Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 14 gru 2018, o 22:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 23 maja 2018, o 00:02 

Imi臋: Darek
Do艂膮czy艂(a): 29 pa藕 2014, o 00:38
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Chcia艂em doposa偶y膰 o艣wietlenie n贸g ty艂 w combi FL.
Czy jest kto艣 wstanie podpowiedzie膰 podaj膮c nr cz臋艣ci dla lampki i wi膮zki przewod贸w?
Zapewne b臋dzie potrzebne kodowanie.
Z g贸ry dzi臋kuj臋 za pomoc.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 23 maja 2018, o 08:24 

Do艂膮czy艂(a): 30 gru 2017, o 11:56
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
lampka standardowa 6L0947415. Patrz pkt. 28 TUTAJ

Je偶eli masz elektryczne fotele, to wydaje si臋, 偶e wi膮zka jest tylko jedna
Dla fotela pasa偶era patrz pkt. 7 TUTAJ

oraz pkt. 9 dla siedziska kierowcy TUTAJ

Co do kodowania to nie znam si臋, ale TUTAJ masz filmik z instalacji o艣wietlenia n贸g, zdaje si臋 w Golfie. pod koniec filmiku masz te偶 kodowanie w VCDS

G贸ra

PostNapisane: 24 maja 2018, o 09:46 

marioti dzi臋ki za szczeg贸艂ow膮 odpowied藕.

Fotele mam bez elektryki, czy kto艣 wie gdzie powinny by膰 wpi臋te lampki o艣wietlenia n贸g z ty艂u?
Trzeba ci膮gn膮膰 do przednich lampek tak jak to jest opisane tutaj tutaji suplement? nie wydaje mi si臋.
B膮d藕 jest wolne gniazdo pod desk膮 jak w tym filmie kt贸ry poda艂e艣.

G贸ra

PostNapisane: 24 maja 2018, o 16:19 

Do艂膮czy艂(a): 30 gru 2017, o 11:56
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
szczerze m贸wi膮c nie wiele mog臋 pom贸c. Elektryk ze mnie taki, 偶e czasem co艣 tam sobie pogrzeb臋 przy aucie.
W twoim linku opisany jest mod dla Passata B7, kt贸ry ma sporo wsp贸lnego z naszymi kurami. Zreszt膮 w komentarzach z twojego linku pisz膮, 偶e modzili tak r贸wnie偶 w passatach sprzed 2010r.
Zatem trzyma艂bym si臋 w艂a艣nie tej instrukcji.
No w艂a艣nie, czytaj膮c tam komentarze trafi艂em na co艣 takiego:
Kod:
I tu skorzysta艂em z gotowego zestawu 5ND 947 415 鈥濷EM VW Footwell Light for Golf 6 Jetta MK5 MK6 Tiguan Passat B6鈥 鈥 jest to zestaw od razu 4 lampek (dwu偶y艂owy 鈥 tylko jedno pod艂膮czenie masy i zasilania).
Do tego zestawu uzupe艂nienie instrukcji.
Dosta艂em gotow膮 wi膮zk臋, kt贸r膮 musia艂em pomierzy膰, by wiedzie膰 jak j膮 poprowadzi膰. Kabli starczy艂o na styk - po艂o偶one maj膮 by膰 w kszta艂cie odwr贸conej litery 鈥濽鈥 鈥 czyli pod艂膮czenie pod kostk臋 B od lampki n贸g kierowcy -> od niej kabel z jedn膮 wtyczk膮 wzd艂u偶 progu drzwi do fotela kierowcy, a z dwiema wtyczkami prowadzimy do n贸g pasa偶era i dalej wzd艂u偶 progu drzwi do fotela pasa偶era. Ja poprowadzi艂em je (przetykaj膮c drut) wzd艂u偶 g贸rnej g艂贸wnej wi膮zki kabli (za nawiewami 鈥 nie by艂o to 艂atwe bo nie by艂o za du偶o miejsca 鈥 dla u艂atwienia odkr臋ci艂em schowek) ale by艂o to zgodne ze sztuk膮 (fabrycznie). Foteli nie demontowa艂em i te偶 si臋 da艂o. Warto rozci膮膰 dwie opaski by zluzowa膰 siatkow膮 os艂on臋 kabli pod fotelem, mo偶na przetkn膮膰 przez ni膮 bez problemu szerok膮 wtyczk臋 z naszej wi膮zki 鈥 a wszystko po ponownym spi臋ciu opaskami wygl膮da jak firmowe 鈥 chi艅ski producent nie przewidzia艂 jedynie 艂膮cznik贸w / wtyczek je艣li by艣my kiedy艣 chcieli zdemontowa膰 fotel. Reszta (VCDS) wg manula. Ja zostawi艂em sobie domy艣lne 80% jasno艣ci.
Mam nadziej臋, 偶e te informacje przyspiesz膮 nieco monta偶 ch臋tnym. W艂a艣nie odebra艂em przesy艂k臋 z zestawem 1K0 847 411 艣wiate艂 ostrzegawczych do drzwi 鈥濷EM VW Door Warning Lights鈥 鈥 jak b臋d膮 jakie艣 r贸偶nice dopisz臋.

Przy okazji wa偶na uwaga - totaln膮 niewiedz膮 wykazuj膮 si臋 pytaj膮cy na forum 鈥瀋zy mog臋 si臋 pod艂膮czy膰 pod 艣wiate艂ko鈥︹ Modu艂 komfortu jest w艂a艣nie po to by nie kombinowa膰! Po pierwsze mo偶na przeci膮偶y膰 dan膮 lini臋, bo ka偶da ma ustalone obci膮偶enie, poni偶ej kt贸rego poka偶e b艂膮d 鈥瀙rzepalonej 偶ar贸wki鈥 i w skrajnych przypadkach od艂膮czy zasilanie, a powy偶ej mo偶na spali膰 艂膮cze modu艂u 鈥 nie wszystkie linie przechodz膮 przez bezpieczniki! Po drugie wi臋kszo艣ci膮 kabli idzie wspomniana komunikacja cyfrowa CAN, poza tym nawet biegunowo艣膰 pod艂膮czenia wy艂膮cznika jest wa偶na (o艣wietlenie jest diod膮). I najwa偶niejsze 鈥 wszystkie instalacje zosta艂y przewidziane i s膮 na nie miejsca w z艂膮czach 鈥 wi臋c trzeba tylko z nich skorzysta膰.

p.s. lampka 7L0947415 to to samo co nasze 6L0947415

G贸ra

PostNapisane: 24 maja 2018, o 17:31 

Dzi臋ki.
Nie pozostaje nic innego jak znale藕膰 luk臋 pomi臋dzy wyjazdami i sprawdzi膰 czy mam wolne gniazdka pod desk膮.
Tutaj w Oktavii II montuj膮
Tutaj Pi臋kna instrukcja do Passata B6

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w