Kolejne ulepszenia SII

Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Kolejne ulepszenia SII

Post autor: neck99 »

Po zakupie naklejek pod chlapacze viewtopic.php?f=6&t=1834&p=23142#p23142 :mrgreen:
Czekają mnie jeszcze 2 usprawnienia.

1. Osłona chłodnicy.
2. Osłona zimowa dołu.


AD.1 Po zaledwie 5 tys niecałych chłodnica wygląda już jak wygląda. Sa w niej odbite kamyki. Na szczęście doliczyłem sie 2 niewielkich. Ale to daje do myślenia co będzie po roku. Dziurka na dziurce. Stąd będę wkładał siatkę między chłodnicę a zderzak od wewnątrz.
Czy ktoś juz to robił. Pytam by wykorzystać czyjąś inwencje twórczą. jeśli nie sam pokombinuje. Plany na ten/przyszły miesiąc. Siatke już upatrzyłem bardzo gęsta 2/4mm

Obrazek.

Koszt kilka złotych. Widziałem też czarną. Musze obliczyć ile będzie potrzeba ale myślę ze zamknie się w 50zł :) + jakieś sprytne mocowanie na stałe.

AD.2 Osłona zimowa. Tu chce zasłonić cały dół. Ktoś już robił ?

Mam nadzieje ze kolega sie nie obrazi ze wiozłem jego fotke ale był pod ręką bo jest w każdym z możliwych tematów - czytaj spamer :)

Obrazek
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Kolejne ulepszenia SII

Post autor: neck99 »

Szkoda, że nie ma do SII tej dolnej. Napisem do producenta czy pojawi się na dniach.

Obrazek
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Kolejne ulepszenia SII

Post autor: neck99 »

Jak by co mam już na oku materiał z którego to wykonam.

Obrazek
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
szymi81
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2011, o 21:21
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: seria
Lokalizacja: Katowice

Re: Kolejne ulepszenia SII

Post autor: szymi81 »

neck99 pisze:Szkoda, że nie ma do SII tej dolnej. Napisem do producenta czy pojawi się na dniach.
też myślałem o zasłonięciu dołu, i poprzedniej zimy dociąłem sobie kawałek sztywnej gumy, ale samo mocowanie miałem mało profesjonalne - na opaski plastikowe, chociaż zadanie myślę, że spełniało. może na ten sezon przygotują wersję do SII.
Obrazek

Moja kurka: http://goo.gl/6qIZv7

Sprzedam felgi: http://goo.gl/DmfXDJ
Awatar użytkownika
szymi81
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2011, o 21:21
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: seria
Lokalizacja: Katowice

Re: Kolejne ulepszenia SII

Post autor: szymi81 »

neck99 pisze:Po zakupie naklejek pod chlapacze viewtopic.php?f=6&t=1834&p=23142#p23142 :mrgreen:
Czekają mnie jeszcze 2 usprawnienia.

1. Osłona chłodnicy.
2. Osłona zimowa dołu.


AD.1 Po zaledwie 5 tys niecałych chłodnica wygląda już jak wygląda. Sa w niej odbite kamyki. Na szczęście doliczyłem sie 2 niewielkich. Ale to daje do myślenia co będzie po roku. Dziurka na dziurce. Stąd będę wkładał siatkę między chłodnicę a zderzak od wewnątrz.
Czy ktoś juz to robił. Pytam by wykorzystać czyjąś inwencje twórczą. jeśli nie sam pokombinuje. Plany na ten/przyszły miesiąc. Siatke już upatrzyłem bardzo gęsta 2/4mm

Koszt kilka złotych. Widziałem też czarną. Musze obliczyć ile będzie potrzeba ale myślę ze zamknie się w 50zł :) + jakieś sprytne mocowanie na stałe.
ktoś na zaprzyjaźnionym forum kombinował w octavce z siatką właśnie i srebrna wygląda kiepsko, trzeba szukać czarnej - ale jak będzie malowana to zaraz odpryski powyłażą
Obrazek

Moja kurka: http://goo.gl/6qIZv7

Sprzedam felgi: http://goo.gl/DmfXDJ
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kolejne ulepszenia SII

Post autor: szms »

Poproszę dane do wystawienia fakturki, necku :mrgreen: :mrgreen:

Czytam, czytam -> "kurdę, gdzieś do zdjęcie widziałem" :D

Jak widzisz, sam nie jesteś z tą myślą, ja także chciałbym coś na zimę skombinować...
taka "roomsterowa" byłaby świetna, może faktycznie ktoś na zimę to skombinuje.
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kolejne ulepszenia SII

Post autor: Zaj007 »

