty: 736
Rejestracja: 1 lis 2011, o 20:06
Samochód: Inny
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: Tiguan II
Lokalizacja: Poznań

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dzien

Post autor: lec »

są rozne kodowania w zaleznosci od werji posiadanego sterownika, zamiast na slepo ustawiac bajt/bit zobacz u siebie w długim kodowaniu gdzie masz opcje ustawiania "cornering via fog lights active" czy cos w ten deseń
aktualnie TIGUAN2, 2.0 TDI DFGA 4x4 | skodaclub.pl | motohid.pl
Socholandryna
Posty: 4
Rejestracja: 1 sie 2019, o 05:55
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Aktualnie: 140
Imię: Damian
Lokalizacja: Plock

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dzien

Post autor: Socholandryna »

Witam posiadam vcds i też chvial bym tak zrobić halogeny do jazdy w dzień ale bez postojowek
Socholandryna
Posty: 4
Rejestracja: 1 sie 2019, o 05:55
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Aktualnie: 140
Imię: Damian
Lokalizacja: Plock

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dzien

Post autor: Socholandryna »

maclan pisze:Witam,

Ja robiłem w kilku samochodach, jeden to był 1k0 937 086 a reszta to 1ko 937 087 A, ale w necie widziałem że robią też w innych.
Nie wiem jak ty to robiłeś tą zmianę na 1C, tego na liście w pomocniku kodowania nie ma, więc z ręki trzeba wpisać 1C.
Nie wiem jaką wersję VCDSa posiadasz, chińczyki w wersji 10.6 czasami maja problemy z kodowaniem, lepiej jest używać wersję 9 coś tam. Z oryginalnym VCDSem nie mam żadnych problemów.
To nie jest żaden tutorial to jest lista opcji z której możesz wybrać to co chcesz. Kolejność nie ważna ja wpisałem wszystko na raz, całe kodowanie sobie przygotowałem i skopiowałem z notatnika całe 30bajtów.
Ja mam wyłączone xenony dzienne, wlączone halogeny na 60%, opcję recznego miałem ale zlikwidowałem, bez parkingowych, bez spryskiwaczy na dziennych.

Jak chcesz to się możemy zgadać i ci to zrobię. Jednemu koledze z Piły też robiłem. Wpadnij na spota do Trójmiasta albo tak bez spota wpadnij.
Witam czy mógł by mi kolego napisać krok po kroku jak włączyć same halogeny bez postojowek na vcds Bo mam z tym problem halogeny świeca za dnia ale razem z postojowki. Będę wdzięczny ci za pomoc
Socholandryna
Posty: 4
Rejestracja: 1 sie 2019, o 05:55
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Aktualnie: 140
Imię: Damian
Lokalizacja: Plock

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dzien

Post autor: Socholandryna »

Udało mi się tak jak kolego napisałeś zmieniłem kodowanie z 1B na 1C i wszystko jest jak należy same halogeny świeca w dzień po lekkim przyciemnie uu do 55%jest idealnie ,włączyłem też funkcje że jeden halogen gaśnie w momencie włączenia k
Danego kierunku. Super bajer polecam. Dzięki za pomoc pozdrawiam
morTin
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2020, o 18:11
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dziennej

Post autor: morTin »

Witajcie koledzy. Jestem nowym posiadaczem superb 2.0 170KM z września 2009r ale brak również u mnie tych świateł a chciałbym je uruchomić. Poprzedni właściciel jakieś poczynania zrobił w tym kierunku i zakupił odpowiednie halogeny z modelu późniejszego. Czy ktoś z was jest mi wstanie pomóc w tej sprawie?
ODPOWIEDZ