Jak ściągnąć boczną tapicerkę bagażnika w kombi

jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Jak ściągnąć boczną tapicerkę bagażnika w kombi

Post autor: jan6a »

Witam,
Panowie niech ktoś podpowie jak ściągnąć boczną tapicerkę bagażnika w kombi by czegoś nie połamać.
Muszę pociągnąć parę kabelków i niestety stoję w miejscu.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Jak ściągnąć boczną tapicerkę bagażnika w kombi

Post autor: marioti »

rozbierałem lewy boczek jak ciągnąłem kable do kamery cofania. Z tego co pamiętam
- pod haczykami (te co można złożyć i rozłożyć) masz torksy (dość duże, dokładnie nie pamiętam)
- pod tymi stałymi haczykami też są śruby. Musisz dość na siłę wepchnąć wewnętrzny plastik i jak odskoczy to go wyciągnąć.
- wsiadasz z tyłu i podnosisz siedzisko - odkręcasz dolne mocowanie boczka, na którym opiera się pas (pod nim jest też poducha),
- opuszczasz oparcie - zdejmujesz do góry ten boczek, a za nim, u góry, jest kolejna śruba
Reszty już nie demontowałem, bo spokojnie dało się odciągnąć tapicerkę, żeby przerzucić kale.
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Jak ściągnąć boczną tapicerkę bagażnika w kombi

Post autor: jan6a »

Dzięki za odpowiedz.
Właśnie ciągnę kable do kamery + inne dodatkowe viewtopic.php?f=7&t=7004&start=480#p374588
Czyli te zaślepki małe przy haczykach mam wcisnąć by wyskoczyły ?

Kurcze, przydałoby się jakby ktoś napisał jak ściągnąć cały boczek.
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1021
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak ściągnąć boczną tapicerkę bagażnika w kombi

Post autor: JanuszSz »

Małe zaślepki musisz wcisnąć,jednocześnie podnosząc -wtedy wyskoczą z zaczepów.
Pod składanym zaczepem masz wkręt.Jeden wkręt jest przy bocznej szybie.
Podnieś płytę przykrywającą koło zapasowe,od strony koła są trzy wkręty trzymające ,powiedzmy osłonę progu.Jak to zdejmiesz,oprócz wkrętów są zatrzaski,zobaczysz wkręty trzymające plastikową osłonę lewej/prawej strony bagażnika.Po odkręceniu musisz wyjąć maskownicę boczka D(jest na zatrzaskach) i wtedy podbijając do góry tylną część plastikowej osłony wyjmiesz ją z prowadnic.
Od strony kabiny powinieneś zdjąć wąską część siedziska i oparcia,banan tapicerki i odkręcić wkręty trzymające boczek tapicerki bagażnika,dwa wkręty mocujące uchwyt do siatki.
Jak już wszystko porozkręcasz z wyczuciem poderwij część plastikową do góry,próbując jednocześnie wyjąć z zaczepów osłonę boczka C,bo ma zaczepy do dachu i delikatne zaczepy do tej właśnie plastikowej części.Można łatwo połamać.
Potem już bułka z masłem.Jeśli demontujesz lewą stronę odpinasz zapalniczkę i tapicerowaną część odstawiasz na bok.Plastikowa "rama" zostaje,bo nie będziesz przecież odkręcał pasów.
Obrazek
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Jak ściągnąć boczną tapicerkę bagażnika w kombi

Post autor: jan6a »

Dzięki panowie za informacje. Widzę , że będzie przy tym więcej pracy niż zakładałem.
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Jak ściągnąć boczną tapicerkę bagażnika w kombi

Post autor: jan6a »

Panowie chciałem uniknąć ściągania tapicerki bagażnika by czegoś nie połamać i się udało ;) By przeciągnąć kable od kamery wcale nie trzeba odkręcać tego elementu. Jak jest ktoś zainteresowany to rzucę fotki jak i czym to zrobić. :D
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Jak ściągnąć boczną tapicerkę bagażnika w kombi

Post autor: Enriquez »

Hmm. No nikt nie mówił, że trzeba :)
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Jak ściągnąć boczną tapicerkę bagażnika w kombi

Post autor: jan6a »

tzn chodziło mi, że tapicerki nie trzeba odkręcać, podważać by utkać kable itd. Przewody przeciągnąłem dzięki magnesowi nie odkręcając ani jednej śrubki tapicerki.
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Jak ściągnąć boczną tapicerkę bagażnika w kombi

Post autor: jan6a »

jakby ktoś potrzebował przeciągnąć kable np. do kamery to można to zrobić bez rozbierania boczka. ;) viewtopic.php?f=7&t=7004&p=376449#p376449
ODPOWIEDZ