alufelgi 16-tki

Harry
Posty: 38
Rejestracja: 19 maja 2014, o 07:04
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: Tychy

Re: alufelgi 16-tki

Post autor: Harry »

Moje doświadczenie w zakupie aftermarketowych felg jest takie, iż są gorsze przy wyważeniu (potrzeba im więcej ciężarków) a ich lakier jest dużo słabszy. Klika sezonów i zaczynają matowieć, silniejsze preparaty do felg powodują szybsze blaknięcie. Pisze o takich z hurtowni na allegro czy innych w okolicach 1500 zł za kpl 16'.
Fabryczne trzymają lakier i barwę dużo lepiej. Nie widzę spadku jakości po 6 latach np. Mowa o felgach skody Trifid, Ilias i Minoris które mam teraz.
Ale każdy ma pewno inne odczucia.
Ogonczyk
Posty: 151
Rejestracja: 5 cze 2018, o 19:30
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Maciej

Re: alufelgi 16-tki

Post autor: Ogonczyk »

Faktycznie moje Trifid 17 jak nowe po 3 latach.
No dobra, wezmę "nie firmowe" i zobaczymy. Powiem co i jak.
Awatar użytkownika
Kris83
Posty: 18
Rejestracja: 3 paź 2018, o 19:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Sieradz/Grudziądz

Re: alufelgi 16-tki

Post autor: Kris83 »

Ostatnio byłem w Uni Gumie w Grudziądzu klimę czyścić i gość zaproponował mi nowe felgi firmy DISLA, akurat jedne spodobały mi się bardzo cena 416,10zł / sztuka ale minus i tu uwaga 30% czyli za komplet zapłaciłbym nie całe 1200 zł.
Co myślicie? Lepiej kupić używane i liczyć że z nimi wszystko OK czy może wziąć nowe "NONAME" i wiejski tuning zrobić naklejając dekielek Skodzinki?
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: alufelgi 16-tki

Post autor: marioti »

Disla - ukraiński producent z fabryką w Polsce. Zapewne lepiej niż większość chińczyków. Poza tym producent na miejscu, nie ma problemu z dokupieniem jednej felgi, a gdyby coś się stało to zawsze jest do kogo pisać reklamację :)
Co do jakości, trudno powiedzieć, bo mało opinii krąży w sieci. Znając stan dróg na Ukrainie, to powinni produkować pancerne felgi :)
ODPOWIEDZ