Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 20 lip 2019, o 06:18

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 16 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 5 lip 2018, o 07:14 

Do艂膮czy艂(a): 27 mar 2018, o 07:50
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Witam,
jestem w trakcie wymiany lusterek zewn臋trznych na sk艂adane i posiadaj膮ce o艣wietlenie przestrzeni przed drzwiami. Wymienione zosta艂y lusterka, prze艂膮cznik w drzwiach kierowcy oraz sterowniki drzwi: kierowcy i pasa偶era. Przed zmian膮 zainstalowane by艂y sterowniki drzwi o numerach: 8X0 959 793 B (kierowca) oraz 8X0 959 792 B (pasa偶er). Nowe sterowniki maj膮 oznaczenie identyczne tylko zamiast litery "B" jest "H".

Po pod艂膮czeniu wszystkiego efekt jest taki, 偶e lusterka s膮 z艂o偶one na pozycjach: "grzanie lusterek","R", "0" i "L" prze艂膮cznika w drzwiach kierowcy. Po prze艂膮czeniu na pozycj臋 "sk艂adanie" - rozk艂adaj膮 si臋. Dodatkowo, regulacja lustra prawo-lewo dzia艂a odwrotnie: po przechyleniu prze艂膮cznika w prawo, lustra odchylaj膮 si臋 w lewo i odwrotnie. Wyb贸r lusterka do regulacji odchylenia (prawe czy lewe) oraz regulacja g贸ra d贸艂 dzia艂aj膮 poprawnie. Nie sprawdzi艂em czy dzia艂a ogrzewanie.

Wychodzi na to, 偶e cz臋艣膰 funkcji dzia艂a艂a odwrotnie.

Nie dzia艂a r贸wnie偶 o艣wietlenie przestrzeni przed drzwiami. 呕ar贸wka nie jest przepalona, poniewa偶 w te艣cie robionym przy pomocy VCDSa dzia艂a. Kierunkowskaz dzia艂a poprawnie.

Macie mo偶e wiedz臋, czy po zmianie sterownika drzwi trzeba mo偶e prze艂o偶y膰 niekt贸re piny we wtyczkach? Czy mo偶e mam z艂e kodowanie?

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 5 lip 2018, o 11:52 

Do艂膮czy艂(a): 30 gru 2017, o 11:56
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 204KM
mia艂em co艣 podobnego w seacie, jak kupi艂em prze艂膮cznik sterowania lusterek od anglika (o czym nie wiedzia艂em)

G贸ra

PostNapisane: 5 lip 2018, o 12:23 

Prze艂o偶enie pin贸w we wtyczce prze艂膮cznika pomog艂o?

G贸ra

PostNapisane: 5 lip 2018, o 13:28 

Na forum pisali 偶e mo偶na tak zrobi膰, ale ostatecznie zwr贸ci艂em prze艂膮cznik i kupi艂em normalny (nie od anglika) i wszystko zacz臋艂o pracowa膰 jak trzeba.

G贸ra

PostNapisane: 6 lip 2018, o 08:51 

Zamienione jest r贸wnie偶 dzia艂anie przycisk贸w ryglowania / odryglowania wszystkich drzwi na prze艂膮czniku drzwi kierowcy i pasa偶era. Obstawiam z艂y sterownik - niekoniecznie z liter膮 "H". Pogrzeba艂em w necie i cz臋sto wyst臋puje z ko艅c贸wk膮 "C". Pro艣ba do u偶ytkownik贸w Suberba II ze sk艂adanymi lusterkami i o艣wietleniem przestrzeni przed drzwiami - jak膮 wersje sterownik贸w drzwi posiadacie?

G贸ra

PostNapisane: 6 sie 2018, o 07:19 

Imi臋: Karol
Do艂膮czy艂(a): 27 sie 2017, o 20:27
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Ja mam sk艂adane + o艣wietlenie + fotochrom
Sterownik kierowcy: 7N0959739A
Sterownik pasa偶era: 7N0959792A

G贸ra

PostNapisane: 8 sty 2019, o 22:41 

Do艂膮czy艂(a): 18 cze 2018, o 08:10
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: 141KM 317Nm
Ja mam auto ze sk艂adanym lusterkiem pasa偶era ale sterownik jest od golasa czyli 7N0959792.
Zauwazy艂em ,偶e pomimo i偶 wi膮zka lusterka ma pe艂ne obsadzenie to sterownik ma w gnie藕dzie tylko kilka pin贸w.
Poszuka艂em w oempc i wysz艂o, 偶e 8X0959792H by艂 montowany w superbach. Na zdj臋ciach ma wszystkie potrzebne piny w gnie藕dzie od wi膮zki lusterka. Tyle sprawdzi艂em.
Przyszed艂 i okaza艂o si臋, 偶e brakuje mu pin贸w od silniczka szyby... ;/
S膮 tylko piny 3 i 6. Na moich schematach z Erwina nie ma ich opisanych, ale gdzie na jakims audiportalu znalaz艂em ze 3 i 6 to up i down, a reszta to czujnik halla.
Czy kto艣 co艣 wie na ten temat? Dlaczego w tym nowszym module ju偶 nie ma tego pod艂膮czenia? To chyba w celu lokalizacji po艂ozenia szyby.

Jutro spr贸buj臋 mimo to go pod艂膮czy膰 i zobaczymy co b臋dzie.

Edit:
W ko艅cu nie pod艂膮cza艂em tego 8X0959792H tylko kupi艂em 7N0959792A i wszystko dzia艂a jak nale偶y (dosz艂o o艣wietlenie pod lusterkiem, sk艂adanie lusterka, odczyt pozycji lusterka potrzebny do "mirror dip on R").
Teraz mam pod艣wietlenie od spodu i sk艂adanie w prawym lusterku. Pasowa艂oby po lewej stronie zrobi膰 tak samo... ;)
Sprawdzi艂em odczyty w obd11 i sterownik ma odczyt po艂o偶enia szyby, wi臋c po to jest czujnk halla w silniczku. Dlaczego 8X0959792H tego nie ma to nie wiem.

G贸ra

PostNapisane: 15 mar 2019, o 20:43 

Kilka przydatnych informacji od kolegi maciekdab859 jakie uzyska艂em na PW:

maciekdab859 napisa艂(a):
Wymienia艂em na lusterka z anglika w艂a艣nie - przek艂ada艂em mocowania. Po prze艂o偶eniu jest wszystko tak jak w EU.

maciekdab859 napisa艂(a):
Obudowy mo偶na prze艂o偶y膰. Co prawda wymaga to du偶ej ostro偶no艣ci i cierpliwo艣ci - plastikowe zatrzaski 艂atwo z艂ama膰, ale da si臋 to zrobi膰.

Przy przek艂adaniu podstawy lusterka b臋dziesz musia艂 si臋 zmierzy膰 ze spr臋偶yn膮, kt贸r膮 wcale nie tak 艂atwo w艂o偶y膰 z powrotem - polecam patent ze 艣ci艣ni臋ciem w imadle, zwi膮zaniem du偶膮 ilo艣ci膮 zwoj贸w cienkiej nici, za艂o偶enie, zablokowanie, rozci臋cie nici i wyczyszczenie z jej pozosta艂o艣ci.

I jeszcze przydatny w膮tek z golfa
https://forum.golf6.pl/vw-czesci/wymian ... -t561.html

G贸ra

PostNapisane: 18 mar 2019, o 14:48 

Do艂膮czy艂(a): 11 sie 2018, o 22:28
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Mo偶e powinienem utworzy膰 nowy temat, ale napisz臋 tutaj.

Mam lusterka sk艂adane z pod艣wietleniem i kierunkami. Wszystko dzia艂a tylko jak opu艣ci mi si臋 przy cofaniu prawe lusterko, to potem podnosi si臋 za wysoko. Kto艣 wie w czym tkwi problem?

G贸ra

PostNapisane: 18 mar 2019, o 16:11 

Pod艂膮cz si臋 do kompa i sprawd藕 odczyty z po艂o偶enia lusterka. Czy wraca wg odczyt贸w do pierwotnej pozycji. Czy rozjezdza si臋 i fizycznie i wg sterownika.

Wys艂ane z mojego SM-G800H przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 7 lip 2019, o 18:00 

Imi臋: Andrzej
Do艂膮czy艂(a): 1 lip 2019, o 19:51
Witam , mam ma艂y problem z lusterkiem zewn臋trznym prawym , nie mo偶na
go podnie艣膰 do g贸ry , maxymalnie jest tak 偶e w polu widzenia mam klamk臋
Drzwi pasa偶era z przodu , lusterkiem s膮 full sk艂adane pod艣wietlane.
Pozdrawiam

G贸ra

PostNapisane: 7 lip 2019, o 21:07 

Do艂膮czy艂(a): 26 wrz 2018, o 22:27
Miodzio napisa艂(a):
Pozdrawiam

A jak pchniesz szk艂o r臋cznie to p贸jdzie czy co艣 blokuje?

G贸ra

PostNapisane: 7 lip 2019, o 22:29 

YOGI3000 napisa艂(a):
Miodzio napisa艂(a):
Pozdrawiam

A jak pchniesz szk艂o r臋cznie to p贸jdzie czy co艣 blokuje?

No w艂a艣nie blokuje i nie mo偶na nawet r臋ka ustawi膰 wy偶ej

Ok ju偶 poradzi艂em sobie , kawa艂eczek plastiku p臋k艂 w 艣rodku i blokowa艂 pe艂na regulacje.
Ps: jakie 偶ar贸wki polecacie do pod艣wietlenia pod lusterkami?

G贸ra

PostNapisane: 9 lip 2019, o 10:52 

Najpierw sprawd藕 czy lampki masz ca艂e. U mnie po 5-ciu latach od nowo艣ci, plastik lampki sypie si臋 w r臋kach. Zaczepy pourywane, prawie ca艂y sp贸d (od strony klosza i wok贸艂 niego) pop臋kany. 呕eby to stwierdzi膰, to trzeba je odkr臋ci膰 i wyj膮膰.
Oryginalne lampki w aso co艣 ko艂o 150z艂 sztuka. Zamiennik贸w nie ma. S膮 natomiast u LEC-a w sklepie po 85z艂/szt. Na necie s膮 dost臋pne led-owe zamienniki (w Chnach 2szt. kupisz za 40z艂 z wysy艂k膮), ale one nie pasuj膮 do S2 przed FL (czyli przed 2013r). To znaczy mo偶na je podszlifowa膰 i b臋d膮 pasowa艂y, no ale nie s膮 p&p.
A co do 偶ar贸wek, to podejdzie prawie ka偶da W5W. Je偶eli potrzebujesz du偶o 艣wiat艂a to polecam "偶ar贸wki" na led 3030 Przyk艂adowo takie
Je偶eli mniej 艣wiat艂a to np. takie
Mam te drugie, tutaj masz na naszym forum moje fotki, jak to wygl膮da. Dla por贸wnania w 艣rodku 艣wiec膮 dwie 偶ar贸wki, w kt贸rej ka偶da ma 12szt. led 3030 - konstrukcja podobna do tych z 1-szego linka.

G贸ra

PostNapisane: 9 lip 2019, o 20:22 

marioti napisa艂(a):
Najpierw sprawd藕 czy lampki masz ca艂e. U mnie po 5-ciu latach od nowo艣ci, plastik lampki sypie si臋 w r臋kach. Zaczepy pourywane, prawie ca艂y sp贸d (od strony klosza i wok贸艂 niego) pop臋kany. 呕eby to stwierdzi膰, to trzeba je odkr臋ci膰 i wyj膮膰.
Oryginalne lampki w aso co艣 ko艂o 150z艂 sztuka. Zamiennik贸w nie ma. S膮 natomiast u LEC-a w sklepie po 85z艂/szt. Na necie s膮 dost臋pne led-owe zamienniki (w Chnach 2szt. kupisz za 40z艂 z wysy艂k膮), ale one nie pasuj膮 do S2 przed FL (czyli przed 2013r). To znaczy mo偶na je podszlifowa膰 i b臋d膮 pasowa艂y, no ale nie s膮 p&p.
A co do 偶ar贸wek, to podejdzie prawie ka偶da W5W. Je偶eli potrzebujesz du偶o 艣wiat艂a to polecam "偶ar贸wki" na led 3030 Przyk艂adowo takie
Je偶eli mniej 艣wiat艂a to np. takie
Mam te drugie, tutaj masz na naszym forum moje fotki, jak to wygl膮da. Dla por贸wnania w 艣rodku 艣wiec膮 dwie 偶ar贸wki, w kt贸rej ka偶da ma 12szt. led 3030 - konstrukcja podobna do tych z 1-szego linka.

Sprawdzi艂em przed chwil膮 i wygl膮daj膮 na ca艂e , ale chyba je zostawi臋 jak ma mi co艣 pop臋ka膰
Bo to dopiero oka偶e si臋 przy rozbieraniu , zostawiam jak jest .
Ale nie powiem fajnie to u Ciebie wyglada , tylko jak dla mnie troch臋 za "zimna" barwa
ale robi robot臋 . Pozdrwiam

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 16 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: