VCDS możliwe zmiany

Awatar użytkownika
Rayan
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2016, o 11:55
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Wolbrom

Re: VCDS możliwe zmiany

Post autor: Rayan »

anonim1978 pisze: - STG-09 , kodowanie 07 , długie kodowanie wybierasz RLS bajt 1 zmień na 14 masz chyba 30
Spowoduje to, że dzienne będą się przełączać jak będzie ciemniej?
A jak ogólnie zmniejszyć czułość czujnika zmierzchu. Bo w pochmurny dzień nawet funkcja leaving/coming home się załącza, choć na dworze jest dość jasno, tylko pochmurnie.
Chciałbym tak ustawić czujnik, aby zmieniał światła dzienne na mijania dopiero jak delikatnie zaczyna się sciemniać. To samo tyczy się opcji Coming Home. BTW, jak zmienić Coming Home z halogenów na dzienne? Jest taka opcja?
Auto: Opel Omega B 2.0 LPG -> Fiat 126P -> Passat B5FL 1.9TDI 4Motion -> Seat Ibiza 6l LPG-> Superb II 2.0TDI
Moto: Yamaha Virago 535 -> Suzuki Intruder VS800 -> Yamaha Raider XV1900
Awatar użytkownika
anonim1978
Posty: 14
Rejestracja: 31 paź 2015, o 19:13
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Re: VCDS możliwe zmiany

Post autor: anonim1978 »

Rayan pisze:
anonim1978 pisze: - STG-09 , kodowanie 07 , długie kodowanie wybierasz RLS bajt 1 zmień na 14 masz chyba 30
Spowoduje to, że dzienne będą się przełączać jak będzie ciemniej?
A jak ogólnie zmniejszyć czułość czujnika zmierzchu. Bo w pochmurny dzień nawet funkcja leaving/coming home się załącza, choć na dworze jest dość jasno, tylko pochmurnie.
Chciałbym tak ustawić czujnik, aby zmieniał światła dzienne na mijania dopiero jak delikatnie zaczyna się sciemniać. To samo tyczy się opcji Coming Home. BTW, jak zmienić Coming Home z halogenów na dzienne? Jest taka opcja?
To jest zmiana czułość czujnika zmierzchu z 48% na 20% jak chcesz inny kodowanie to pisz to przeliczę.
blackrs
Posty: 218
Rejestracja: 2 lis 2014, o 14:31
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: B-stok

Re: VCDS możliwe zmiany

Post autor: blackrs »

dzięki :)
Awatar użytkownika
anonim1978
Posty: 14
Rejestracja: 31 paź 2015, o 19:13
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Re: VCDS możliwe zmiany

Post autor: anonim1978 »

Proszę bardzo
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: VCDS możliwe zmiany

Post autor: kamracik »

Czy Wy wszyscy myślicie, że na tych xenonach to do końca życia pojeździcie, że tak się o nie troszczycie? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Rayan
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2016, o 11:55
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Wolbrom

Re: VCDS możliwe zmiany

Post autor: Rayan »

kamracik pisze:Czy Wy wszyscy myślicie, że na tych xenonach to do końca życia pojeździcie, że tak się o nie troszczycie? :mrgreen:
W moim przypadku, to funkcja Coming Home nie potrzebuje dużego zasięgu, a ze względu na zimę i chęć oszczędności akumulatora gdyż samochód zimuje na dworze myślę o zmianie tej funkcji na światła DRL gdzie dodatkowo planuję zamontować żarówki LED.
Ogólnie to sama funkcja jest dla mnie fajna, ale ze względu na oszczędności akumulatora chciałbym ją zmienić na DRL. Ostatnio jak brat oglądał wieczorem samochód (zaraz jak go kupiłem) to po kilkunastu minutach na radiu wyświetlił komunikat o słabym akumulatorze.

Pytm tylko czy jest możliwość ustawienia funkcji Coming Home na światła dzienne DRL :mrgreen:
Auto: Opel Omega B 2.0 LPG -> Fiat 126P -> Passat B5FL 1.9TDI 4Motion -> Seat Ibiza 6l LPG-> Superb II 2.0TDI
Moto: Yamaha Virago 535 -> Suzuki Intruder VS800 -> Yamaha Raider XV1900
Awatar użytkownika
anonim1978
Posty: 14
Rejestracja: 31 paź 2015, o 19:13
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Re: VCDS możliwe zmiany

Post autor: anonim1978 »

Rayan pisze:
kamracik pisze:Czy Wy wszyscy myślicie, że na tych xenonach to do końca życia pojeździcie, że tak się o nie troszczycie? :mrgreen:
W moim przypadku, to funkcja Coming Home nie potrzebuje dużego zasięgu, a ze względu na zimę i chęć oszczędności akumulatora gdyż samochód zimuje na dworze myślę o zmianie tej funkcji na światła DRL gdzie dodatkowo planuję zamontować żarówki LED.
Ogólnie to sama funkcja jest dla mnie fajna, ale ze względu na oszczędności akumulatora chciałbym ją zmienić na DRL. Ostatnio jak brat oglądał wieczorem samochód (zaraz jak go kupiłem) to po kilkunastu minutach na radiu wyświetlił komunikat o słabym akumulatorze.

