Oświetlenie nóg tył - doposażenie

sxc
Posty: 130
Rejestracja: 28 paź 2014, o 23:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa

Oświetlenie nóg tył - doposażenie

Post autor: sxc »

Chciałem doposażyć oświetlenie nóg tył w combi FL.
Czy jest ktoś wstanie podpowiedzieć podając nr części dla lampki i wiązki przewodów?
Zapewne będzie potrzebne kodowanie.
Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Oświetlenie nóg tył - doposażenie

Post autor: marioti »

lampka standardowa 6L0947415. Patrz pkt. 28 TUTAJ

Jeżeli masz elektryczne fotele, to wydaje się, że wiązka jest tylko jedna
Dla fotela pasażera patrz pkt. 7 TUTAJ

oraz pkt. 9 dla siedziska kierowcy TUTAJ

Co do kodowania to nie znam się, ale TUTAJ masz filmik z instalacji oświetlenia nóg, zdaje się w Golfie. pod koniec filmiku masz też kodowanie w VCDS
sxc
Posty: 130
Rejestracja: 28 paź 2014, o 23:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie nóg tył - doposażenie

Post autor: sxc »

marioti dzięki za szczegółową odpowiedź.

Fotele mam bez elektryki, czy ktoś wie gdzie powinny być wpięte lampki oświetlenia nóg z tyłu?
Trzeba ciągnąć do przednich lampek tak jak to jest opisane tutaj tutaji suplement? nie wydaje mi się.
Bądź jest wolne gniazdo pod deską jak w tym filmie który podałeś.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Oświetlenie nóg tył - doposażenie

Post autor: marioti »

szczerze mówiąc nie wiele mogę pomóc. Elektryk ze mnie taki, że czasem coś tam sobie pogrzebę przy aucie.
W twoim linku opisany jest mod dla Passata B7, który ma sporo wspólnego z naszymi kurami. Zresztą w komentarzach z twojego linku piszą, że modzili tak również w passatach sprzed 2010r.
Zatem trzymałbym się właśnie tej instrukcji.
No właśnie, czytając tam komentarze trafiłem na coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

I tu skorzystałem z gotowego zestawu 5ND 947 415 „OEM VW Footwell Light for Golf 6 Jetta MK5 MK6 Tiguan Passat B6” – jest to zestaw od razu 4 lampek (dwużyłowy – tylko jedno podłączenie masy i zasilania).
Do tego zestawu uzupełnienie instrukcji.
Dostałem gotową wiązkę, którą musiałem pomierzyć, by wiedzieć jak ją poprowadzić. Kabli starczyło na styk - położone mają być w kształcie odwróconej litery „U” – czyli podłączenie pod kostkę B od lampki nóg kierowcy -> od niej kabel z jedną wtyczką wzdłuż progu drzwi do fotela kierowcy, a z dwiema wtyczkami prowadzimy do nóg pasażera i dalej wzdłuż progu drzwi do fotela pasażera. Ja poprowadziłem je (przetykając drut) wzdłuż górnej głównej wiązki kabli (za nawiewami – nie było to łatwe bo nie było za dużo miejsca – dla ułatwienia odkręciłem schowek) ale było to zgodne ze sztuką (fabrycznie). Foteli nie demontowałem i też się dało. Warto rozciąć dwie opaski by zluzować siatkową osłonę kabli pod fotelem, można przetknąć przez nią bez problemu szeroką wtyczkę z naszej wiązki – a wszystko po ponownym spięciu opaskami wygląda jak firmowe – chiński producent nie przewidział jedynie łączników / wtyczek jeśli byśmy kiedyś chcieli zdemontować fotel. Reszta (VCDS) wg manula. Ja zostawiłem sobie domyślne 80% jasności.
Mam nadzieję, że te informacje przyspieszą nieco montaż chętnym. Właśnie odebrałem przesyłkę z zestawem 1K0 847 411 świateł ostrzegawczych do drzwi „OEM VW Door Warning Lights” – jak będą jakieś różnice dopiszę.

Przy okazji ważna uwaga - totalną niewiedzą wykazują się pytający na forum „czy mogę się podłączyć pod światełko…” Moduł komfortu jest właśnie po to by nie kombinować! Po pierwsze można przeciążyć daną linię, bo każda ma ustalone obciążenie, poniżej którego pokaże błąd „przepalonej żarówki” i w skrajnych przypadkach odłączy zasilanie, a powyżej można spalić łącze modułu – nie wszystkie linie przechodzą przez bezpieczniki! Po drugie większością kabli idzie wspomniana komunikacja cyfrowa CAN, poza tym nawet biegunowość podłączenia wyłącznika jest ważna (oświetlenie jest diodą). I najważniejsze – wszystkie instalacje zostały przewidziane i są na nie miejsca w złączach – więc trzeba tylko z nich skorzystać.
p.s. lampka 7L0947415 to to samo co nasze 6L0947415
sxc
Posty: 130
Rejestracja: 28 paź 2014, o 23:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie nóg tył - doposażenie

Post autor: sxc »

Dzięki.
Nie pozostaje nic innego jak znaleźć lukę pomiędzy wyjazdami i sprawdzić czy mam wolne gniazdka pod deską.
Tutaj w Oktavii II montują
Tutaj Piękna instrukcja do Passata B6
ODPOWIEDZ