Dezaktywacja ryglowania drzwi.

Awatar użytkownika
matigks
Posty: 28
Rejestracja: 24 sie 2010, o 21:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Katowice

Dezaktywacja ryglowania drzwi.

Post autor: matigks »

Panowie,

Mam problem, mianowicie:

Od momentu kiedy kupiłem superba, zawsze co jadę do ASO proszę ich o załączenie opcji, że po ruszeniu samochodu, przy prędkości powyżej 20km/h mają się ryglować drzwi. W momencie kiedy zakończę jazdę i wyciągnę kluczyk ze stacyjki mają się wszystkie drzwi rozryglowywać.

Problem polega na tym, że w ASO udaje się im to zrobić, lecz po około 10 dniach opcja dezaktywuje się.
Robiłem już to ok 10razy w dodatku w 5 innych salonach.
Nawet jak odbierałem nowego superba z salonu to też kazałem zaaktywować tę funkcję po czym znów lipa.
Nawet w jednym z salonów kazałem, żeby napisali do producenta ale sprawa ucichła.

Miał ktoś z was taki problem??
Denerwuje mnie ten fakt i powoli zaczynam tracić cierpliwość ponieważ walczę już z tym prawie dwa lata.
Awatar użytkownika
TFil
Posty: 148
Rejestracja: 21 maja 2011, o 19:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Dezaktywacja ryglowania drzwi.

Post autor: TFil »

Wydaje mi się, że możesz to sobie sam włączyć w maxidocie w 15 sekund.

To ustawienie trzeba powtórzyć dla wszystkich kluczyków, które masz - na początku ustawiłem to sobie i nie chciałem wierzyć żonie, że jej nie działa, dopiero potem doszliśmy do tego, że nie tylko ustawienie fotela, ale też część innych ustawień można skonfigurować dla danego kluczyka. Jak jeżdżą samochodem dwie osoby, to bardzo wygodne.
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dezaktywacja ryglowania drzwi.

Post autor: Nematode »

Hmm, ja ustawiałem na Maxi-Dot ryglowanie. Jednak zaskoczył mnie kolega tym, że jak wyłączę auto i wyciągnę kluczyć to się drzwi odryglowują. Da się to faktycznie zrobić? Czy z Maxi-Dot da radę czy trzeba z komputera programować?
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Awatar użytkownika
matigks
Posty: 28
Rejestracja: 24 sie 2010, o 21:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Dezaktywacja ryglowania drzwi.

Post autor: matigks »

Problem w tym Panowie, że ja z pozycji Maxi-Dotu nie mogę tego zrobić gdyż mam opcję wyposażenia comfort, czyli tą najniższą.
Nawet nie mam czujnika temp. oleju więc na Maxi-Docie także mi tego nie wyświetla.

Ciekawi mnie to, bo w instrukcji nic na ten temat nie ma.

U mnie jak miałem opcję ryglowania to po wyciągnięciu kluczyka następowało rozryglowanie co mi się bardzo podobało.
ODPOWIEDZ