Pytm tylko czy jest możliwość ustawienia funkcji Coming Home na światła dzienne DRL :mrgreen:
Jest ale gdzie już nie pamiętam.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: VCDS możliwe zmiany

Post autor: kamracik »

Jak masz komunikat o słabym akumulatorze to pora akumulator wymienić, bo niedomaga. Taki jeden tutaj też miał taki problem jak 10 minut radiem się pobawił :mrgreen:
_MA_KO_
Posty: 35
Rejestracja: 2 paź 2016, o 12:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opole

Re: VCDS możliwe zmiany

Post autor: _MA_KO_ »

siemi1 pisze:Koledzy mam VCDS-a z chin wersje 12.12.3
U mnie wszytko co robilem do tej pory działało.
Dziś podpoiłem pod Passata 2009 w celu sprawdzenia DPF-a po woisaniu 068 nic sie nie wyświetla.
Z kolei w superbie ojca 2013 czyli FL po wejści w Engine-1 Bloki pomarowe nie są podswietlone do klinknieca... w czym problem?

12.12.3 podobno obsluguje samochody do 10.2014.
U mnie podobnie. Zablokowany dostęp do Meas. Blocks - 08. Wina VCDS? Czy da się to jakoś odblokować?
Moja wersja to 14.10.2
simo
Posty: 107
Rejestracja: 28 gru 2014, o 11:05
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: podkarpacie

Re: VCDS możliwe zmiany

Post autor: simo »

Też tak mam. Można sprawdzić dpf w adv. Mess Block

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
_MA_KO_
Posty: 35
Rejestracja: 2 paź 2016, o 12:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opole

Re: VCDS możliwe zmiany

Post autor: _MA_KO_ »

Aaa... Faktycznie. Gdzieś to czytałem na tym forum.

A jesteś mi w stanie podpowiedzieć jak czytać wyniki? Tzn. czy filtr jest na wykończeniu, czy np. w
w połowie zużyty? Ew. czy podane 20g to duże, czy niewielkie zapełnienie?
kucykspeedway
Posty: 25
Rejestracja: 7 paź 2013, o 19:20
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 200KM/....
Lokalizacja: Inowrocław

Re: VCDS możliwe zmiany

Post autor: kucykspeedway »

Rayan pisze: Pytm tylko czy jest możliwość ustawienia funkcji Coming Home na światła dzienne DRL :mrgreen:
Jest, ale nie na dzienne tylko na przeciwmgielne. Nie pamiętam który bajt/bit ale nazywa się CH/LH via fog
Oczywiście w module 09.
Awatar użytkownika
anonim1978
Posty: 14
Rejestracja: 31 paź 2015, o 19:13
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Re: VCDS możliwe zmiany

Post autor: anonim1978 »

kucykspeedway pisze:
Rayan pisze: Pytm tylko czy jest możliwość ustawienia funkcji Coming Home na światła dzienne DRL :mrgreen:
Jest, ale nie na dzienne tylko na przeciwmgielne. Nie pamiętam który bajt/bit ale nazywa się CH/LH via fog
Oczywiście w module 09.
- coming home przez halogeny ( oszczędzamy ksenony )
- STG-09 , kodowanie 07 , długie kodowanie , bajt 17 , bit 3 na on
xmajk
Posty: 67
Rejestracja: 3 gru 2016, o 13:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)

Re: VCDS możliwe zmiany

Post autor: xmajk »

Cześć

Przeczytałem chyba już wszystkie watki odnośnie kodowań i mam jedno pytanie. w ustawieniach na maxidot mam ustawienie rain closing jednak nie zapamiętuje wartości jak zaznaczę i odpalę samochód ponownie. nie działa tez odznaczanie i zmiana natężenia oświetlenia stóp.

Dodatkowo po resecie do ustawień fabrycznych maxidota pokazuje mi się opcja Hill hold jednak znów po odpaleniu znika.

Czy macie pomysł co zmienić i dlaczego taks ie dzieje?
Awatar użytkownika
RossoMichał
Posty: 152
Rejestracja: 11 maja 2015, o 21:49
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Opole

Re: VCDS możliwe zmiany

Post autor: RossoMichał »

Jak zakodować/wyłączyć sprawdzanie żarówek podświetlenia tablicy rejestracyjnej?

Pacjent S2 2010r - mam włożone żarówki led cree z wbudowanym rezystorem, wytrzymały ponad rok i się chyba "wyświeciły". Od wczoraj mi wyskakuje błąd.
ODPOWIEDZ