Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 16 pa藕 2018, o 17:04

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 48 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 26 wrz 2018, o 22:39 

Do艂膮czy艂(a): 26 wrz 2018, o 22:27
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Obecnie przy ustawieniu w艂膮cznika 艣wiate艂 na 0 艣wiec膮 si臋 dzienne, przy AUTO w dzie艅 dzienne po zmroku mijania, pozosta艂e ustawienia wiadomo.
Wszystko by by艂o ok gdyby nie to, 偶e 艣wiat艂a zapalaj膮 si臋 po w艂膮czeniu zap艂onu i zawsze auto uruchamia si臋 na 艣wiat艂ach.

Prosz臋 o pomoc w wyborze modu艂u kt贸ry po pod艂膮czeniu uruchomi 艣wiat艂a odpowiednie od sytuacji i ustawienia w艂膮cznika ale dopiero uruchomieniu silnika.
Chyba 偶e jest mo偶liwo艣膰 偶eby co艣 zmieni膰 w kodowaniu sterownika i b臋dzie tak to dzia艂a膰.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 26 wrz 2018, o 23:02 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Mo偶na zakodowa膰, aby na 0 dzienne si臋 nie 艣wieci艂y, ale to tyle.

Mo偶esz poda膰 pow贸d owej zmiany, bo ci臋偶ko mi znale藕膰 logiczne uzasadnienie?

G贸ra

PostNapisane: 26 wrz 2018, o 23:30 

To przeczytaj wy偶ej co napisa艂em, albo pomog臋 "...zawsze auto uruchamia si臋 na 艣wiat艂ach..."
Je艣li ustawi臋 偶e na 0 nic si臋 nie 艣wieci to zawsze, w dzie艅 i w nocy b臋d臋 musia艂 w艂膮cza膰 r臋cznie 艣wiat艂a. Wi臋c bez sensu.
Chcia艂bym ustawi膰 na AUTO i nie pstryka膰 za ka偶dym razem w艂膮cznikiem. Teraz przy takim ustawieniu w dzie艅 uruchamiam silnik na 艣wiat艂ach dziennych a w nocy na mijania. W zim臋 prawie zawsze b臋dzie si臋 uruchamia膰 na 艣wiat艂ach mijania. Szkoda akumulatora.

G贸ra

PostNapisane: 27 wrz 2018, o 06:35 
Moderator

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 12 lis 2012, o 15:54
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 277 KM / 347 Nm
Nie da si臋. A poza tym ile te 艣wiat艂a Ci zd膮偶膮 zje艣膰 akumulatora zanim nie uruchomisz silnika? Jako艣 u艂amek Ah. Przesadzasz.

G贸ra

PostNapisane: 27 wrz 2018, o 07:48 

Do艂膮czy艂(a): 18 cze 2018, o 08:10
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Mnie te偶 to si臋 nie podoba. Juz nie chodzi o akumulator bo to akurat w zim臋 go pobudzi przed rozruchem, ale to ze 艣wiat艂a wtedy miga lub przygasna wi臋c dostaj膮 jaki艣 skok napi臋cia albo nawet s膮 wy艂膮czanie i w艂膮czanie w u艂amku sekundy. Zdrowe dla 偶ar贸wek to nie jest.

Wys艂ane z mojego SM-G800H przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 27 wrz 2018, o 07:59 

Do艂膮czy艂(a): 9 gru 2015, o 14:56
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzi膰...
ooo kufa Panowie ja wiem co trzeba zrobi膰... wymontujcie lampy i nie bedzie problemu :lol:

G贸ra

PostNapisane: 27 wrz 2018, o 09:08 

Do艂膮czy艂(a): 3 sty 2014, o 17:24
Dok艂adnie.
Je偶d偶臋 na auto prawie 5 lat i ani akumulator ani xenony ani le偶y nic nie pad艂o. Nawet jak by jutro co艣 mia艂o pa艣膰 to raz na 5 lat mo偶na co艣 tam wymieni膰; )

Wys艂ane z mojego SM-J320F przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 27 wrz 2018, o 09:17 

pab567 napisa艂(a):
Nie da si臋. A poza tym ile te 艣wiat艂a Ci zd膮偶膮 zje艣膰 akumulatora zanim nie uruchomisz silnika? Jako艣 u艂amek Ah. Przesadzasz.

Nie o to chodzi 偶e zjedz膮 akumulator przed uruchomieniem tylko z jakiego艣 powodu 艣wiat艂a przygasaj膮 podczas uruchamiania. Od wieki wiek贸w uczyli mnie 偶e na 艣wiat艂ach auta si臋 nie odpala. A zw艂aszcza w zim臋 bo wtedy jest mniejsza sprawno艣膰 akumulatora. W poprzednim aucie jako艣 da艂o si臋 tak zrobi膰, w tym mam czujnik zmierzchu i nie wiem jak to obej艣膰 偶eby wszystko dzia艂a艂o zgodnie ze sztuk膮. Posiada mo偶e kto艣 jaki艣 schemat 艣wiate艂 w superb?

G贸ra

PostNapisane: 27 wrz 2018, o 09:17 

Imi臋: Tomasz
Do艂膮czy艂(a): 3 wrz 2018, o 21:26
Ledy s膮 bezpieczne.. Nie straszne im takie w艂膮czanie

Jak co艣 zmienia膰 to comming leaving Home z Xenonow na halogeny.

