Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 21 lip 2018, o 10:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 36 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 2 wrz 2012, o 16:05 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Cze艣膰.

Mam na oku fotele z wersji Platinium, kt贸re maj膮 regulacj臋 elektryczn膮. W zwi膮zku z tym mam gor膮c膮 pro艣b臋 do kogo艣 kto posiada wersj臋 Ambition, aby policzy艂 ile ma kabelk贸w w 10-stykowej wtyczce pod fotelem kierowcy (we wtyczce kt贸re idzie do pojazdu a nie tej do siedzenia).

Pytanie Nr. 2 - zasilanie wentylacji fotela. Ma kto艣 schemat tego elementu?

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 2 wrz 2012, o 16:39 

Do艂膮czy艂(a): 4 kwi 2012, o 10:26
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Sprawdze Ci jutro w ELSIE moze bedzie

Wysy艂ane z mojego GT-I9300 za pomoc膮 Tapatalk 2

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 2 wrz 2012, o 17:01 
Moderator

Juz sprawdzilem, jest rozpisane na schemacie do passata.

Zastanawiam sie tylko czy pociagneli w Ambitionie instalacj臋 do tej wtyczki czy trzeba rze藕bi膰.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 2 wrz 2012, o 17:38 

Imi臋: EMIL
Do艂膮czy艂(a): 29 mar 2012, o 08:09
Samoch贸d: Superb II
Aktualnie: 175
MY艢LE ,呕E NA 99% POCI膭GNELI

G贸ra

PostNapisane: 2 wrz 2012, o 18:09 
Moderator

Oby, wol臋 by膰 mi艂o zaskoczony ni偶 rozczarowany...

G贸ra

PostNapisane: 4 wrz 2012, o 10:59 
Moderator

No i jak, ma kto艣 Ambition i mo偶e spojrze膰 pod fotel?

G贸ra

PostNapisane: 4 wrz 2012, o 11:03 

Imi臋: Darczys艂aw...
Do艂膮czy艂(a): 1 mar 2012, o 01:33
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: By艂o: 207,4@419,2Nm
SJAK ma manualne u艣miechnij si臋 do niego pw...

G贸ra

PostNapisane: 4 wrz 2012, o 11:13 

Imi臋: S艂awek
Do艂膮czy艂(a): 20 sie 2011, o 14:17
Aktualnie: 150 KM, 350 Nm
Skoro si臋 wyda艂o ;)

6. 2 z贸艂te, 2 br膮zowe, fioletowy i gruby czarny. Ale nie wiem pewien, czy ten czarny wewn膮trz nie zawiera wi臋cej ni偶 jednej 偶y艂y.

http://www.ryki.travelshops.pl/

G贸ra

PostNapisane: 4 wrz 2012, o 11:58 
Moderator

dobra, dzi臋ki - jak co艣 rozkmini臋 to dam zna膰.

G贸ra

PostNapisane: 4 wrz 2012, o 22:55 

Imi臋: Grzegorz
Do艂膮czy艂(a): 29 sty 2011, o 00:22
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Aktualnie: 200 KM/406 Nm
no i si臋 zacz臋艂o modzenie.... - id臋 o zak艂ad, 偶e za p贸艂 roku enriquez b臋dzie mia艂 wersj臋 Platinum ++, z cz臋艣ciami od A6 itp. :lol:

G贸ra

PostNapisane: 4 wrz 2012, o 23:06 

Enriquez, jak tylko dotrzesz autko to w wietrzn膮 pogod臋 jed藕 z vmax na Berlin i z powrotem potwierdzi膰 i rozwi膮za膰 problem z myszkowaniem - dorzuc臋 Ci si臋 do paliwa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

G贸ra

PostNapisane: 4 wrz 2012, o 23:09 

Imi臋: Grzegorz
Do艂膮czy艂(a): 29 sty 2011, o 00:22
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Aktualnie: 200 KM/406 Nm
dato - mia艂em ten sam problem jak wraca艂em ze spota warszawaskiego. My艣la艂em, ze jestem odosobniony w tej kwestii - przy 200km/h auto zacz臋艂o mi p艂ywa膰 po pasie. Przy 180 km/h - wszystko ok.
WTF?

G贸ra

PostNapisane: 5 wrz 2012, o 00:13 

grzela07 napisa艂(a):
dato - mia艂em ten sam problem jak wraca艂em ze spota warszawaskiego. My艣la艂em, ze jestem odosobniony w tej kwestii - przy 200km/h auto zacz臋艂o mi p艂ywa膰 po pasie. Przy 180 km/h - wszystko ok.
WTF?

Hehehehe... Qrwa... :(

Najlepsze, co p贸ki co mi si臋 uda艂o z wydatn膮 pomoc膮 Towarzysza z UB (t.j. Zuber :lol:) wymy艣le膰 to zmiana amork贸w na Koni FSD i "trafi艂y mi si臋" ori Skoda "sportowe" spr臋偶yny... -2cm... nie chcia艂em obni偶a膰, ale o tyle to ok, no i przyznam si臋 bo ju偶 m贸wi艂em na spocie, 偶e Emil mnie skusi艂 bo dosta艂em je za przys艂owiow膮 (bardzo dobr膮!) flaszk臋... Jest lepiej - sporo lepiej. Same amorki lepiej trzymaj膮, lepiej si臋 auto zachowuje, nie p艂ywa, fajnie trzyma艂o zakr臋ty na full obci膮偶eniu na peljesacu :twisted:
Zmieni艂em przed samym urlopem, po powrocie mia艂em 2 szybsze trasy A2 i bardzo si臋 cieszy艂em, bo przesta艂o myszkowa膰, a zacz臋艂o chcie膰 przestawia膰...

