S2 Tył przeciwmgielne jako pozycje

Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 942
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: S2 Tył przeciwmgielne jako pozycje

Post autor: Zapp »

Gdyby fabrycznie te światła świeciły, to byłby wątek jak je wyłączyć jakimś cud-modem.
Taka natura - musi być inaczej. Podobnie jak np.: kto ma listwy i ramki chrom - to je maluje, a kto ma czarne to zakłada chromowane. :)
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S2 Tył przeciwmgielne jako pozycje

Post autor: szms »

Przecież one nie oślepiają :lol:

Gdyby nie noc to w pochmurny dzień prawie ich nie widać... :lol:

To bardziej oślepiają znicze na przydrożnych cmentarzach :cry:
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S2 Tył przeciwmgielne jako pozycje

Post autor: szms »

Porównywanie tego do chińskich zenonów to trochę jak Superb do S-klasy :mrgreen:
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 942
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: S2 Tył przeciwmgielne jako pozycje

Post autor: Zapp »

Oślepiają / nie oślepiają - formalnie nie istotne.
Oznaczenie na kloszu nie podaje zastosowania jako pozycyjne. U nas to oczywiście w 99,99% przejdzie na drodze i w stacji kontroli, ale w krajach z bardziej przepisowymi i kumatymi policjami może nie być tak łatwo.
Ostatnio widziałem na Słowacji, jak męczyli delikwenta w SII z diodami w dziennych.
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: S2 Tył przeciwmgielne jako pozycje

Post autor: pab567 »

I dlatego ja nic nie kombinuję - święty spokój to jedna z bardziej cenionych przeze mnie wartości jeśli chodzi o kontakty z Policją na drodze.
panki888
Posty: 560
Rejestracja: 31 sty 2015, o 09:47
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Dawid
Lokalizacja: Włocławek

Re: S2 Tył przeciwmgielne jako pozycje

Post autor: panki888 »

rezon czepiasz się nie wiadomo czego...
Jestem przeciwnikiem pseudo tuningu oświetlenia i tych pseudo zenonów itd.
ale tu wszystko jest ok a przeciwmgielne normalnie jak potrzeba świecą jak należy.
Nikt nikogo nie oślepia.
Jaka afera o ledwo świecące światła.
Wrzucę jutro fotkę co aby se zobaczył
Awatar użytkownika
garfield
Posty: 84
Rejestracja: 8 lip 2015, o 14:08
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Lublin

Re: S2 Tył przeciwmgielne jako pozycje

Post autor: garfield »

rezon pisze:To zamiast kombinować z druciarstem typu przeciwmgielne jako pozycyjne wystarczy kupić porządne, homologowane lampy tuningowe. A zapomniałem - jakość kosztuje. Jeżdżę jakieś 35-40kkm rocznie i praktycznie codziennie widzę wieśtuning na ulicach. Jak ktoś sobie podokleja skrzydła do 100KM autka to niech mu będzie na zdrowie - lepsze samopoczucie jest bezcenne, jeśli to komuś sprawia radość to popieram nawet jeśli mnie się to nie podoba. Ale niestety często widać czy raczej nie widać przyciemnionych kierunkowskazów lub co gorsza świateł stopu, super-zenony bez poziomowania dające po oczach, niebieskie światła mijania cudownie oślepiające w deszczu, itd....
To jest ta sama kategoria pt. "mam was wszystkich w dupie", co "światła dzienne" o mocy lampek choinkowych, kupione w promocji na targowisku, jeżdżenie na przednich przeciwmgielnych w czasie deszczu, jeżdżenie na dziennych we mgle albo śnieżycy, czy jeżdżenie nocą na tylnych przeciwmgielnych jak tylko widoczność spada do 2km, najchętniej w sznurze samochodów. Szczególnie jadąc za tymi ostatnimi mam wielką ochotę wyprzedzić, zatrzymać się i sklepać ryj tyle razy, ile razy musiałem zamykać oczy w czasie jazdy, bo już nie dałem rady patrzeć przed siebie.

Niestety na bezmyślność nie ma lekarstwa.
garfield w superbie
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: S2 Tył przeciwmgielne jako pozycje

Post autor: marcin wroclaw »

Ja zamykam oczy jak widzę renault thalia pierwszej generacji ;)
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: S2 Tył przeciwmgielne jako pozycje

Post autor: CLO27 »

garfield pisze:
rezon pisze:To zamiast kombinować z druciarstem typu przeciwmgielne jako pozycyjne wystarczy kupić porządne, homologowane lampy tuningowe. A zapomniałem - jakość kosztuje. Jeżdżę jakieś 35-40kkm rocznie i praktycznie codziennie widzę wieśtuning na ulicach. Jak ktoś sobie podokleja skrzydła do 100KM autka to niech mu będzie na zdrowie - lepsze samopoczucie jest bezcenne, jeśli to komuś sprawia radość to popieram nawet jeśli mnie się to nie podoba. Ale niestety często widać czy raczej nie widać przyciemnionych kierunkowskazów lub co gorsza świateł stopu, super-zenony bez poziomowania dające po oczach, niebieskie światła mijania cudownie oślepiające w deszczu, itd....
To jest ta sama kategoria pt. "mam was wszystkich w dupie", co "światła dzienne" o mocy lampek choinkowych, kupione w promocji na targowisku, jeżdżenie na przednich przeciwmgielnych w czasie deszczu, jeżdżenie na dziennych we mgle albo śnieżycy, czy jeżdżenie nocą na tylnych przeciwmgielnych jak tylko widoczność spada do 2km, najchętniej w sznurze samochodów. Szczególnie jadąc za tymi ostatnimi mam wielką ochotę wyprzedzić, zatrzymać się i sklepać ryj tyle razy, ile razy musiałem zamykać oczy w czasie jazdy, bo już nie dałem rady patrzeć przed siebie.

Niestety na bezmyślność nie ma lekarstwa.
Znam ten ból...Wyprzedzasz i ty przeciwmgielne sobie odpalasz, zawsze.tak robie i palec dopiero jeden taki na imperezie mi złamał, więc nezpieczniej niż twój pomysł ;)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
garfield
Posty: 84
Rejestracja: 8 lip 2015, o 14:08
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Lublin

Re: S2 Tył przeciwmgielne jako pozycje

Post autor: garfield »

CLO27 pisze:
garfield pisze: To jest ta sama kategoria pt. "mam was wszystkich w dupie", co "światła dzienne" o mocy lampek choinkowych, kupione w promocji na targowisku, jeżdżenie na przednich przeciwmgielnych w czasie deszczu, jeżdżenie na dziennych we mgle albo śnieżycy, czy jeżdżenie nocą na tylnych przeciwmgielnych jak tylko widoczność spada do 2km, najchętniej w sznurze samochodów. Szczególnie jadąc za tymi ostatnimi mam wielką ochotę wyprzedzić, zatrzymać się i sklepać ryj tyle razy, ile razy musiałem zamykać oczy w czasie jazdy, bo już nie dałem rady patrzeć przed siebie.

Niestety na bezmyślność nie ma lekarstwa.
Znam ten ból...Wyprzedzasz i ty przeciwmgielne sobie odpalasz, zawsze.tak robie i palec dopiero jeden taki na imperezie mi złamał, więc nezpieczniej niż twój pomysł ;)
Czasem próbuję, ale 80% nie wie o co chodzi, szkoda sobie głowę zawracać.
garfield w superbie
ODPOWIEDZ