Zdaje się, że był o osłonie zimowej wątek na forum już poruszony.
Obrazek
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Kolejne ulepszenia SII

Post autor: neck99 »

nie mogłem znaleźć - pewnie jako offtopic :)
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Kolejne ulepszenia SII

Post autor: dato »

A jesteście pewni, że ta osłona to coś pożytecznego wniesie ? Jeżdżę często mając na wyświetlaczu temperaturę oleju i wydaje mi się, że dość mądrze autko ciepłem zarządza, nie mam jakoś przekonania do takich "majtek", od czasów poldolota nie stosowałem.
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Kolejne ulepszenia SII

Post autor: neck99 »

W zime zdaje egzamin. Jest tak zimno a jadac jeszcze zimniej. Nawet na trasie 100km bylo ciezko utrzymac ponad 100*C Z oslona w O2 2.0TDI zrobiona na 180 kucy. Za to dojazd do pracy 15 km i fura zagrzana. Bez oslony nigdy. A wiadomo, ze lepiej jak sie zagrzeje niz wiecznie niedogrzana.
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
bunio66
Posty: 53
Rejestracja: 12 lis 2010, o 15:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Kolejne ulepszenia SII

Post autor: bunio66 »

podobnie jak dato jestem sceptyczny co do tego rodzaju ulepszeń, poza tym nie zauważyłem u siebie, by auto długo się grzało. Najcięższą próbę jaką pamiętam, auto miało w zimie. Mieszkałem w hotelu w W-wie, zszedłem do wozu, przekręcam kluczyk... -28, świece grzały parę sekund i... brum :D bez problemu, ale chwile musiałem jechać by temp. oleju miała 50 stopni. Olej był gęsty jak smoła, czułem jak auto cierpi :cry:
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kolejne ulepszenia SII

Post autor: Zaj007 »

neck99 pisze:nie mogłem znaleźć - pewnie jako offtopic :)
90% naszego forum to offtopic :lol: :lol: :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Kolejne ulepszenia SII

Post autor: dato »

Zaj, a Ty idąc za naszym przykładem świetnie się przystosowujesz do sytuacji m.in. powyższym postem :lol:
bunio66 pisze:podobnie jak dato jestem sceptyczny co do tego rodzaju ulepszeń, poza tym nie zauważyłem u siebie, by auto długo się grzało. Najcięższą próbę jaką pamiętam, auto miało w zimie. Mieszkałem w hotelu w W-wie, zszedłem do wozu, przekręcam kluczyk... -28, świece grzały parę sekund i... brum :D bez problemu, ale chwile musiałem jechać by temp. oleju miała 50 stopni. Olej był gęsty jak smoła, czułem jak auto cierpi :cry:
Póki co niepotwierdzone w warunkach zimowych, ale wydaje mi się, że nagrzewa się dość szybko. Wiele dobrego sobie obiecuję po tej nagrzewnicy do silnika, cieszę się z podgrzewanej szyby i wydaje mi się, że odpalając na zimnym po tych ~5 minutach (edit) BEZ grzania wewnątrz powinien temperaturę do jazdy złapać, a szyba puścić. Vectra o ile pamiętam nagrzewała się dużo dłużej, a w zimie to już tragicznie długo. Pożyjemy zobaczymy, nie mam do majtek przekonania.
Ostatnio zmieniony 15 sie 2012, o 23:25 przez dato, łącznie zmieniany 1 raz.
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kolejne ulepszenia SII

Post autor: bogge »

Eeeetam, słabo - przed rokiem byłem na święta i sylwestra w Szwecji. Rano jak jechaliśmy na stok było minus 36'C, odpalał od strzału, ale kręcił wolno :D

Ciepłe powietrze czułem po 5 km, a do stoku z wynajmowanego domu mieliśmy 9km:)
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Kolejne ulepszenia SII

Post autor: neck99 »

Panowie ale mnie nie chodzi o dupsko czy szybę. Mam ogrzewaną szybę, podgrzewane fotele, spryski i inne. Nie chodzi mi też o temp w środku. Tylko o to by jak najszybciej silnik złapał temperaturę robocza - by zmniejszyć :
bunio66 pisze: Olej był gęsty jak smoła, czułem jak auto cierpi :cry:
I żeby na krótkich odcinkach samochód "dochodził". Jak bym dziennie wsiadał i robił 200km w jedną stronę to na to leje. Ale w moim i pewnie nie tylko moim przypadku po całej nocy stania odpalam jade ok 15km i za 8 godzin z powrotem 15km. Bez osłon może się okazać, że silnik przez większość czasu będzie nie dogrzany a to wpływa negatywnie na olej/silnik.
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
ODPOWIEDZ