Przestawia膰 mo偶e - ka偶de kombi wiatr nosi. TU po zmianie amork贸w na tych dw贸ch trasach bardzo wyra藕nie czu艂em, jak wiatr atakuje i ci膮gnie mi auto przodem, ono si臋 lekko gnie, ale kierunek trzyma z ew. !lekk膮! mini kontr膮... Qrde trzyma :) Ewidentna zmiana na plus po amorach - w tej samej sytuacji wcze艣niej mia艂em tak, 偶e na ko艅cu A2 realnie bola艂y mnie r臋ce i barki - kontry na myszkowanie nie pomagaj膮, pomaga delikatne, drobne wachade艂ko przedramionami z bardzo usztywnionych ramion - m臋cz膮ce... Po zmianie auto zachowuje si臋 bardziej tak, jak m贸wi艂 Sjak - chce si臋 prowadzi膰 samo, a sternik nadaje kierunek, nie walczy...

Og贸lnie podtrzymuj臋 co m贸wi艂em od pocz膮tku - dla mnie to problem z aerodynamik膮 bry艂y i nie mam pomys艂u co z tym zrobi膰. W tej chwili jest nie gorzej, a nawet lepiej ni偶 inne, kt贸rymi wcze艣niej je藕dzi艂em - auto >210 dalej si臋 s艂ucha. Nie klei si臋 za specjalnie, ale walczy膰 te偶 nie trzeba... Niestety swojej teorii nie potwierdz臋 bo Klient z dost臋pem do tunelu aerodynamicznego wzi膮艂 i zbankrutowa艂 w mi臋dzyczasie :(

Przed naszym spotkaniem okaza艂o si臋 (i wczoraj potwierdzi艂o), 偶e Panowie przy zmianie amork贸w do艣膰 "lekko" podeszli do sprawy geometrii... Opony jak mnie wtedy nastraszy艂 mechanik od Emila wygl膮da艂y dodatkowo na jajowate, wczoraj okaza艂o si臋, 偶e nie jest 藕le, po przewa偶eniu i geometri chwil臋 poje藕dzi艂em i pewno艣膰 prowadzenia wr贸ci艂a... Na tyle, na ile mog艂a, bo P@#$ne fabryczne Conti s膮 po 20kkm 艂yse... Wi臋c pomijaj膮c to, 偶e mam prawie slicki zn贸w jest naprawd臋 ok ;)

Podsumowuj膮c - fabryczne zawieszenie jest do kapelusza lub do bani. Koni FSD s膮 ok - zyskujesz lekkie "sportowe" zaci臋cie, bez istotnej utraty komfortu. Je艣li b臋dziesz kombinowa艂 rozwa偶 sugestie sjaka odno艣nie B6. Nie wiem, czy obni偶anie bardzo pomaga, czy same amorki s膮 wystarczaj膮ce - u mnie zrobione jednocze艣nie wi臋c nie oceni臋. W tej chwili myszkowania nie mam, jest to nie idealne, ale zdecydowanie lepsze auto. Fakt faktem, 偶e na wiosn臋 kupuj臋 te przez Emila polecane Micha艂ki dla nieagresywnie je偶d偶膮cych kapelusznik贸w bo nie wytrzymam kolejnych gum, kt贸re b臋d膮 zdarte po (qrwaqrwaqrwa!) 3 miesi膮cach cywilnej jazdy...

Problemy z modami s膮 problemami z modami - trzeba patrze膰 na r臋ce wszystkim, co grzebi膮 - gdybym dopilnowa艂 geo, nie by艂bym tak smutny na spocie. Ale z drugiej strony na zdarte opony i tak by nie pomog艂o, bo po prostu by艂yby tylko zdarte, a nie zdarte i 艣ci臋te - efekt ten sam, kosz.

Tu masz histori臋 choroby i dywagacje - przeczytaj ca艂o艣膰 w wolnej chwili:

viewtopic.php?p=22916#p22916
viewtopic.php?p=26281#p26281

viewtopic.php?p=20026#p20026

viewtopic.php?p=18125#p18125

A teraz ci艣nij Enriqueza i wymy艣lcie skuteczn膮 solucj臋. Mo偶e by膰 deska do prasowania na masce, byle pomog艂o...
A ja si臋 osobi艣cie bardzo ciesz臋, 偶e w ko艅cu nie jestem odosobniony :)

G贸ra

PostNapisane: 5 wrz 2012, o 04:11 
Moderator

no to z tym myszkowaniem to mnie troch臋 za艂amali艣cie.
My艣la艂em, 偶e to domena Octavii...
Shit.

G贸ra

PostNapisane: 5 wrz 2012, o 05:50 

Imi臋: S艂awek
Do艂膮czy艂(a): 20 sie 2011, o 14:17
Aktualnie: 150 KM, 350 Nm
Enriquez napisa艂(a):
no to z tym myszkowaniem to mnie troch臋 za艂amali艣cie.

Spokojnie. To jest wyczuwalne dopiero w okolicach 200. Przy tej pr臋dko艣ci ma艂o samochod贸w klasy "bud偶etowej" prowadzi si臋 jak po sznurku

http://www.ryki.travelshops.pl/

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 36 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: