Dołożenie kilku elementów do wyposażenia

Lom99
Posty: 15
Rejestracja: 15 lis 2023, o 09:21
Samochód: Superb II
Rocznik: 2008
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)

Dołożenie kilku elementów do wyposażenia

Post autor: Lom99 »

Hej. Myślałem nad dołożeniem kilku rzeczy do mojej superby, mianowicie czujników parkowania z przodu i kamery cofania, radio jakie posiadam to bolero, nie wiem dokładnie jaki model ale taki z 3 przyciskami(po lewej stronie radia to RADIO MEDIA PHONE) bez wbudowanego bluetooth i chciałbym dołożyć podgrzewane fotele, czy trzeba wymienić je całe czy wystarczy zamontować maty grzewcze? Jaki na dzisiaj może być koszt założenia takich modyfikacji? Całą robotę wykonałbym sam, mam vcds więc bez problemu mogę kodować więc zostaje koszt samych części.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1813
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Dołożenie kilku elementów do wyposażenia

Post autor: marioti »

no to masz do przeczytania conajmniej kilka grubych wątków. Wszystko było już omawiane na forum
Przykładowo wpisujesz w google "kamera cofania superbclub"
Awatar użytkownika
krzynol
Ekspert
Posty: 429
Rejestracja: 4 gru 2019, o 07:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170KM
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Dołożenie kilku elementów do wyposażenia

Post autor: krzynol »

Można maty, można fotele, instalacje i tak trzeba robić, z foelami będzie łatwiej.
ale to jest gruby mod, z wypruciem wnętrza i dywanów, bo w superbie wszystko pod dywanem
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13589
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Dołożenie kilku elementów do wyposażenia

Post autor: Enriquez »

Do tego nowe radio, najlepiej już takie mib2 (pab567 takimi handluje), moduł blueetooth i będzie śmigać. Kwestia kasy - za ile kupisz klamoty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Lom99
Posty: 15
Rejestracja: 15 lis 2023, o 09:21
Samochód: Superb II
Rocznik: 2008
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)

Re: Dołożenie kilku elementów do wyposażenia

Post autor: Lom99 »

Kamere sobie odpuszczę bo to chyba taki aby bajer, Bluetooth jest, zakładałem jakiś czas temu moduł, jeśli chodzi o czujniki parkowania z przodu, czy ma tym moim radiu bolero rcd 510 będzie widok całego auta z czujnikami z przodu jak i z tyłu? Teraz aby pokazuje tył. I mam jeszcze jedno pytanie. Czy w zderzaku od wewnątrz będą zaznaczone miejsca pod czujniki?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13589
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Dołożenie kilku elementów do wyposażenia

Post autor: Enriquez »

Na radiu będzie widać przód i tył. W zderzaku są zaznaczone miejsca. Potrzebujesz dociągnąć kabelki do bagażnika, gdzie znajduje się moduł i wymienić go na taki, który obsługuje również przednie czujniki.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1813
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Dołożenie kilku elementów do wyposażenia

Post autor: marioti »

Lom99 pisze: 4 lut 2024, o 11:38 Kamere sobie odpuszczę bo to chyba taki aby bajer, Bluetooth jest, zakładałem jakiś czas temu moduł, jeśli chodzi o czujniki parkowania z przodu, czy ma tym moim radiu bolero rcd 510 będzie widok całego auta z czujnikami z przodu jak i z tyłu? Teraz aby pokazuje tył. I mam jeszcze jedno pytanie. Czy w zderzaku od wewnątrz będą zaznaczone miejsca pod czujniki?
jak coś mam wiązkę na 4-czujniki razem z czujnikami - bez koszyków montażowych pod czujniki, oraz bez wiązki idącej przez auto do bagażnika.
Mam też moduł który u mnie obsługiwał przód i tył. - Ja wymieniłem na taki co obsługuje 12-czujników.

Kamerka to bajer, jak wiele innych systemów: rozpoznawanie znaków, line assist, side assist, da się żyć bez podgrzewanych foteli, podgrzewanej przedniej szyby, luster fotochromatycznych, itd. ale jak już to masz to fajna sprawa. Tak samo jest z kamerką, jak założysz i nauczysz się parkować z dodatkową jej pomocą (a nie tylko przy jej pomocy), to już nie będziesz chciał auta bez kamerki.
Kamerkę mam u siebie w kombiaku od 3-lat.
Chyba jedynym przereklamowanym bajerem, który użyłem może kilka razy i tylko w celach pokazowych, na parkingu, to było automatyczne parkowanie. Nie umiem temu zaufać i wolę parkować sam.
Lom99
Posty: 15
Rejestracja: 15 lis 2023, o 09:21
Samochód: Superb II
Rocznik: 2008
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)

Re: Dołożenie kilku elementów do wyposażenia

Post autor: Lom99 »

Na tą chwilę orientuje się w tym co i jak, jak będę zakładał to zapewne latem bo mam parę rzeczy do zrobienia przy słodzi to przy okazji by się zrobiło. Jeśli chodzi o to radio to pewnie ten obraz całego auta a nie samego tyłu będzie trzeba w vcds zmienić tak?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13589
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Dołożenie kilku elementów do wyposażenia

Post autor: Enriquez »

Samo się zmieni wraz z wymianą modułu parktronic.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