Ciemne szyby z przodu

bezduszny

Re: MOJA PIERWSZA SUPER"B" "))))))

Post autor: bezduszny »

napisz do jakiegoś moda, to wyłączy tą rozmowę do innego wątku...


ale.. ad rem
właściciele którzy robią tego typu zmiany (szyby, xeony czy całe lampy) najwyraźniej nie ogarniają konsekwencji takich przeróbek, bo:

Mandat i zabranie DR to jest akurat najmniejszy problem.
Większym problemem jest sytuacja kiedy dochodzi do jakiegoś zdarzenia drogowego... bo w przypadku np. xenonów:
- wymiana źródła światła (zamiana żarnikowej żarówki na palnik lub soczewkę z palnikiem lub soczewkę) powoduje utratę homologacji na lampę
- zaciemnienie szyb poniżej 70% lub jakiekolwiek zaciemnianie już zaciemnionych fabrycznie szyb powoduje utratę homologacji na szyby

- utrata homologacji może być powodem zabrania dowodu, może być (i najczęściej jest) powodem wycofania się ubezpieczyciela z wypłaty odszkodowania bo: pojazd miał elementy niedopuszczone do ruchu ---->>> więc formalnie nie miał ważnego dopuszczenia do ruchu ---->>> czyli formalnie nie powinno go być na drodze bo stanowi zagrożenie.... ale był i jako ten którego nie powinno być spowodował (uczestniczył) wypadek.

Warunkiem wypłaty odszkodowania jest to ze pojazd był sprawny technicznie: w pojęciu prawa ---->>> ten nie był ---->>> odszkodowania nie będzie

Teraz możemy do tego dodać sytuację kiedy jest ktoś ranny....
Ten ranny może Ciebie pozwać do sądu o odszkodowanie, bo Twój pojazd nie powinien się znajdować w takim stanie technicznym na drodze... i wygra, gdyż patrz wyżej.

Teraz możemy założyć sytuację kiedy ktoś ginie w wypadku....
W takim przypadku zawsze szuka się winnego a samochód jest poddawany oględzinom rzeczoznawcy.
Jeżeli ktoś wspomni choć jednym słowem, że został oślepiony bądź Ty go z jakiś tam względów nie zauważyłeś... już po Tobie.

Może czasem po za lansem trzeba też pomyśleć o konsekwencjach.



I nie jest to tylko teoria.
W praktyce mój kierowca się zagapił i uderzył w tył samochodu posiadającego lampy w klimacie lexusa.

Nie będę rozpisywał się o całym zajściu.
Efekt... winny kierowca pojazdu uderzonego.
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: MOJA PIERWSZA SUPER"B" "))))))

Post autor: Matt »

Ten mercedes e w211 jest z 2004 r, 320CDI wersja avantgarde
Jarekskoda
Posty: 11
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 19:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: dąbrowa górnicza

Re: Ciemne szyby z przodu

Post autor: Jarekskoda »

ale macie ludzie problem a teraz wam napisze nie co dziwną rzecz szwagier ma również taka superb jak moja z tego samego roku i udalismy sie na stacje sprawdzic szyby bo mnie gryzło ile ma oryginał i iiii.... 64% ! przepuszczalność :| takze daremna sprzeczka edeks napisał raz a mądrze sa +/- ciemnych szyb a jak komus sie nie podoba to niech nie patrzy a co do wypowiedzi EX to ma racje chipy głośne wydech np: MUGEN -y albo głosna muzyka tez sa zabronione a ciekawe czy wszystkim którym przszkadzaja moje szyby tak w 100 % przestrzegaja przepisów jadą 50 km/h po miescie ustępują piszym na pasach pierwszeństwa itp: mozna duzo wymieniac także moja propozycja zeby sie czepiać czeba najpierw samemu przestrzegac przepisów a ja wiem ze tak nie mozna oklejac szyb ale jak siedze po 4 h dziennie w aucie i pali mi w głowe słońce to mam w nosie przepisy i zadbałem o zdrowie
bezduszny

Re: Ciemne szyby z przodu

Post autor: bezduszny »

oczywiście tymi samymi argumentami usprawiedliwiasz np. jazdę po pijaku ?
Jarekskoda
Posty: 11
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 19:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: dąbrowa górnicza

Re: Ciemne szyby z przodu

Post autor: Jarekskoda »

ja pie**** grochem o sciane prosba do moderatora by skasował moje konto jakos nie mmam zamiaru siedziec i byuc uzytkownikiem takiego forum przez kupe lat byłem klubowiczem hondy ale ztakimi przypadkami spotkałem sie pierwszy raz seeya
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Ciemne szyby z przodu

Post autor: gachul »

Jarek sie nie napinaj... jeździj nawet z zamalowanymi ale przyjmij też zdanie innych... po to jest forum nieprawdaż??? chyba po to wkleiłeś zdjecia żeby się pokazać, poczytac opinie.

ps. Co do kasowania konta...hmmm mam propozycje poprostu sie nie loguj na to samo wyjdzie
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Ciemne szyby z przodu