Wys艂ane z mojego SM-G955F przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 27 wrz 2018, o 09:18 

Do艂膮czy艂(a): 9 gru 2015, o 14:56
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzi膰...
bogol sie odezwa艂 ;-) chce 偶arnik raz na 5 lat wymienic :lol:

G贸ra

PostNapisane: 27 wrz 2018, o 09:24 

Do艂膮czy艂(a): 18 cze 2018, o 08:10
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
marcin wroclaw napisa艂(a):
Dok艂adnie.
Je偶d偶臋 na auto prawie 5 lat i ani akumulator ani xenony ani le偶y nic nie pad艂o. Nawet jak by jutro co艣 mia艂o pa艣膰 to raz na 5 lat mo偶na co艣 tam wymieni膰; )

Wys艂ane z mojego SM-J320F przy u偶yciu Tapatalka

hmm, skoro pi臋膰 lat takiego migania nie zaszkodzi艂o to chyba faktycznie nie ma si臋 co spina膰 :)

G贸ra

PostNapisane: 27 wrz 2018, o 11:47 

Do艂膮czy艂(a): 30 gru 2017, o 11:56
w starym seacie wrzuci艂em modu艂 z alle, za 30z艂, kt贸ry podaje napi臋cie na dzienne (na zwyk艂ej 偶ar贸wce), dopiero po wykryciu napi臋cia powy偶ej 13V, Wpi臋cie jest bezpo艣rednio w lini臋 zasilaj膮c膮 偶ar贸wki
W kurze, do 艣wiate艂 mijania to si臋 wog贸le nie nadaje. Z kolei na linii dziennych jest poni偶ej 13V, (zdaje si臋, ze mo偶na to ustawi膰 procentowo w VCDs, Stanard to 92% czyli chyba 12,5V). Poza tym trzeba by艂oby pobawi膰 si臋 w wy艂膮czenie sprawdzania 偶ar贸wek.

Najlepszym rozwi膮zaniem by艂oby rozwi膮zanie fabryczne, ale z moich dotychczasowych poszukiwa艅 wynika, 偶e nie da si臋.
Jedyna opcja to zakodowanie dziennych aby na "0" nie 艣wieci艂y si臋, lub gas艂y po zaci膮gni臋ciu r臋cznego, ale ca艂y czas to s膮 艣rednio wygodne p贸艂艣rodki (testowa艂em oba rozwi膮zania), i niestety nie dotycz膮 艣wiate艂 mijania.

G贸ra

PostNapisane: 28 wrz 2018, o 02:29 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
YOGI3000 napisa艂(a):
To przeczytaj wy偶ej co napisa艂em, albo pomog臋 "...zawsze auto uruchamia si臋 na 艣wiat艂ach..."

To Ty czytaj ze zrozumieniem o co pytam. Co chcesz zrobi膰 to widz臋, ale po co to dopiero p贸藕niej kto inny wyja艣ni艂.

YOGI3000 napisa艂(a):
Nie o to chodzi 偶e zjedz膮 akumulator przed uruchomieniem tylko z jakiego艣 powodu 艣wiat艂a przygasaj膮 podczas uruchamiania. Od wieki wiek贸w uczyli mnie 偶e na 艣wiat艂ach auta si臋 nie odpala. A zw艂aszcza w zim臋 bo wtedy jest mniejsza sprawno艣膰 akumulatora. W poprzednim aucie jako艣 da艂o si臋 tak zrobi膰, w tym mam czujnik zmierzchu i nie wiem jak to obej艣膰 偶eby wszystko dzia艂a艂o zgodnie ze sztuk膮. Posiada mo偶e kto艣 jaki艣 schemat 艣wiate艂 w superb?

Przygasaj膮, bo jest wi臋kszy pob贸r pr膮du, nie wiem czy wiesz, ale jak w艂膮czasz grzanie szyb, czy foteli te偶 przygasaj膮, mo偶e b臋dziesz i wtedy je wy艂膮cza膰 na czas dzia艂ania grzania?

Troch臋 偶yciowego podej艣cia, martwisz si臋 o akumulator/艣wiat艂a bazuj膮c na zabobonach z poprzedniej epoki, wtedy te偶 radzili robi膰 przygaz贸wki, nie zostawia膰 w艂膮czonego radia itd. Technika posz艂a od tego czasu troch臋 do przodu i nawet jakby艣 zostawi艂 w艂膮czone 艣wiat艂a to same zgasn膮, wi臋c przesta艅 si臋 martwi膰, 偶e co艣 dzia艂a inaczej ni偶 dzia艂a艂o 20 lat temu.

G贸ra

PostNapisane: 28 wrz 2018, o 09:00 

kamracik napisa艂(a):
Przygasaj膮, bo jest wi臋kszy pob贸r pr膮du, nie wiem czy wiesz, ale jak w艂膮czasz grzanie szyb, czy foteli te偶 przygasaj膮, mo偶e b臋dziesz i wtedy je wy艂膮cza膰 na czas dzia艂ania grzania?

W艂膮czasz grzanie szyb i foteli na wy艂膮czonym silniku czy dopiero jak odpalisz silnik?

Wiem 偶e jest wi臋kszy pob贸r pr膮du, a w zasadzie odpalanie pobiera chyba najwi臋cej pr膮du ze wszystkiego co mo偶liwe w aucie. Dlatego podczas odpalania nie wskazane jest w艂膮cza膰 inne odbiorniki pr膮du jak radio, 艣wiat艂a itd. 艢wiate艂 nie mog臋 wy艂膮czy膰, a zawsze trzeba je藕dzi膰 z w艂膮czonymi. Wi臋c czy to takie dziwne 偶e chc臋 sobie u艂atwi膰 偶ycie chc膮c zamontowa膰 modu艂 kt贸ry sam za艂膮czy 艣wiat艂a po dopaleniu auta?

G贸ra

PostNapisane: 28 wrz 2018, o 09:43 
Moderator

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 12 lis 2012, o 15:54
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 277 KM / 347 Nm
Dziwne. Szczerze powiem 偶e kombinujesz jak 艂ysa koby艂ka pod g贸r臋.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 48 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: