Skóra

Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Skóra

Post autor: Misiek Fisiek »

Co o tym sądzicie? Czy taka przekładka ma sens?

http://allegro.pl/skoda-superb-2-skora- ... ml#gallery" onclick="window.open(this.href);return false;

Oczywiście przy założeniu, że znajdę jasną skórę (emory) bo moje auto w środku wygląda tak:
http://az30650.vo.msecnd.net/imgs/3c9aa ... Superb.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Swoją drogą ciekawe skąd facet ma tapicerkę beżową bo w konfiguratorze jej nie znalazłem.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Skóra

Post autor: chudy »

A to nie jest beżowa tapicerka Glamour? Ivory
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Skóra

Post autor: jjumbo »

kolego zuber a kiedy ty odbierałeś auto i czy kupowałeś w salonie?
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Skóra

Post autor: Misiek Fisiek »

Może i jest tylko zdjęcia takie ciemne. W konfiguratorze wygląda dużo jaśniej.
http://indimoto.com/blog/media/blogs/In ... eriors.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Zastanawiają mnie jeszcze te klapki na wysokości przycisków do otwierania szyb u kierowcy i pasażera. Co powinno pod nimi być? Nie mam ich u siebie i nie wiem czy przekładce nie wyjdzie jakiś nonsens. Czy ktoś mógłby mi objaśnić co to jest? Jeżeli boczki nie są obite skórą to w ostateczności mógłbym ich nie przekładać.

I czy może jakiś forumowicz przekładał kiedyś tapicerkę w aucie?
jjumbo pisze:kolego zuber a kiedy ty odbierałeś auto i czy kupowałeś w salonie?
Kupowałem w salonie ale demo więc auto rocznikowo jest 2010 r.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
bandit57
Posty: 203
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 23:34
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
Imię: Michał
Kontakt:

Re: Skóra

Post autor: bandit57 »

Powiem ze wzgledem czasu i swoich odczuc, zostalbym przy welurze badz kupil minimum skore z alcantara (o wentylowanych nie mowie z racji kosztow). Skora moze wyglada luksusowo, fajnie ja sie czysci, ale w lato - plecy i tylek poci sie nie milosiernie nawet przy klimie na maxa.. W zimie podgrzewane siedzenia masz, ale mimo wszystko po nocy nie wsiadziesz bo sa mega zimne i musisz czekac az troche sie podgrzeja.. To byl moj odwieczny problem wyboru ale zawsze bralem skore :lol: Ale to twoj wybor, 4,5kk wolalbym zainwestowac innaczej, badz szukac siedzen z alcantara :D
Pozdrawiam Michal.
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Skóra

Post autor: Arci9 »

u siebie mam czarną skórę i bardziej od tego co napisał Michał, żal mi ściska pupę ;) gdy widzę rysky i mikro zadrapania :(
Fakt, w lato jest trochę ciepło, ale nie czuję, zbym jakoś mocno płynął :)
a w zimę i tak jest się cieplej ubranym wiec zimna skóra wogole mi nie doskwiera, zresztą podgrzewanie działa oki.
Tyle, że ja parkuję w garazu, więc nie było okazji aby np. auto stalo 12h na minus 15-20 ;)

Zuber, a Ty masz sam material, czy połączenie alcantry ze skórą? bo jakoś tak to wyglada na zalączonym przez ciebie fotosie
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Skóra

Post autor: Misiek Fisiek »

Nie to jest sam materiał. Identyczny ma u siebie Grzesiu.

http://superbclub.pl/viewtopic.php?f=18&t=643" onclick="window.open(this.href);return false;

Największe wątpliwości budzi u mnie to, jak ta skóra będzie wyglądała po przekładce (czy nie będzie dziwnie pomarszczona) i czy kolor będzie pasował bo sprzedawca napisał mi tylko, że jest "beżowa" ale nie wiem czy beż to ivory.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Skóra

Post autor: eX »

w konfiguratorze trzeba rzucic okiem na zdjecia skory i weluru. odcien bedzie pewnie ten sam (ew po doczyszczeniu), przeciez fabryka nie produkowala by reszty wnetrza w innym odcieniu, bo ekonomicznie bylo by to nie wskazane. jak juz tez bym szukal skory z alkantara, chociaz jasna sie az tak nie grzeje.

a te "klapki" to maskownice od sound systemu (dodatkowe dwa glosniki niskotonowe)
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Skóra

Post autor: Misiek Fisiek »

A czy boczki drzwi tez maja elementy skorzane? Skoro nie mam u siebie sound systemu to moze lepiej wogole ich nie przekladac?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Skóra

Post autor: eX »

najprosciej bylo by zadzwonic do sprzedajacego i zapytac. znajomy ma skore+ alkantare i ma materialowe boczki
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Skóra

Post autor: frytol »

U mnie skóra+alcantara i boczki są ze 'skóry'.
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Skóra

Post autor: jjumbo »

jeśli tapicerka jest ze skóry+alcantara to boczki na pewno są ze skóry ekologicznej
ja tak mam w swoim superbie i inaczej być niepowinno
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Skóra

Post autor: Misiektt »

Pasować będzie bo widzę że plastiki te same kolory mają. Jeśli chodzi o to czy wydanie 4500 ma sens to powiem tobie szczerze - ma. Dobry koleś obije ci za 2500 środek może będzie wyglądał innaczej może tak samo ale ryzyko zawsze jest a tu masz komplet jeśli boczków nie będziesz zakładał chętnie wsystkie 4 odkupie :D
sancruz3

Re: Skóra

Post autor: sancruz3 »

Wszytko fajnie pieknie. W moim SS2 mam takie fotele oraz cale wnetrze w jasnym kolorze i autko myje srednio 4 razy w miesiacu ale to ze wzgledu ze sasiad ma myjnie parowa. Fotele maja swoje minusy ze oczywiscie sie rudza i skora nie jest najwyzszej jakosci gdyz jest to ekoskora a nie skora wiec jest podatniejsza na zadrapania i pekniecia co juz doswiadczylem w na swoich siedzieniach. Mam takie same siedzenia w vel satisie i nie brudza sie az tak ani nie pekaja gdyz skora grubsza i lepsza jakosciowa
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Skóra

Post autor: chudy »

Myślałem, że skóra naturalna jest na oparciach foteli tam gdzie się siedzi, a tylko tam gdzie się nie siedzi dali skórę ekologiczną? Ja nie wiem, bo nie mam pełnej skóry.

W połączeniu skóra/alcantara skóra sprawia dobre wrażenie. Ciekawe jak będzie po kilku latach.

Smarujesz czymś skórę?
ODPOWIEDZ