Ciemne szyby z przodu

bezduszny

Re: MOJA PIERWSZA SUPER"B" "))))))

Post autor: bezduszny »

to pochwal się jak zrobisz przegląd auta..
lub jak zabiorą dowód rejestracyjny
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Ciemne szyby z przodu

Post autor: sjak »

Jarekskoda pisze:nie jest to pierwsze autko gdzie mam sciemnione wszystkie szyby i mi taka ciemnośc nie przeszkadza a dla osób ktore kierują autem tylko w niedziele nawet mucha na szybie przeszkadza a sciemniałem na własna prośbe bo oczywiscie w serwisie mnie poinformowano o konsekwecjach prawnych z tym związanymi ;]

No właśnie, tu jest problem ogromnej części kierowców w naszym kraju. Moja racja jest najmojsza i wolnoć Tomku ...
Natomiast jazda samochodem jest czynnością społeczną i powinniśmy się liczyć z innymi użytkownikami. Tak będzie milej i bezpieczniej. Nigdzie nie napisałem, że Tobie to przeszkadza. W żaden sposób nie odniosłem się również do Twojego doświadczenia czy umiejętności. A co do mnie - tak, jestem niedzielnym kierowcą (również) :P , ale w te niedziele (oraz oczywiście inne dni tygodnia) przejeżdżam tak 80 - 100 kkm rocznie, więc ośmieliłem się zwrócić uwagę na coś zaobserwowanego z mojego doświadczenia. Nie odbieraj tego jako napaści na siebie, piszę tylko o zjawisku, którego nie popieram.
Jarekskoda
Posty: 11
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 19:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: dąbrowa górnicza

Re: MOJA PIERWSZA SUPER"B" "))))))

Post autor: Jarekskoda »

no to co zrobie jaki mi sie podoba takjak jest a przegląd i policja niebede sie wypowiadał na ten temat ale nie mA SENSU SIE MARTWIC NA ZAPAS :d POZDRAWIAM
bezduszny

Re: MOJA PIERWSZA SUPER"B" "))))))

Post autor: bezduszny »

to samo mówią (lub w tym klimacie) Ci co jadą po pijaku lub wstawiają xenony z allegro do starych lamp :|
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: MOJA PIERWSZA SUPER"B" "))))))

Post autor: sjak »

A ja starałem się być delikatny :mrgreen:
bezduszny

Re: MOJA PIERWSZA SUPER"B" "))))))

Post autor: bezduszny »

ja też :mrgreen:
Jarekskoda
Posty: 11
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 19:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: dąbrowa górnicza

Re: MOJA PIERWSZA SUPER"B" "))))))

Post autor: Jarekskoda »

no porównanie do pijanego kierowca y a ciemnych szyb rewelacja nic tylko podac ręke ale trudno jestem niebezpieczny jak pijany kierowc
bezduszny

Re: MOJA PIERWSZA SUPER"B" "))))))

Post autor: bezduszny »

skoro masz ograniczoną widoczność... a MASZ taką, jesteś po prostu zagrożeniem na drodze
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: MOJA PIERWSZA SUPER"B" "))))))

Post autor: eX »

jakos na nikogo innego nie bylo jechane w watku o przyciemnieniu szyb. tez jezdze z ciemnymi z przodu i trodno jak ktos tego nie akceptuje jego sprawa, ma to mniejsza szkodliwosc w ruchu drogowym niz wbijane przeglady na lewo za zly stan techniczny ukladow kierowniczych hamulcowych.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
bezduszny

Re: MOJA PIERWSZA SUPER"B" "))))))

Post autor: bezduszny »

ex, bez urazy...
jak się sam zabijesz... to Twoja sprawa ale jak się komuś przez to krzywda stanie to już nie jest tylko Twoja sprawa.

