Chiptuning 1.9 do Superba 2

wind71
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2012, o 18:13
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: 142
Imię: Tomek
Lokalizacja: Poznań

Chiptuning 1.9 do Superba 2

Post autor: wind71 »

Chciałem podzielić sie z użytkownikami S2 moim doświadczeniem z Chiptuningiem. Mam S2 1.9 TDI. Kupiłem go jak miał 30 tys. Od rau pojechałem do Goodhope w Pleszewie gdzie na hamowni facet zrobił mi nową mape. Teraz ma 142 KM i z tego co pamietam jakieś 320 Nm. Zapłaciłem z tego co pamiętamjakieś 1200 PLN. Od samego początku jestem bardzo !!! zadowolony ze zmiany. Inny samochód.... Prosiłem żeby zmiana była bezpieczna więc facet zadbał żeby dół przy ruszaniu nie miał za dużo poweru. Teraz w zasadzie jedyny zmiana to takl że staram sie wymieniac olej co 15 tys. a nie jak pokazuje komputer. Staram sie też co kilka tankowań dolewać do paliwa dodatki czyszczące wtryski. Teraz mój Superb (obecnie 59.000 km) to rewelacyjna bryka ;). POlecam każdemu rozsądny chiptunig w porządnej hamowni. To nie boli. A samochód - to zupełnie inny samochód...... Z następnym dieslem też to zrobię....
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Chiptuning 1.9 do Superba 2

Post autor: Misiek Fisiek »

Nie ma znaczenia czy diesel czy benzyna. A goodhope to sprawdzony tuner więc nic dziwnego, że zrobił Ci dobry program.

Życzę szerokości i zadowolenia z autka :)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Chiptuning 1.9 do Superba 2

Post autor: Misiektt »

Podzielić się wrażeniami czy zareklamować firmę :) ?
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Chiptuning 1.9 do Superba 2

Post autor: dato »

Mam te same odczucia. Zero info z jakich parametrów, zero info nt spalania. Chłyt małketingowy ?
wind71
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2012, o 18:13
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: 142
Imię: Tomek
Lokalizacja: Poznań

Re: Chiptuning 1.9 do Superba 2

Post autor: wind71 »

Nie jestem inżynierem i podałem z głowy co pamietam czyli ilość koni i Nm. A 1.9 TDI 105 KM to chyba najbardziej popularny silnik volkswagena. Więc dane są powszechnie dostępne, nawet na tym forum. Grupa volskwagena wsadza te silniki do wszystkich swoich samochodów. A spełanijac życzenie kolegi dodam, że spalanie to przy 80 % miasta (Poznań korki do pracy i z pracy 20 km dziennie) i 20 % poza miastem 6.5 l - spalanie z ostatnich 3000 Km z kompa a ten akurat w Superbie 2 nie kłamie. Ale jeżdże raczej spokojnie. Szczerze mówiąc nie dbam o to czy reklamuje faceta czy nie. Koledzy z konkurencji, że tacy wrażliwi ?? ;)
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Chiptuning 1.9 do Superba 2

Post autor: Arci9 »

wind71, kolegom pewnie chodzi o to , ze takich zmian softów jest multum i jeśli nie podałeś nic więcej po za zmianami mocy i NM to jest to mało interesujące ;)
Gdybyś chociaż wrzucił wykres, to paru znawców mogło by cos więcej powiedziec na temat programu :)
Bez urazy i owocnej jazdy :)
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
wind71
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2012, o 18:13
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: 142
Imię: Tomek
Lokalizacja: Poznań

Re: Chiptuning 1.9 do Superba 2

Post autor: wind71 »

Teraz ten "sarkazm" jest zrozumiały ;) A swoją drogą jakk będę miał czas to wrzucę skan mojego wykresu. Moze jakaś światła głowa zauważy cos ciekawego. Tak czy owak pozdrawiam serdecznie i dzięki za życzliwe podejście do greenhorna;)
skodaman
Posty: 83
Rejestracja: 23 lut 2012, o 20:02
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Aktualnie: 145KM / 330Nm
Lokalizacja: Dublin

Re: Chiptuning 1.9 do Superba 2

Post autor: skodaman »

Witam, posiadam od niedawna S2 z silnikiem 1.9TDI 105KM i przebiegiem 22kkm i wlasnie dzisiaj rowniez zdecydowalem sie na remaping. Autem jezdzilo sie bajecznie, to znaczy bardzo wygodnie, ale jazda byla bardzo meczaca gdyz niestety 105KM przy tak duzym i ciezkim aucie nie dawalo rady, praktycznie noga w podlodze caly czas a efekt mizerny. Meczylem sie ja i auto az wreszcie zdecydowalem sie na zmiane softu. Powiem szczerze ze wcale tego nie zaluje, choc mialem pewne obawy. Dla tych ktorzy maja ten samochod z tym silnikiem i jeszcze sie wachaja naprawde nie wiedza co traca. Poprosilem o bardzo delikatna i w miare bezpieczna zmiane i mysle ze otrzymalem to o co prosilem. Auto nabralo calkiem innego harakteru, jest bardziej dynamiczne i elastyczne. Kiedys bylem zmuszony do czestych redukcji na nizszy bieg, a teraz wystarczy ze wcisne mocniej gaz i autko od razu sie zbiera. Teraz zaczelem jezdzic z usmiechem na twarzy i naprawde w pelni cieszyc sie tym autem i jego mozliwosciami. Co sie okazalo ze autko zamiast standartowych 105KM mialo 114KM (chyba taki maly bonusik od skody), a teraz mam lekko ponad 151KM :D
Dla zainteresowanych wklejam wydruk przed i po remapingu i zycze wszystkim takiej radosci z jazdy jaka teraz i ja doswiadczam ;)

Obrazek
EMILIOPIASTÓW
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2012, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 175
Imię: EMIL
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontakt:

Re: Chiptuning 1.9 do Superba 2

Post autor: EMILIOPIASTÓW »

no ładny wykresik ponad 30% dołożyłeś to różnica niesamowita pewnie co?? ja w mojej poprzedniej o2 ze 113 na 154km to tak jak dwa różne auta Pozdr.
EMILIO SUPERB KOMBI PLATINIUM 2,0 TDI DSG
ODPOWIEDZ