Post autor: eX »

bezduszny pisze:oczywiście tymi samymi argumentami usprawiedliwiasz np. jazdę po pijaku ?
po czym wnosisz ze Jarekskoda, jezdzi pod wplywem alkoholu, nie ladnie tak posadzac uzytkownikow forum...

tak samo bedziesz tlumaczyl poruszany przez Ciebie temat "adapterow" pod wieksze hamulce z poczatku "wakacji"? adapter, ktory nie jest homologowany do tego auta, to to samo co ciemne szyby, "lexusy", wystajace kola, glosne wydechy, czipowanie (nie zapominajmy ze czipowanie auta zabija tez srodowisko i wiele malych stworzonek), itp..

nadal nie dostalem odpowiedzi czy szyba seryjna ma przepuszczalnosc swiatla =100%
tak samo wg opini i teorii szyba barwiona tez ma przepuszczalnosc swiatla =100%

i na koniec.
Jest jasno napisane w tym temacie juz wystarczajaca ilosc razy, przyciemnianie szyb przednich nie jest dozwolone z przodu w Polskim prawie. I to powinno wystarczyc.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
bezduszny

Re: Ciemne szyby z przodu

Post autor: bezduszny »

po czym wnosisz ze Jarekskoda, jezdzi pod wplywem alkoholu, nie ladnie tak posadzac uzytkownikow forum...
a gdzie tak napisałem ?
nadal nie dostalem odpowiedzi czy szyba seryjna ma przepuszczalnosc swiatla =100%
co to jest "szyba seryjna" ?
jeżeli masz na myśli szybę nie barwioną..
to fizyka na poziomie szkoły podstawowej... nie ma 100%
tak samo wg opini i teorii szyba barwiona tez ma przepuszczalnosc swiatla =100%
jakich opinii ?
jakich teorii ?
jakieś linki do nich poproszę (skoro na nie się powołujesz)



O ile adaptery i lepsze zaciski do poprawy wydajności i skuteczności układu hamulcowego kupowane w KITach mają odpowiednie dopuszczenia.. to dorabiane już nie.
Jest jedna różnica: one podnoszą bezpieczeństwo

Przyciemnianie szyb przednich tego nie robi.. a wręcz obniża.
Tłumaczenie się na zasadzie "bo sąsiad ma czipa" pokazuje tylko miałkość argumentacji.
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Ciemne szyby z przodu

Post autor: eX »

bezduszny pisze:Tłumaczenie się na zasadzie "bo sąsiad ma czipa" pokazuje tylko miałkość argumentacji.

skoro odbierasz te przyklady "lamania przepisow" i (jak w przypadku czipow) norm ekologicznych, jako argumentacje dlaczego ja jezdze z ciemnymi szybami to gratuluje, poczucia humoru.
co do reszty, to nie bede tego juz komentowal, bo zaczyna sie teraz czytanie miedzy wierszami i obrazanie rodem jak to nazwales poziomem szkoly podstawowej.

EOT
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
bezduszny

Re: Ciemne szyby z przodu

Post autor: bezduszny »

eX, nie podejrzewam Ciebie o problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego.. więc chyba jednak to tylko złośliwe interpretowanie tego czego nie napisałem.

Głupia argumentacja o "czipe sąsiada" i "za ciepło w główkę" to nie moje słowa.. :
Jarekskoda pisze:ja wiem ze tak nie mozna oklejac szyb ale jak siedze po 4 h dziennie w aucie i pali mi w głowe słońce to mam w nosie przepisy i zadbałem o zdrowie
Jarekskoda pisze:a jak komus sie nie podoba to niech nie patrzy a co do wypowiedzi EX to ma racje chipy głośne wydech np: MUGEN -y albo głosna muzyka tez sa zabronione a ciekawe czy wszystkim którym przszkadzaja moje szyby tak w 100 % przestrzegaja przepisów jadą 50 km/h po miescie ustępują piszym na pasach pierwszeństwa itp: mozna duzo wymieniac także moja propozycja zeby sie czepiać czeba najpierw samemu przestrzegac przepisów

No i tak w kwestii formalnej: proponuję doczytać przepisy dotyczące zaciemniania szyb
w skrócie wynika z nich:
- nie można w żaden sposób wyciemniać szyb które już fabrycznie są w jakiś sposób zaciemnione
- można zaciemnić szyby które fabrycznie są nie zaciemnione
- ustawa nie precyzuje nic na temat fabrycznego barwienia szyb (ja nic na ten temat nie znalazłem) więc powoływanie się "bo mercedes ma tyle" jest bez sensu

Nie piszę tu czy te przepisy są dobre czy złe.
Takie są... i takie trzeba respektować i brać na klatę konsekwencje z ich nie przestrzegania.

Jak komuś się przepisy nie podobają.. to zbiera się podpisy i zmienia się ustawę (a przynajmniej się próbuje to zrobić) bo takie możliwości są.



PS
a jak słońce razi z boku... to jest możliwość przesunięcia na boczną szybę osłony słonecznej ;)
Jarekskoda
Posty: 11
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 19:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: dąbrowa górnicza

Re: Ciemne szyby z przodu

Post autor: Jarekskoda »

nie podobają mi sie osłony słoneczne :P wole szyby o sciemnieniu 80 % <lol> :D
ODPOWIEDZ