Zaciemnione szyby ograniczają widoczność, szczególnie w nocy w złych warunkach drogowych.
Lewe przeglądy ? Tak samo będziesz musiał zrobić lewy przegląd jak nadejdzie pora.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: MOJA PIERWSZA SUPER"B" "))))))

Post autor: sjak »

Ex, idąc tym tropem rozumowania mogę xenony ustawić 20 proc w górę, bo mi się tak podoba, przejeżdżać koło szkół 200/godz, bo tak mi się podoba a skoro ktoś tego nie akceptuje, to nie mój problem. Pewne przepisy, wbrew temu, co się powszechnie uważa zostały zrobione nawet z głową, i to akurat jest jeden z nich. Natomiast Twój argument o lewych przeglądach czy stanie technicznym jest trochę z gatunku "a u was biją murzynów". Nie można prawa traktować wybiórczo. Jedne zasady mnie obowiązują, a inne nie, bo mi się nie podobają. I żeby nie było, nie jestem wzorowym kierowcą, parę punktów w życiu nazbierałem, ale świadomie i celowo nie robię nic, co mogłoby mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo. A oklejanie szyb poniżej dopuszczalnej przezroczystości - takim działaniem jest. I po raz kolejny powtarzam - nie jest to napaść na nikogo personalnie, tylko na zjawisko
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: MOJA PIERWSZA SUPER"B" "))))))

Post autor: eX »

bezduszny, bez urazy...
ale takim tekstem nie trafiasz do nikogo, widze oceniac ludzi potraficie i juz szufladkujecie w odpowiednie przegrody. dziekuje ze juz oceniles ze oszukuje "system", ktory tak bronisz. wpadles na to ze folia przed przegladem moze byc zdejmowana, a po przegladzie zakladana ponownie? to nie jest wielki koszt. i daruj sobie teksty "jak sie sam zabijesz.."

dobrze sjak w czym przeszkadza przyciemnienie szyb przednich w ruchu drogowym (poza tym ze kierowca wg was ma "wielki problem" z widocznoscia, ktorego nie neguje), natomiast podniesienie swiatel o 20% utrudnia wszystkim jazde poza kierowca.
co do oklejania szyb do dopuszczalnej przezroczystosci to wiele aut w serii nie posiada dawno 75% przepuszczalnosci swiatla to tez powinni poprawic, tak wiem, to znowu tlumaczenie sie "zjawiska". dodatkowa informacja to zakaz przyciemniania przednich szyb to nie tylko przez ograniczony brak widocznosci, co i tak nadal nie tlumaczy Tego "zjawiska".
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
bezduszny

Re: MOJA PIERWSZA SUPER"B" "))))))

Post autor: bezduszny »

ex..
oczywiście że zamiast oszukiwać system możesz po za zdejmowaniem i zakładaniem foli też rozbierać drzwi i wyjmować szyby boczne :) albo nawet mieć drugi komplet drzwi i to w tym samym kolorze
ale pomijam to, że takim pisaniem o zdejmowaniu folii urągasz swojej inteligencji.. to przynajmniej nie rób z nas idiotów

co do oklejania szyb do dopuszczalnej przezroczystosci to wiele aut w serii nie posiada dawno 75% przepuszczalnosci swiatla
jakieś ze dwa przykłady ?
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: MOJA PIERWSZA SUPER"B" "))))))

Post autor: eX »

bezduszny pisze:ale pomijam to, że takim pisaniem o zdejmowaniu folii urągasz swojej inteligencji.. to przynajmniej nie rób z nas idiotów
wiesz, znow odczytales to jak chcesz, jest w tym zdaniu "może", wiec prosze Cie nie obrazaj mnie tego typu tekstami.

mierzylem mercedesy (C, E, S) i bmw (5, 7)
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2011, o 09:11 przez eX, łącznie zmieniany 1 raz.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
bezduszny

Re: MOJA PIERWSZA SUPER"B" "))))))

Post autor: bezduszny »

nie mam urządzenia do pomiaru..
ale z głupiej ciekawości się dowiem.
ODPOWIEDZ